دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
monta.ir : نحوه ورود و ثبت نام در سامانه منتا
0
زمان مطالعه: 9 دقیقه
سایت منتا ، سامانه ای برای دانش آموزان، دبیران و مشاوران و مدارس می باشد. سایت منتا | مُنتا آموزش و ارزیابی هوشمند دارای بخش های مختلفی از جمله بانک سوال، آمادگی کنکور، منتآزمون، منتآکادمی و کلاس های آنلاین تشکیل شده است.

monta.ir ورود به سامانه

سایت منتا به نشانی اینترنتی www.monta.ir دارای امکانات و قابلیت های گوناگونی برای معلمان، دانش آموزان و مدارس می باشد. کاربران برای ورود به سامانه منتا و استفاده از خدمات آن باید در سایت منتا عضو شوند و حساب کاربری داشته باشند، ورود کاربران به سامانه با استفاده از نام کاربری یا شماره موبایل و رمز عبور امکان پذیر است.

نحوه ورود به سامانه منتا monta.ir

www.monta.ir | سایت منتا دبیران و مشاوران پس از ثبت نام در سایت منتا و عضویت، می توانند انواع سوالات تستی و تشریحی را برای دانش آموزان طراحی نمایند. دانش آموزان نیز با عضویت در سایت مُنتا ، امکان شرکت در آزمون های فردی و گروهی، خودآزمایی و حل تمرین و دسترسی به فیلم ها و محتواهای آموزشی مربوط به رشته و پایه تحصیلی خود را دارند.

لینک ورود به سامانه ثبت نام منتا

راهنمای ورود به سامانه www.monta.ir

سایت منتا به صورت زیر می باشد. کاربران برای ورود به سامانه منتا پس از عضویت در سایت، باید به صفحه نخست بازگشته و با درج نام کاربری یا شماره موبایل و رمز عبور، وارد صفحه شخصی خود شوند و از امکانات سایت استفاده نمایند.

monta.ir ورود به سامانه

ثبت نام www.monta.ir

نحوه ثبت نام www.monta.ir در ادامه مقاله بیان شده است. تمامی کاربران از جمله معلمان و مشاوران، دانش آموزان، مدیران مدارس، مراکز و آموزشگاه ها پس از عضویت در سایت منتا و ایجاد حساب کاربری، باتوجه به نقش خود، می توانند از امکانات سامانه www.monta.ir بهره مند شوند. نحوه ثبت نام در سایت مُنتا به صورت مرحله به مرحله بیان شده است:

 1. برای ثبت نام در سایت منتا در ابتدا وارد سامانه منتا به نشانی اینترنتی www.monta.ir شوید.
 2. پس از ورود به سامانه مُنتا ، بر روی گزینه ورود / ثبت نام کلیک نمایید.
 3. در گام بعدی بر روی گزینه "کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در منتا" کلیک کنید.
 4. اطلاعات خواسته شده شامل نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، انتخاب نقش و .... را وارد کنید.
 5. در آخر، کد ارسال شده به تلفن همراه را در قسمت مربوطه درج نمایید.

پس از تکمیل مراحل فوق، به صفحه اصلی بازگردید و برای ورود به www.monta.ir | سایت منتا ، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. توجه داشته باشید، شماره تلفن همراهی که وارد سایت می کنید ، باید روشن و در دسترس باشد زیرا کد تایید برای آن ارسال می شود.

راهنمای تصویری ثبت نام www.monta.ir سایت منتا به منظور تسهیل و تسریع دسترسی کاربران در ادامه مقاله بیان شده است. کاربران توجه داشته باشند، برای استفاده از خدمات سایت منتا ، حتما باید در سایت www.monta.ir عضو شده و حساب کاربری داشته باشید.

 • ورود به سامانه به نشانی اینترنتی www.monta.ir
 • کلیک بر روی گزینه "ورود / ثبت نام"
 • درج اطلاعات خواسته شده شامل شماره موبایل، نام و نام خانوادگی، نقش خود، فعال کردن تیک حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های سایت منتا
 • کلیک بر روی گزینه "ثبت نام در منتا"
 • درج کد تایید ارسال شده به تلفن همراه در قسمت مشخص شده:
 • پس از ورود به سامانه منتا www.monta.ir ، می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید:
 • در فرم ثبت نام اطلاعات خواسته شده، شامل تعیین جنسیت، پایه تحصیل ، استان و شهر محل تحصیل خود را وارد کنید:

monta.ir ورود به سامانهmonta.ir ورود به سامانهmonta.ir ورود به سامانهmonta.ir ورود به سامانهmonta.ir ورود به سامانهmonta.ir ورود به سامانه

پس از انجام مراحل فوق، حساب کاربری برای شما ایجاد می شود و با توجه به نقش خود، می توانید به امکانات سامانه www.monta.ir دسترسی داشته باشید:

ساخت آزمون آنلاین www.monta.ir

نحوه ساخت آزمون آنلاین www.monta.ir برای کاربران در این مقاله شرح داده شده است. قسمت ساخت آزمون آنلاین در سایت منتا برای تمام کاربرانی که عضو سامانه شده اند، فعال است. جهت ساخت آزمون لازم است، به صورت زیر عمل کنید:

 • وارد پنل کاربری خود شوید و از منوی بالای سامانه گزینه ارزیابی را انتخاب کنید.
 • سپس بر روی گزینه "درخواست آزمون" کلیک کنید.
 • نام آزمون، پایه و رشته تحصیلی خود را وارد کنید.
 • "موضوع آزمون" را انتخاب کنید و درس های مورد نظر را تعیین نمایید.
 • "سرفصل" های آزمون را مشخص کنید.
 • سوالات آزمون از بانک سوالات استخراج و به صورت لیست نمایش داده می شوند.
 • در نهایت باید هزینه ازمون را با شارژ حساب خود یا به صورت آنلاین پرداخت کنید تا ازمون برای شما فعال شود.

برای انتخاب سوالات، بر روی گزینه مثبت که پایین هر سوال می باشد کلیک کنید تا سوال ذخیره شود.

برای حذف سوال، می توانید بر روی گزینه ضربدر کلیک نمایید.

از منوی سمت راست سایت، می توانید سطح دشواری سوالات را مشخص کنید.

سایت منتا آزمون

از امکانات سایت منتا www.monta.ir می توان به دسترسی به بانک سوالات گوناگون، خرید کتاب، کلاس های آموزشی، شرکت در آزمون های هماهنگ کشوری، ثبت نام در کلاس های آموزشی اشاره کرد.

بانک سوال در سایت منتا

اولین و پایه‌ای‌ترین خدمات سایت منتا محتوای آموزشی از قبیل بانک سوال، درسنامه، ویدئوهای آموزشی و سایر انواع محتوای آموزشی برای پایه‌های چهارم تا دوازدهم (در سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی) ویژه‌ی نظام جدید و اول دبیرستان تا پیش‌دانشگاهی ویژه‌ی نظام قدیم است. همچنین بستری فراهم شده تا تمامی متخصصین از سرتاسر کشور بتوانند محتوای آموزشی خود را بدون هیچ واسطه در پلتفرم منتا به اشتراک بگذارند. همچنین، این افراد می‌توانند از طریق محتوای تألیفی خود (پس از تایید ازسوی دپارتمان علمی منتا)، سوالات خود را به‌صورت رایگان، با نام و عکس خود در بانک سؤالات منتا ببینند و به ازای هربار استفاده از سوالات خود توسط کاربران سایت، کسب درآمد کنند.

بانک سوالات منتا علاوه بر سوالات تألیفی دپارتمان علمی منتا و سوالات کنکورهای آزمایشی، آزاد و سراسری و ...، شامل سوالات منتخب از برترین ناشرین آموزشی نظیر بیست، تخته سیاه، خوشخوان، دریافت، دکتر شاکری، فار، کاهه، گل‌واژه و نانو می‌باشد.

بانک سوال www.monta.ir شامل چندصدهزار سوال تستی و تشریحی در تمامی دروس کتب درسی با پوشش‌دهی کامل است. منابع این سوالات به تفکیک مقطع به شرح زیر می‌باشد:

سوالات دوره دوم ابتدایی (از چهارم تا ششم) :

 1. سوالات تألیفی دپارتمان علمی منتا
 2. سوالات تألیفی برترین دبیران و مؤلفان کشور
 3. سوالات ناشرین برتر آموزشی
 4. نمونه سوالات آزمون‌های ورودی مدارس
 5. نمونه سوالات امتحان نهایی
 6. تمامی تمرین‌های کتب درسی

سوالات دوره اول و دوم دبیرستان (از هفتم تا دوازدهم) :

 1. سوالات تألیفی دپارتمان علمی منتا
 2. سوالات تألیفی برترین دبیران و مؤلفان کشور
 3. سوالات ناشرین برتر آموزشی
 4. سوالات کنکورهای آزاد، سراسری و خارج از کشور
 5. کنکورهای آزمایشی
 6. نمونه سوالات آزمون‌های ورودی مدارس
 7. نمونه سوالات امتحان نهایی
 8. نمونه سوالات المپیادی
 9. تمامی تمرین‌های کتب درسی

آمادگی کنکور سایت www.monta.ir

آمادگی کنکور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم چالش مضاعفی است که منتا آن را به تجربه‌ای شیرین تبدیل می‌کند: هر دانش‌آموز پس از ورود به حساب کاربری خود در منتا و تهیه‌ی محتوای آموزشی موردنظر خود، امکانات و خدمات گوناگونی در اختیار دارد که با استفاده از هرکدام می‌تواند میزان یادگیری خود را در دروس مختلف ارتقا دهد و هرلحظه، روند پیشرفت و نقاط ضعف و قوت خود را مشاهده کند.

دانش‌آموزان می‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در منتا در قسمت «خودآزمایی»، از خود آزمون بگیرند؛ یعنی با انتخاب موضوع و سرفصل‌های موردنظر، مرجع و سطح دشواری سوال‌ها و سایر مشخصات آزمون، در یک آزمون زمان‌دار تک‌نفره شرکت کنند و پس از اتمام زمان آزمون، کارنامه و گزارش عملکرد خود را مشاهده کنند.

شبیه‌ساز کنکور امکان جدیدی در سایت منتاست که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد جهت آمادگی کنکور در هر زمان و هر مکان، در یک آزمون مشابه کنکور سال گذشته در یکی از سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی شرکت کنند.

آزمون های هماهنگ کشوری www.monta.ir

آزمون‌های هماهنگ کشوری مُنتا هر سه هفته یک‌بار از پایه‌ ششم تا دوازدهم و در سه رشته‌ ریاضی، تجربی و انسانی به شکل یکپارچه و به‌صورت آنلاین در سراسر کشور برگزار می‌شود. در هفته‌ بعد از هر مرحله آزمون هماهنگ، یک آزمون هوشمند، برمبنای عملکرد هر دانش‌آموز در آزمون هفته‌ گذشته، ویژه‌ی هر شخص و به‌طور شخصی‌سازی ‌شده برگزار می‌شود. بنابراین هر فرد در هر ماه دو بار، یک‌بار به‌صورت هماهنگ با سایر دانش‌آموزان کل کشور و یک‌بار به‌صورت اختصاصی و برپایه‌ نقاط ضعف و قوت خودش سنجیده می‌شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است