دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
بررسی علل بخار نکردن اتو مخزن دار (ژانومه، فیلیپس، بایترون، سیلتر )
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بخار نکردن اتو مخزن دار یا تولید بخار به مقدار کم یکی از مشکلات شایع این دستگاه است. علت بخار نکردن اتو مخزن دار به عوامل گوناگونی بستگی دارد. ما به بررسی چندین مورد از این مشکلات پرداخته ایم که خدمت شما ارایه می دهیم.

علت بخار نکردن اتو پرس و مخزن دار چیست؟

بخار نکردن اتو پرس و مخزن دار امکان دارد علل متعددی داشته باشد. علت بخار نکردن اتو مخزن دار می‌تواند با توجه به نوع برند دستگاه متفاوت باشد اما معمولا دلایل بروز این مشکل در برندهای گوناگون یکسان است. به طور مثال ممکن است علت بخار نکردن اتو مخزن دار سیلتر برای سایر برندها نیز صدق کند. در این مقاله به بررسی علت بخار نکردن اتو مخزن دار و اتو پرس نیز می‌پردازیم. اگر به دنبال علت بخار نکردن اتو پرس ژانومه نیز هستید تا ادامه مطلب همراه ما باشید.

علت بخار نکردن اتو

  1. وجود مشکل در جریان برق
  2. کامل شدن ظرفیت فیلتر
  3. تولید رسوب
  4. کمبود آب مخزن
  5. تنظیم نادرست درجه حرارت
  6. وجود مشکل در برد الکتریکی
  7. استفاده نکردن از دستگاه برای زمان طولانی

این خرابی ها ممکن است سبب سوختن لباس‌های شما در زمان اتو کشیدن شود؛ بنابراین باید هر چه سریع‌تر به فکر برطرف نمودن آن باشید. به طور کلی 4 دلیل برای علت بخار نکردن اتو مخزن دار وجود دارد. گاهی اوقات شما می‌توانید مشکل پیش آمده را در منزل به راحتی برطرف نمایید؛ اما در مواقعی که مشکل جدی باشد، نیاز به بازدید تعمیرکار است. در ادامه با این دلایل بیشتر آشنا خواهید شد.

علت بخار نکردن اتو پرس و مخزن دار

چرا اتو پرس بخار نمی کند؟

1- وجود مشکل در ترموستات

وظیفه این قطعه تنظیم دمای دستگاه است. پس در صورت بروز مشکل برای آن دستگاه با مشکل برای تولید بخار مواجه می‌شود. معمولا زمانی که علت بخار نکردن اتو مخزن دار این مورد باشد، باید به تعویض قطعه نام برده شده اقدام فرمایید. برای این کار بهتر است از یک تعمیرکار مجرب و متخصص کمک بخواهید.

2- کمبود آب موجود در مخزن

همواره پیش از استفاده از دستگاه میزان آب موجود در مخزن را بررسی نمایید؛ زیرا ممکن است علت بخار نکردن اتو مخزن دار همین مورد باشد. کم بودن آب سبب می‌شود تا پمپ هوا با مشکل روبه‌رو شود و به دنبال آن دستگاه بخار نکند.

3- عدم تنظیم درجه بخار

همانطور که می‌دانید درجه بخار دستگاه باید مناسب با جنس البسه انتخاب شود. زمانی که برای البسه ابریشمی و پلاستیکی از درجه پایین استفاده شود با این مشکل مواجه خواهید شد. با استفاده از بروشور داخل جعبه اتو، درجه صحیح را برای لباس انتخاب کنید.

4- رسوب داشتن

همواره می‌بایست از آب مقطر یا جوشیده برای پر کردن مخزن به میزان مناسب استفاده نمایید. در غیر این صورت ممکن است با مشکل رسوب گرفتگی مواجه شوید. همچنین توصیه می‌شود به صورت دوره‌ای و منظم هر چند وقت یکبار به تمیز کردن این رسوبات بپردازید. برای این کار نصف مخزن را از سرکه و آب پر کرده و سپس گزینه بخار دستگاه را روشن کنید. در قدم بعدی به اتوکشی یک دستمال اقدام کنید. در مرحله بعدی آب را خالی کنید و مجدد آن را تنها با آب تعویض کنید. سپس دوباره اتوکشی را انجام دهید.

بایترون نیز یکی دیگر از برندهایی که در زمینه تولید اتو پرس فعالیت می‌کند. ممکن است پس از مدتی استفاده از این دستگاه به دنبال علت بخار نکردن اتو پرس بایترون باشید. در ادامه قصد داریم تا علت بخار نکردن اتو پرس را به صورت کلی بررسی کنیم. شما عزیزان می‌توانید جهت عیب‌یابی دقیق مشکل پیش آمده برای دستگاه با تعمیرکار متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

1- وجود مشکل در جریان برق

معمولا توصیه می‌شود جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به لوازمات برقی، در ابتدا دستگاه را به محافظ متصل کرده و سپس از آن استفاده نمایید. در صورت وجود نوسانات برقی ممکن است به بخش تولید بخار اتو آسیب وارد شود و به دنبال آن دستگاه به درستی عمل نکند.

2- کامل شدن ظرفیت فیلتر

همواره باید پیش از پر شدن ظرفیت فیلتر، رسوب گیر آن را به صورت منظم هر چند وقت یک بار تعویض و یا تمیز کنید. در برخی از دستگاه‌های پیشرفته در هنگام پر شدن این ظرفیت به شما هشدار می‌دهد. در سایر مدل‌ها زمانی که با بخار نکردن مواجه شدید به بررسی این موضوع بپردازید زیرا ممکن است علت بخار نکردن اتو پرس همین مورد باشد.

3- تولید رسوب

اگر از آب شهری برای این دستگاه استفاده می‌کنید، باید هر چند وقت یکبار به رسوب زدایی دستگاه اقدام نمایید تا عملکرد آن به بهترین نحو انجام شود.

حتماً بخوانید:
شیوه ای آسان و کاربردی برای تمیز کردن و جرم گیری اتو

شیوه ای آسان و کاربردی برای تمیز کردن و جرم گیری اتو

راه های ساده پاک کردن لکه از “کف اتو” _ انواع لکه های ایجاده شده از “کف اتو” را با راحت ترین و کاربردی ترین تکنیک ها با چند حرکت ساده از بین ببرید.

4- کمبود آب مخزن

آب موجود در اتو سبب تولید بخار می‌شود. پس در صورت کمبود آن با مشکل بخار نکردن دستگاه برخورد خواهید کرد. بنابراین توصیه می‌شود به میزان لازم مخزن را از آب پر کنید.

5- تنظیم نادرست درجه حرارت

برای تولید بخار باید درجه حرارت دستگاه به درستی تنظیم شود. برای هر نوع لباس درجه خاصی وجود دارد که با تنظیمات درست این مشکل برطرف خواهد شد.

مشکلات اتو پرس و اتو مخزن دار

6- وجود مشکل در برد الکتریکی

این قطعه مسئول ارسال دستور وظایف سایر قسمت‌های دستگاه است. وجود هرگونه مشکل در این قطعه سبب می‌شود تا فرمانی جهت تولید بخار ارسال نشود. پس ممکن است علت بخار نکردن اتو پرس این مورد باشد. البته تشخیص این موضوع امری ساده نیست و نیاز به تجربه و دانش در این زمینه دارد.

7- استفاده نکردن از دستگاه برای زمان طولانی

اگر در مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده نشود، رسوب باعث می‌شود تا بخش تولید بخار به درستی کار نکند. در این حالت جای نگرانی نیست و تنها با رسوب زدایی می‌توانید از دستگاه مانند روز اول استفاده کنید.

منبع : استادهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits