دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
بیوگرافی نیلوفر حیدریان ، مسافری که انرژی مثبت پخش میکند
2
نیلوفر حیدریان متولد ۱۸ / ۱۱ / ۱۳۷۶ ، هنرمند و طراح خوش ذوقی که نقش هایش در اتوبوس ها و متروها لبخند را به مسافران هدیه میکند او اهل تهران است و به سبب طراحی‌های متفاوت‌اش که در اتوبوسهای بی.آر.تی تهران به نمایش می‌گذارد در شبکه‌های اجتماعی به شهرت...

نیلوفر حیدریان کیست ؟

نیلوفر حیدریان متولد ۱۸ / ۱۱ / ۱۳۷۶ ، هنرمند و طراح خوش ذوقی که نقش هایش در اتوبوس ها و متروها لبخند را به مسافران هدیه میکند او اهل تهران است و به سبب طراحی‌های متفاوت‌اش که در اتوبوسهای بی.آر.تی تهران به نمایش می‌گذارد در شبکه‌های اجتماعی به شهرت رسیده است.


سوابق تحصیلی نیلوفر حیدریان

نیلوفر ، در دو رشته گرافیک و معماری تحصیل کرده است . اخذ مدرک دیپلم معماری در هنرستان امام محمد باقر و اخذ مدرک کارشناسی رشته گرافیک از دانشگاه هنر تهران


افتخارات کسب شده نیلوفر حیدریان

نیلوفر در کنکور سراسری هنر موفق به کسب رتبه 55 شده است ، همچنین مقام دوم کشوری در رشته طراحی های معماری در جشنواره هنرهای تجسمی را داراست .


گفته های نیلوفر در مورد خودش

نیلوفر حیدریان در مورد خودش میگوید : من همیشه برای رفت‌وآمدهایم از مترو و بی‌آرتی استفاده می‌کردم و طی مسیر برای خودم طراحی می‌کردم؛ چون این کار یکی از چیزهایی است که به اقتضای رشته‌ام حالم را خوب می‌کند. اما ایده این کار یک روز و به صورت ناگهانی به ذهنم آمد. یک روز خیلی اتفاقی یک صندلی اتوبوس به من رسید و من وقتی روی صندلی نشستم مشغول طراحی شدم. در لحظه پیاده شدن از اتوبوس طرحم را همان‌جا روی شیشه گذاشتم و پیاده شدم. چند روز بعد یکی از دوستانم عکس طراحی من را فرستاد و گفت یکی از دوستانش طراحی‌ام را در اتوبوس دیده بود و گفت من انرژی مثبتی از این نقاشی گرفتم. بعد از آن تصمیم گرفتم این کار را به طور پیوسته با جملات انرژی بخش برای مردم ادامه دهم

توجهم به محفظه‌های تبلیغات داخل اتوبوس جلب شد. من که کار طراحی انجام می‌دهم، به این فکر کردم که شاید بقیه آدم‌ها مثل من این کار را بلد نباشند و من بتوانم با طراحی‌های خودم حال آنها را خوب کنم و که تا مقصد به آنها انرژی مثبت بدهد.»
بارها شده برای پیدا کردن صندلی و کشیدن ساعت‌ها معطل شوم!
هر کدام از شما اگر برای یکبار هم که شده سری به ایستگاه‌های مترو و بی آرتی زده باشید این را خوب می‌دانید که در ساعاتی از روز، به قدری حجم شلوغی و ازدحام جمعیت زیاد می‌شود که نه فقط جا برای نشستن که حتی پیدا کردن فضایی برای یک نفس کشیدن ساده هم دشوار می‌شود. به دنبال همین موضوع یکی از اولین سوالاتی که امکان دارد درباره کار نیلوفر به ذهن برسد این است که او طی مسیر چه‌طور این طراحی‌ها را انجام می‌دهد.

نیلوفر حیدریان کیبست ، تحصیلات نیلوفر حیدریان ، نقاشی های نیلوفر حیدریان
نمونه نقاشی های نیلوفر حیدریان در بی آر تی و مترو

«من وقتی وارد بی آرتی می‌شوم یکی دوتا ایستگاه زمان می‌برد تا طراحی‌ام را بکشم و داخل محفظه های تبلیغاتی بگذارم؛ چون معمولا از قبل به ایده آن فکر می‌کنم؛ به خاطر همین طراحی و اجرای آن چندان زمان نمی‌برد و چیزی که بیشتر طول می‌کشد همان پیدا کردن ایده است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برای کشیدن این کارها خیلی وقت‌ها شده که جایی برای نشستن پیدا نکردم برای همین بارها پیش آمده که نزدیک دوساعت منتظر ماندم یا خط عوض کردم تا توانستم جایی برای نشستن پیدا کنم و بعد از تمام شدن طرح آماده را سر جایش بگذارم. برای همین خیلی اوقات مسیرم از چیزی که باید دورتر شده است.»

به جای معرفی، دوست دارم واکنش‌ها را ببینم
احتمالا کشیدن این طراحی‌ها و زدن آن در محیط هایی مثل وسایل نقلیه عمومی فارغ از خود کار بازخوردها و واکنش هایی از جانب مردم و شهروندهای حاضر در آنجا دارد که می‌تواند برای خالق اثر همان قدر دوست داشتنی باشد. نیلوفر حیدریان درباره واکنش‌هایی که از این کار گرفته است این طور تعریف می‌کند. «راستش همیشه چون کشیدن و به سرانجام رساندن این کارها برایم زمان بر بوده است همیشه بعد از تمام شدن، آنها را داخل بی آرتی گذاشته‌ام و بیرون آمده‌ام.
طوری که منتظر نماندم تا ببینم بازخوردها به چه صورتی است؛ اما بعدا شده که عکس‌ها را برایم در صفحه‌ام فرستاده اند و به من گفته‌اند که با دیدن این عکس‌ها در مسیر حالشان خوب شده. در کنار این، در روزهای عادی وقتی در خط بی آرتی هستم ممکن است کارهای قبلی‌ام را ببینم آن هم با آدم‌هایی که دارند از آن عکس می‌گیرند که در این حالت هم ترجیح می‌دهم به جای معرفی کردن خودم، واکنش‌هایشان را تماشا کنم.»

تهیه و گردآوری : مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits