شرح سوال:
بازدید: ۲۳۲ | تاریخ : سه شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۷
با سلام
حدودا 7-8 ساعت پس از رابطه جنسی سردردم شروع میشه و معمولا تا 7-8 روز ادامه داره، بعضی مواقع درد در چشمام و گونه و پیشانی ام هم احساس میشه، فقط وقتی مثلا دو ماه رابطه نداشته باشم، در اولین رابطه سردرد ندارم یا فقط چند ساعت دارم، علت سردردهای جنسی من چیست!؟

-در ضمن بخاطر مثلا استرس یا اضطراب نیست چون مشکلی در این زمینه ندارم و فقط اگه انزال صورت بگیره سردرد میگیرم وگرنه اگه فقط هیجان جنسی یا دخول بدون انزال باشه هیچ مشکلی ندارم! سردردم فقط وابسته به انزالم هست!

- درد من چند ساعت پس از انزال شروع میشه، و فاصله زمانی انزالهای من طبیعی و معمولی هست. در حال حاضر فقط با مسکن آروم میشم یا درد را تحمل میکنم و داروی دیگه ای مصرف نمیکنم.

- سابقه مصرف مواد مخدر، الکل و سایر مشکلات اینچنینی و بیماری ها ندارم، و در مدت 4 سالی که ازدواج کردم قبلا سردرد جنسی نداشتم یا بعضی مواقع حداکثر یک روز بعد از رابطه سردرد داشتم اونم مواقعی که فاصله انزالم خیلی کم بود مثلا یک روز یا کمتر!
ولی الان حدود 3-4 ماه است حداقل 7-8 روز بعد از رابطه سردرد دارم.

خواهشا راهنمایی بفرمایید اگه نیاز به مراجعه حضوری هست به چه متخصصی رجوع کنم( اورولوژیست یا نورولوژیست!؟).

با تشکر فراوان
محمد
پاسخ کارشناس :
100%
out of 100% based on 1 user ratings

سلام.

سردرد مقاربتی یا سردرد پس از رابطه جنسی (cephalalgia) یک نوع نادر سردرد است که فرد پس از درگیر شدن در فعالیت جنسی،ب ویژه رسیدن به اوج لذت و ارگاسم آن را تجربه میکند.

این دردها میتوانند در لحظه ارگاسم بطور لحظه ای رخ بدهند و یا به ندرت تا چند روز ادامه پیدا کنند.اگر این سردرد با علائم همراه دیگه مثل سفتی گردن،گیجی و حالت تهوع همراه باشد باید توسط پزشک معاینه شود.

گاهی مشکلات مغزی و تومور ها میتونن دلیل این سردردها باشن که استفاده از MRI و سی تی اسکن میتونه در تشخیص کمک کننده باشه.

دوست عزیز اگر مشکل خاصی ندارید برای یک ماه از پروپرانولول روزانه استفاده کنید و اگر سردرد بازهم اتفاق افتاد به پزشک نورولوژیست برای بررسی سردرد و دلیل آن مراجعه کنید.

موفق باشید

در این رابطه بخوانید:

علت سردرد همراه با حالت تهوع و چشم درد

میگرن، میل جنسی و اوج لذت جنسی

پاسخ دهید

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter