alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
افزایش سهمیه بنزین وانت بارها مازاد بر سهمیه کارت
0
جمعه, ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۴۱
ستاد تنظیم بازار در جلسه صبح امروز خود با هدف جلوگیری از ایجاد اختلال در حمل کالاهای اساسی و مصرفی به شهرهای بزرگ، سهمیه بنزین وانت بارها را ۱۰۰ لیتر افزایش داد.

سهمیه بنزین وانت بارها افزایش یافت

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از موافقت کمیته سه نفره سوخت با واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه مازاد به کارت های سوخت وانت بار های کم مصرف و پر مصرف در ۲ روز آینده خبرداد.

حسین مدرس خیابانی در نشست ویژه ستاد تنظیم بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین که امروز چهارشنبه 6 آذرماه در وزارت صمت برگزار شد،گفت: با موافقت کمیته سوخت کشور برای سهمیه اختصاصی وانت بار ها،100 لیتر علی الحساب حداکثر در 48ساعت آینده به کارت سوخت وانت بارهای پرمصرف و کم مصرف که نسبت به حمل کالا ومواد غذایی مبادرت می کنند واریز خواهدشد.

وی ادامه داد: برای افزایش سهمیه بیشتراز سهمیه تخصیص یافته به وانت بارها قرار است، که کمیته سه نفره با حضور نماینده ستاد تنظیم بازار نشست ویژه برگزار کند و در مورد اختصاص سهمیه مناسب تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به مصوبات آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار گفت: بازرسی و نظارت با حضور دستگاه ها و به صورت گشت های مشترک و در جهت احقاق حق مصرف کنندگان ادامه خواهد داشت.

سهمیه مازاد به کارت های سوخت وانت بار ها

مدرس خیابانی در توضیح شایعه افزایش قیمت لوازم خانگی در بعضی نقاط کشور گفت : براساس آمارهای ارائه شده از سوی معاونت صنایع وزارت صمت، تولید برخی اقلام لوازم خانگی 11 تا 13 درصد افزایش داشته است و روز گذشته در جلسه ای که تمامی اتحادیه های زنجیره تولید و عرضه لوازم خانگی با اتحادیه اصناف داشته اند، اعلام کرده اند که تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی در مبادی تولید لوازم خانگی صورت نگرفته است و براساس گفته آنها تمامی مکان های عرضه و فروش لوازم خانگی با تخفیف عرضه و به فروش می رسد.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی ادامه داد: اگر مردم در مراجعات خود متوجه افزایش قیمت شده اند در تماس با سامانه 124 شکایات خود را مطرح کنند تا رسیدگی شود.

مدرس خیابانی با اشاره به نرخ بعضی از کالاهای فصلی همانند تخم مرغ و گوجه فرنگی تاکید کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار ، سازمان میادین و میوه و تره بار غرفه های ویژه، رایگان و محل های مناسب برای عرضه کالاهای اساسی اختصاص می دهد و ستاد تنظیم بازار هم تامین کالاهای سازمان میادین و تره بار را دراولویت قرار میدهد؛ ضمن اینکه سهمیه ویژه برای کالاهای اساسی به استان ها اختصاص داده شده است تا آثار روانی فضای افزایش قیمت ها را مدیریت کند.

وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار می خواهد که آثار روانی بر افزایش نرخ کالا ها در کشور را کنترل کند، بیان کرد: تمامی حوزه ها از مبادی تولید تا مصرف به صورت روزانه رصد می شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به تخصیص سهم ویژه بنزین به گروه های هدف گفت: قبل از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، گروه های مصرف کننده آن را مصرف می کردند که از جنس آلودگی، ترافیک و مصرف بود ولی امروز با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تخصیص سهمیه ویژه به گروه های مولد و کارآفرین ارائه می شود و آنهایی که از محل بنزین شغل و ارزش افزوده ایجاد می کنند.

باید به این مساله توجه کنیم که اگر شرکت فرآوردهای نفتی سهمیه خاصی را تخصیص می دهد نترسد چرا که به بنزین را از مصرف به بخش تولید سوق داده ایم

وی ادامه داد: کارگروه سوخت در وزارت نفت، معاونت بازرگانی و صنایع وزارت صمت و وزارت کشور در تلاش هستند که تخصیص سهمیه های سوخت براساس پیمایش باشد تا وزارت نفت هم اطمینان را کسب کند که اگر سهمیه ای تخصیص می دهد از جنس مازاد کارت و فروش آزاد در بازار نباشد .

تلاش برای دریافت سهمیه بنزین پیک موتوری

قائم مقام وزیردر امور بازرگانی بیان کرد: نشست امروز منحصرا به وانت بارها که مسئول حمل کالا هستند اختصاص داشت ولی در کمیته سه نفره نماینده ستاد تنظیم بازار تلاش خواهد شدکه برای پیک های موتوری هم سهمیه ای در نظر بگیرید.

وی ادامه داد: وزارت کشور برای لنج های صیادی پیشنهادی را ارائه داده است که در جلسه آینده سه نفره سوخت مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی درباره تخصیص سوخت به خودروهای فرسوده بیان کرد: ما در تلاش هستیم تا ممنوعیت و محدودیت مصرف کارت سوخت خودروهای فرسوده را تمدید کنیم، چرا که وزارت نفت اشاره می کند که به خودروهای فرسوده، نمی خواهد که کارت سوخت بدهد و اعتقادداریم که در ابتدای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نباید ممنوعیت استفاده از کارت های سوخت خودرو های فرسوده اجرا شود .

بیشتر بخوانید :

قیمت بنزین | سهمیه بندی بنزین بر اساس تعداد اعضای خانوار !

سهم بنزین ماهانه هر ایرانی با کارت سوخت چقدر است ؟

قیمت بنزین سه برابر شد : جزئیات کامل و قیمت جدید بنزین 98این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits