دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
کودکان و آموزش استفاده صحیح از کامپیوتر
15
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای اینکه سلامت کودکان به خطر نیافتد می بایست طرز استفاده صحیح از آن را به کودک آموزش داد.

وضعیت بدن و نحوه نشستن و کار با کامپیوتر بسیار مهم است. این اهمیت هنگامی که صحبت استفاده بچه ها از کامپیوتر به میان می آید بیشتر هم می شود. در این میان وظیفه والدین که نقش مؤثری در تربیت صحیح فرزندان خود بازی می کنند قابل چشم پوشی نیست. در این چگونه به مهمترین نکاتی که باید به کودکان برای استفاده از کامپیوتر گوشزد کنید؛ اشاره کردیم.کودکان و آموزش استفاده صحیح از کامپیوتر

کودکان و آموزش استفاده صحیح از کامپیوتر


1. تهیه میز و صندلی مناسب برای کار با کامپیوتر برعهده والدین است که نباید از آن غفلت شود.

2. استفاده از کامپیوتر برای زمان طولانی باعث می‌شود کودکان از انجام فعالیت‌های بدنی دور شوند. این امر همچنین می‌تواند منجر به آسیب‌هایی از جمله به وجود آمدن تنش‌های مکرر روی عضلات شود.
برای کمک به جلوگیری از این مشکلات عضلانی و اسکلتی در میان کودکان توصیه‌هایی به هنگام استفاده از کامپیوتر ارائه شده است:

3. به فرزند خود آموزش دهید تا در هنگام کار با کامپیوتر شانه‌های خود را سفت و منقبض نکند و آن ها را در وضعیت آرام و ریکلس قرار دهد.

4. فرزندتان باید در هنگام کار با کامپیوتر، پاهای خود را در موقعیت راحت و روی زمین قرار دهد و پاها و لگن باید بر ستون فقرات عمود باشد.کودکان و آموزش استفاده صحیح از کامپیوتر

5. اجازه ندهید فرزندتان روی صفحه کلید پهن شود، به او یاد دهید تا مچ دست خود را در زاویه 90 درجه نسبت به ستون فقرات قرار دهد.

6. کودک خود را تشویق کنید تا در حین استفاده از کامپیوتر به صورت مکرر استراحت کند و بلند شود، حرکات کششی انجام دهد و آب بنوشد.

7. علاوه بر این که به فرزندتان قاعده 20-20-20 را آموزش می دهید؛ برای پیشگیری از خشکی چشم به او یادآوری کنید تا به صورت اختیاری پلک بزند و لزوم مراقبت از چشم هایش را به او گوشزد کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (15 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !