alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
نابودی زمین اردیبهشت 99
23
10.5K
پنج شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۱۷
اردیبهشت 99 و احتمال برخورد شهاب سنگ به زمین ؟ آیا شهاب سنگ اردیبهشت 99 به زمین برخورد میکند ؟ آیا 10 اردیبهشت 99 زمین نابود خواهد شد ؟

شهاب سنگ اردیبهشت 99

10 اردیبهشت 99 و احتمال برخورد شهاب سنگ به زمین ؟ آیا شهاب سنگ اردیبهشت 99 به زمین برخورد میکند ؟ آیا 10 اردیبهشت 99 زمین نابود خواهد شد ؟

ناسا اعلام کرد که شهاب سنگ بزرگی به سمت زمین در حال حرکت است.

اداره ملی هوانوردی و فضای آمریکا، ناسا اعلام کرد که شهاب سنگ بزرگی به سمت زمین در حال حرکت است.

مشخصات شهاب سنگ اردیبهشت 99

طبق برآوردهای سازمان ناسا مشخصات شهاب سنگ 99 به این صورت است که این شهاب سنگ که قطر آن به حدود ۴ کیلومتر می‌رسد با سرعت بیش از ۳۱ هزار کیلومتر در ساعت به زمین نزدیک می‌شود.

ناسا تخمین زده که ابعاد این سیارک‌(Asteroid) که با نام “۱۹۹۸ و OR2” “DA4-2020 شناخته می شود، چیزی بین ۱٫۵ تا ۴٫۱ کیلومتر است.

مسیر حرکت این جرم آسمانی برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ و در هنگام عبور از نزدیکی خورشید مشخص شد و نقل شده که این شهاب سنگ مدتها پیش بعنوان یک جرم نزدیک زمین( NEO) دسته بندی شده است.

مطابق محاسبات انجام شده، این شهاب سنگ در ۲۹ آوریل (10 اردیبهشت) به نزدیکی زمین می‌رسد با این حال به کره زمین برخورد نخواهد کرد و از فاصله ۶.۳ میلیون کیلومتری آن رد خواهد شد. این فاصله چیزی حدود ۱۶ برابر فاصله زمین تا ماه است.

مطابق گفته نهاد «مجمع سیاره‌ای»، شهاب سنگ‌های با قطر بیش از یک کیلومتر به اندازه کافی بزرگ هستند تا حیات را در کره زمین تهدید کنند.

این نهاد می‌گوید در صورت برخورد این دست اجسام به کره زمین، چاله‌ای به بزرگی دستکم ۱۰ کیلومتر یا بیشتر ایجاد خواهد شد که یک ویرانی گسترده و احتمالا انقراض تمدن بشری را در پی خواهد داشت.

با این حال اخترشناسان تخمین می‌زنند چنین اجرام آسمانی در هر صد سال یک در پنجاه هزار شانس دارند تا با زمین برخورد کنند.

بروس بتز از بنیاد بین‌المللی اخترشناسان می‌گوید: «شهاب‌سنگ‌های کوچک چند متری به طور مرتب به زمین برخورد می‌کنند اما در لایه بیرونی جو می‌سوزند و در نتیجه آسیب کمی وارد می‌کنند. اما شهاب‌سنگ‌های بزرگ که اغلب کمتر به طرف زمین می‌آیند قابلیت تخریب منطقه‌ای را دارا هستند.»

هرچند احتمال برخورد شهاب سنگ فعلی به زمین تقریبا غیرممکن برآورد می‌شود، دانشمندان می‌گویند که شهاب سنگ دیگری به قطر ۳۷ متر و به نام ۲۰۰۰ سگ۳۴۴ با شانس ۱ در ۱۱۰۰ امکان دارد در سال ۲۰۷۱ به کره زمین اصابت کند.

آیا زمین 10 اردیبهشت 99 با برخورد شهاب سنگ نابود می شود ؟

آیا زمین نابود می شود ؟

برخی معتقدند که با برخورد شهاب سنگ اردیبهشت 99 زمین نابود خواهد شد

بر اساس پیش بینی برخی 10 اردیبهشت 99 ، شهاب سنگ قرار است به زمین نزدیک شده و برخورد آن با زمین نسل بشر را نابود کند.

سی ان ان در این باره به نقل از مقامات ناسا نوشته: 29 آپریل قرار است یک سیارک به مدار زمین نزدیک شود اما با زمین برخورد نمی‌کند.

این در حالی است که پژوهش‎های این سازمان نشان می‌دهد که این شهاب‌ سنگ در صورت ورود به جو زمین، آتش می‌گیرد و باعث یک انفجار بزرگ آسمانی می‌شود.

بررسی‌های موجود نشان می‌دهند که هر ۱۰۰ سال یک‌ بار احتمال یک در ۵۰ هزار وجود دارد که سیارک با این ابعاد به زمین برخورد کند؛ به طور کلی اجرام آسمانی گوناگون دائما به سمت زمین حرکت می‌کنند و پدیده برخورد شهاب سنگ با زمین نادر نیست.

سنگ هایی که قطری در حد چند متر دارند، قبل از رسیدن به سطح زمین در اتمسفر می سوزند. اگر این اجرام آسمانی به اندازه ۲۰ متر بزرگ باشند، امواج بوجود آمده توسط آن ها می تواند باعث شکسته شدن شیشه پنجره ها در مناطق مسکونی نزدیک شود و اگر قطر یک شهاب سنگ به ۴۰ متر برسد، برخورد آن با زمین میتوان یک منطقه یا شهر را به طور کلی نابود کنند.

واکنش کاربران به نابودی زمین

واکنش کاربران به برخورد شهاب سنگ با زمین در اردیبهشت 99 و احتمال نابودی زمین در نوع خود جالب توجه است .

آیا زمین ۱۰ اردیبهشت ۹۹ با برخورد شهاب سنگ نابود می شود ؟

آیا زمین ۱۰ اردیبهشت ۹۹ با برخورد شهاب سنگ نابود می شود ؟

آیا زمین ۱۰ اردیبهشت ۹۹ با برخورد شهاب سنگ نابود می شود ؟

آیا زمین ۱۰ اردیبهشت ۹۹ با برخورد شهاب سنگ نابود می شود ؟

آیا زمین ۱۰ اردیبهشت ۹۹ با برخورد شهاب سنگ نابود می شود ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (23 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits