جزئیات سانحه غرق شدن کشتی کانتینری در بندرعباس

یک کشتی کانتینری در بندرعباس غرق شد
۲,۰۳۹
۰
۰
سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹

غرق شدن کشتی در بندرعباس

دلگرم : معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تایید غرق شدن یک کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی گفت: عدم هماهنگی بین افسر کشتی و پیمانکار تخلیه و بارگیری باعث بروز این سانحه شده است.

هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درخصوص جزئیات این سانحه اظهار کرد: عدم هماهنگی بین پیمانکار تخلیه و بارگیری و افسر کشتی در این رابطه که در چه نقطه‌ای کانتینرها بارگیری شود باعث بروز این حادثه شده است.

وی ادامه داد: ارتفاع کشتی از کف آن تا نقطه بالایی آن حدود 25 متر است که بخشی از این کشتی بیرون از آن و بخش دیگر در کف دریاست.

وی با بیان اینکه این کشتی تحت پرچم جزیره کوموروس بوده است افزود: هم اکنون خارج‌سازی کانتینر آغاز شده و شرکت‌های ساویج نیز مشغول انجام این کار هستند.

حق‌شناس با اشاره به اینکه بار این کشتی کانتینرهای حامل کنسانتره مس، پتاسیم کلر و ... بوده گفت: طول این کشتی 90 متر است که 150 کانتینر در اسکله 25 شهید رجایی در آن بارگیری شده بود.

وی همچنین درخصوص پرسنل این کشتی گفت: این کشتی 14 پرسنل داشته که عمدتا هندی بودند. همه سرنشینان بجز یک نفر که از ناحیه پا آسیب دیده سالم هستند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • غرق شدن کشتی
  • بندرعباس

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter