دلگرم
امروز: شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران
4
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله لوازم خانگی تبدیل شده است که وجود آن در هر خانه ای نیاز است.

به این دلیل که متاسفانه در حال حاضر کیفیت آب لوله کشی شهری به دلایل مختلفی دچار مشکل است. بنابراین اگر به دنبال خرید آب تصفیه کن هستید، اولین چیزی که برای بررسی به نظرتان میرسد، بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی است.

دلیل آلوده بودن آب این است که پس از تصفیه شدن آب در حد استاندارد در تصفیه خانه های بزرگ شهری، آب مسیر طولانی را طی میکند. در حین طی کردن این مراحل، ممکن است با سطوح مختلفی تماس داشته باشد و از مکان های مختلفی نیز عبور کند. بنابراین کیفیت آب تصفیه شده در تصفیه خانه ها به مراتب کمتر خواهد شد.

دستگاه تصفیه آب به کمک شما خواهد آمد و مشکل سختی آب منطقه شما را حل خواهد کرد.

دستگاه های تصفیه آب انواع مختلفی دارند. دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی از رایج ترین آنها هستند. دیگر دستگاه هایی که ممکن است به چشم بخورد، دستگاه تصفیه آب رومیزی است. این دستگاه ها معمولا از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند، حجم کمتری دارند و کابینت زیر سینک شما را اشغال نمیکنند. اما نکته ای که وجود دارد این است که این آب تصفیه کن ها از قیمت گران تری نیز برخوردارند.

قیمت دستگاه تصفیه آب اما به چند عامل مهم وابسته است. مهم ترین آن سیستم تصفیه آبی است که دستگاه برای فیلتراسیون از آن استفاده میکند. معمولا مهم ترین سیستم برای تصفیه آب ، دستگاه تصفیه اسمز معکوس است.

عوامل دیگر تعیین کننده قیمت دستگاه، شامل فیلتر های تصفیه آب، قطعات به کار رفته در دستگاه و ظرفیت و برند دستگاه است که در ادامه به طور مختصر با هر یک از این عوامل آشنا خواهیم شد.

سیستم و روش فیلتراسیون آب

همانطور که ذکر شد، سیستم فیلتراسیون آب تعیین کننده روش اصلی برای تصفیه آب است. در حال حاضر سیستم های مختلف و متنوعی برای تصفیه کردن آب آلوده به کار میرود. هر یک از این روش ها کاربرد خاصی دارد و در فرایند تصفیه برای استفاده های مختلف به کار میرود.

اسمز معکوس به فرآیندی گفته میشود که طی آن جریان آب از طرف غلیظ تر به طرف رقیق با استفاده از نیروی خارجی جابه جا میشود. در این فرآیند آب از یک غشای نیمه تراوا عبور میکند. به همین دلیل مولکول های آب عبور کرده و ناخالصی های دیگر از آب جدا میشوند.

اسمز معکوس موثر ترین روش تصفیه در حال حاضر است. این روش در بسیاری از دستگاه ها در سراسر جهان استفاده میشود. به دلیل اینکه میتواند ذرات آب را تا 0.0001 میکرون تصفیه کند. البته به دلیل کیفیت بسیار مناسب آب خروجی از اسمز معکوس، دستگاه هایی که از این سیستم استفاده میکنند معمولا دارای قیمت بیشتری نیز هستند.

انواع فیلتر های آب تصفیه کن

فیلتر تصفیه آب انواع مختلفی دارد. با توجه به کیفیت و تعداد این فیلتر‌ها دستگاه‌های تصفیه آب از یکدیگر از نظر کیفیت و قیمت متمایز می‌شوند. هر چه تعداد کیفیت فیلتر ها بهتر باشد، قیمت فیلتر نیز به همان نسبت بیشتر خواهد شد.

دستگاه‌هایی که از سیستم اسمز معکوس برای فیلتراسیون استفاده می‌کنند معمولا دارای پنج یا شش فیلتر برای تصفیه آب می‌باشند. در برخی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی فیلتر‌های مرحله هفت و هشت نیز به دستگاه اضافه می‌شوند و به غنی تر کردن و بهبود دادن کیفیت کمک فراوانی میکنند.

در این قسمت از مطلب به معرفی فیلتر های تصفیه آب خانگی خواهیم پرداخت و عملکرد و وظیفه هر یک از آنها را بازگو خواهیم کرد.

فیلتر پلی پروپیلن pp : برای حذف ذرات درشت تا اندازه 5 میکرون مانند ماسه، گل و لای، رسوبات، زنگ لوله ها و ... . فیلتر کربن پودری یا کربن گرانول : از این فیلتر غالبا برای حذف کلر از آب استفاده میشود. فیلتر کربن بلاک : این فیلتر وظیفه دارد که به عنوان یک مکمل برای فیلتر مرحله 2 عمل کند. یعنی از فیلتر مرحله چهارم که مهمترین فیلتر تصفیه آب است محافظت کرده و اجازه ندهد که کلر وارد این فیلتر شود فیلتر ممبران اسمز معکوس : به منظور حذف تمام آلاینده های موجود در آب تا ابعاد 0,0001 میکرون مورد استفاده قرار میگیرد. در قسمت قبل که به معرفی اسمز معکوس پرداختیم از یک غشای نیمه تراوا نام بردیم. در دستگاه آب تصفیه کن غشای نیمه تراوا فیلتر ممبران است. فیلتر کربن اکتیو یا پست کربن : برای بهبود طعم و بوی آب آشامیدنی که به طور خطی روی دستگاه تصفیه آب و در مرحله پنجم آن نصب میشود. فیلتر مینرال : اضافه کردن مواد معدنی مفید برای بدن انسان به آب مثل یون های کلسیم و سدیم و ... .

این فیلتر ها به طور متوسط بین 6 تا 24 ماه عمر میکنند. البته عمر هر یک از فیلتر ها با یکدیگر متفاوت بوده است. همچنین بستگی به کیفیت آب منطقه شما دارد.

قیمت فیلتر ممبران که در مرحله چهارم نصب میشود و در مورد آن توضیحاتی دادیم، نسبت به دیگر فیلترها بیشتر است. فیلتر های پیش تصفیه که سه فیلتر مرحله اول هستند به صورت پک معمولا ارائه میشوند و قیمت بسیار مناسب تری دارند.

قیمت بهترین دستگاه های تصفیه آب

همانطور که شاید تا به حال به گوشتان خورده باشد، برند های بسیار زیادی در حوزه تولید دستگاه تصفیه آب در حال فعالیت هستند. در این قسمت از مطلب برخی از بهترین برند های تصفیه آب را با هم بررسی خواهیم کرد و به معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب آن برند خواهیم پرداخت.

دستگاه تصفیه آب هیوندای

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

هیوندای بزرگترین برند کره ای در حوزه تصفیه آب است. این برند توانسته تولیدات خود را به سطح جهانی برساند و به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دستگاه تصفیه آب خانگی تبدیل شود. بهترین مدل از دستگاه تصفیه آب هیوندای، مدل H700 است که دارای 7 مرحله فیلتراسیون میباشد. مرحله هفتم تصفیه آب هیوندای محافظ ممبران است. قیمت دقیق دستگاه تصفیه آب هیوندای را میتوانید در سایت دیجی پاکاب مشاهده کنید.

دستگاه تصفیه آب لایف واتر

لایف واتر برندی ایرانی است که توانسته است شروع به تولید و مونتاژ دستگاه تصفیه آب نماید. لایف واتر با کیفیت بی نظیر خود توانسته است که با مدل های وسیعی از تصفیه آب در میان رقبا برای خود نامی دست و پا کند. بهترین مدل از دستگاه های لایف واتر، دستگاه تصفیه آب نوبل پلاس است. این دستگاه تماما از قطعات تایوانی برای مونتاژ استفاده کرده است و میتواند به طور کامل با دستگاه های وارداتی رقابت کند. قیمت دقیق دستگاه تصفیه آب هیوندای را میتوانید در سایت دیجی پاکاب مشاهده کنید.

دستگاه تصفیه آب سافت واتر

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

برند سافت واتر از قدیمی ترین برند های تولید کننده محصولات تصفیه آب است. دستگاه تصفیه آب سافت واتر 6 مرحله ای با وجود اینکه از نظر کیفیت کمی از رقبا ندارد، قیمت بی نظیر آن شما را به تعجب وا میدارد. این دستگاه در رده دستگاه های ارزان قیمت موجود در بازار قرار میگیرد. دستگاه تصفیه آب سافت واتر 6 مرحله ای دارای قیمت بسیار فوق العاده ای است که میتوانید از آن به طور دقیق در سایت شرکت پاکاب گستر مطلع شوید.

دستگاه تصفیه آب سی سی کا

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

سی سی کا یکی از معتبر ترین و معروف ترین برند های تایوانی تولید کننده محصولات تصفیه آب است. از فیلتر ها، هوزینگ ها و قطعات ریز دستگاه گرفته تا انواع دستگاه تصفیه آب خانگی، در این شرکت تولید میشود. بهترین دستگاه آب تصفیه کن این برند، سی سی کا 6 مرحله است که میتوان گفت با مقایسه قیمت آن را سایر دستگاه ها، قطعا دست به خرید آن خواهید زد. برای مشاهده لیست قیمت محصولات تصفیه آب سی سی کا یا برند های دیگر میتوانید به سایت پاکاب گستر مراجعه کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits