دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ اوت ۲۰۲۲ میلادی
برنامه بازی های ایران مقدماتی جام جهانی 2022 (مرحله پایانی)
1
پنج شنبه, ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴
برنامه بازی های ایران در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022

زمان بازی های ایران در انتخابی جام جهانی

قرعه‌کشی دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره کهن دقایقی قبل در پایتخت مالزی برگزار شد.

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ رقبای خود را در مرحله بعدی شناخت تا برای صعود به این رقابت‌ها تلاش کند.

گروه ایران در انتخابی جام جهانی 2022

گروه A: ایران، کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه، لبنان

بازی های ایران در انتخابی جام جهانی

تاریخ بازی های ایران در انتخابی جام جهانی 2022

  • ۱۱ شهریور ۱۴۰۰: ایران - سوریه
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۰: عراق - ایران
  • ۱۵ مهر ۱۴۰۰: امارات- ایران
  • ۲۰ مهر ۱۴۰۰: ایران - کره جنوبی
  • ۲۰ آبان ۱۴۰۰: لبنان - ایران
  • ۲۵ آبان ۱۴۰۰: سوریه - ایران
  • ۷ بهمن ۱۴۰۰: ایران- عراق
  • ۱۲ بهمن ۱۴۰۰: ایران- امارات
  • ۴ فروردین ۱۴۰۱: کره جنوبی - ایران
  • ۹ فروردین ۱۴۰۱: ایران- لبنان

از قاره آسیا و دو گروه شش تیمی که پنجشنبه قرعه‌کشی آنها انجام خواهد شد، چهار تیم (دو تیم اول و دوم هر گروه) به صورت مستقیم راهی جام جهانی خواهند شد. همچنین تیم‌های سوم در مسابقه پلی‌آف شرکت خواهند کرد که برنده آنها راهی پلی‌آف بین‌المللی خواهد شد که چهار تیم از کنفدراسیون‌های آسیا، اقیانوسیه، کانمبول و کونکاکاف حضور دارند که در نهایت دو تیم برنده به جمع 32 تیم برتر جام جهانی راه پیدا می‌کنند.

به این صورت با توجه به میزبانی قطر و حضور قطعی چهار تیم آسیایی، در جام جهانی 2022 قاره آسیا با پنج سهمیه قطعی بیشترین تعداد سهمیه تاریخش را خواهد داشت که در صورت صعود تیم حاضر در پلی‌آف نیز، سهمیه آسیا در جام جهانی پیش رو به شش تیم افزایش پیدا می‌کند.

برنامه بازی های ایران در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022

واکنش دراگان اسکوچیچ به گروه ایران در انتخابی جام جهانی

سرمربی کروات تیم ملی ایران بعد از قرعه‌کشی جام‌جهانی گفت: افتخار می‌کنم که سرمربی چنین تیم ملی مهمی هستم و می دانم که مسئولیت بزرگی را بر عهده دارم.

به گزارش ایسنا، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی و شناسایی رقبای تیمش در مسیر صعود به جام جهانی قطر اظهار کرد: افتخار می‌کنم که سرمربی چنین تیم ملی مهمی هستم و می دانم که مسئولیت بزرگی را بر عهده دارم.

او در پاسخ به این سوال که آیا از وضعیت تیمش بعد از کسب هفت پیروزی متوالی در دوران سرمربیگری او رضایت دارد تاکید کرد: بله راضی هستم. مهم تر از ۷ برد این برایم مهم بود که آمادگی ذهنی بسیار بالایی در شرایط پرفشار داشتیم و اشتباهی نداشتیم. ما برای چالش ها بعدی نیز انگیزه بالایی داریم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که چه نظری در مورد رقبای همگروه خود دارید، گفت: ما به این نگاه نمی‌کنیم که بهتر بود به کدام حریف برخورد نکنیم بلکه ما باید به تیم خودمان فکر کنیم. ما در دو ماه قبل با عراق و سوریه بازی کردیم اما همانطور که گفتم ما باید به تیم خودمان فکر کنیم.

با آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال کشورمان .این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است