alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۹ مارس ۲۰۲۱ میلادی
چگونه میتوان رنگ رژ لب را با رنگ پوست ست کرد؟
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ست کردن رنگ رژ لب با رنگ پوست در زیبایی شما تاثیرگذاری بسیاری دارد. در ادامه مهم ترین نکاتی که برای هماهنگ کردن رنگ رژ لب و رنگ پوست باید بدانید را برای شما اورده ایم

مجله دلگرم | ست کردن رژ لب با رنگ پوست اصول خاصی دارد. یکی از جنبه های مهم آرایش به خوبی رژ لب زدن و انتخاب رنگ رژ لب مناسبکه مطابق با تن پوست فرد است. ما موارد بسیاری را زمانی مشاهده کردیم که رنگ رژ لب به اشتباه انتخاب شده بود، بنابراین می خواهیم به شما نشان دهیم به چه چیزی در انتخاب رنگ رژ بیشتر توجه کنید.

اصول هماهنگ کردن رنگ پوست و رنگ رژ لب چیست؟

به طور کلی، چهار دسته اصلی تن رنگ پوست وجود دارد:

رنگ پوست ، رنگ رژ لب

تشخیص رنگ پایه پوست

برای پیدا کردن رژ لب مناسب پوست تان، تشخیص رنگ زمینه ی پوست، ضروری است. پوست تمام افراد، رنگ زمینه ی مخصوص به خود را دارد؛ بعضی ها زرد و گرم، بعضی صورتی و سرد و تعدادی نیز مابین این دو و خنثی هستند.

شناختن این طبقه ی رنگی به شما کمک زیادی می کند تا لوازم آرایش مناسب خود را به راحتی پیدا کنید. با نگاه کردن به رگ های داخل مچ دست تان می توانید طیف رنگی پوست خود و گرم، سرد یا خنثی بودن آن را تشخیص دهید. آبی یا بنفش بودن رگ ها نشانه ی سرد بودن ته رنگ پوست شما و رگ های سبز، نشان دهنده ی گرم بودن آن است.

اگر نمی توانید تشخیص بدهید که رگ های شما آبی یا سبز هستند، احتمالا در طبقه رنگ خنثی قرار گرفته و هردو رنگ گرم و سرد برای شما مناسبند. خانم هایی با پوست زیتونی معمولا ته رنگ خنثی دارند.

همچنین می توانید با توجه به چگونگی سوختن و برنزه شدن پوست، ته رنگ آن را تشخیص دهید. به نظر می رسد پوست های گرم دارای ملانین بیشتری بوده و آسان تر برنزه می شوند در صورتی که پوست های سرد به سختی برنزه شده و یا پروسه ی برنزه شدن برای آن ها اتفاق نمی افتد.

راه دیگر تشخیص، این است که ببینید جواهرات طلایی بیشتر به شما می آید یا جواهرات نقره ای. اگر پوست شما گرم باشد، جواهرات و اکسسوری های زنانه طلایی رنگ بیشتر به شما می آید و اگر رنگ چهره ی شما سرد است، جواهرات نقره ای مناسب تر است. به رنگ های خنثی نیز هر دو رنگ جواهر می آید.

چه رنگ رژ به پوست سفید و خیلی روشن میاد؟

رنگ های روشن بهترین انتخاب هستند. صورتی روشن، قهوه ای کمرنگ و هلویی روشن مناسب پوست سفید است.

چه رنگ رژ به پوست متوسط میاد؟

برای رنگ های متوسط پوست، رنگ هایی مانند رنگ قرمز و رنگ های پودری باتوناژ نارنجی و هلویی بهتر است.

چه رنگ رژ به پوست گندمی و سبزه میاد؟

رژ مناسب برای پوست گندمی و سبزه، رنگ های قرمز مایل به زرد عمیق صورتی و تیره است. دقت کنید رنگ رژ خیلی هم تیره نشود چون شما را بیمار نشان خواهد داد.

چه رنگ رژ به پوست تیره میاد؟

برای پوست تیره، رژهای تیره مانند قرمز تیره، شکلاتی قهوه ای و صورتی تیره ای عالی هستند. اگر رنگ رژ را خیلی روشن تر از پوست خود را انتخاب کنید، شما یتیپی غیر معمول و پلاستیکی خواهید داشت که اصلاً قشنگ نیست.

در این نمودار به راحتی می توانید رنگ رژ مناسب رنگ پوست خود را اتتخاب کنید.

رنگ پوست ، رنگ رژ لب

بیشتر بخوانید:

پاک کردن لکه رژ لب از لباس با بهترین روش

حساسیت لب به رژ حتما بخوانید!

برترین برند رژ لب(استی لادر / ESTEE LAUDER)


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (8 رای)  
  • منبع
  • rimoj.com
  • arayeshik.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits