جوانی پوست صورت با روش های نوین

۵,۳۳۲
۱
۰
دوشنبه, ۳۰ -۳۴۴۳ ۰۳:۲۵

طراوت و جواني و شادابي پوست آرزويي است كه همه به دنبال آن هستند ظاهر و جواني پوست تا حدي مرتبط به ارث است اما رعايت اصول بهداشتي و تغذيه اي و همچنين برخي از دستورات براي به تاخير انداختن پيري پوست به سادگي امكان پذير است.

جوانی پوست صورت با روش های نوین

جوانی پوست صورت با روش های نوین

یک متخصص پوست، مو و زيبايي گفت: ژل يک ماده خارجي است و انواع مختلف آن در بازار وجود دارد که ژل ها به 3 گروه تقسيم مي شوند.

وي افزود: ژل ها به سه گروه موقت، نيمه دائمي و دائمي تقسيم مي شوند.

وي در ادامه گفت: امروزه ژل دائمي که تمام استانداردهاي دارويي را داشته باشد و هيچگونه عارضه اي نداشته باشد، ساخته نشده است.

وي خاطرنشان کرد: ژل هاي موقت از متداول ترين انواع ژل ها هستند، که اين ژل ها از (هيالورنيک) اسيد ساخته شده اند که علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز کلاژن را نيز تحريک مي کنند که به اين ترتيب پوست قوام بيشتري پيدا مي کند.

وي اذعان داشت: هيالورنيک اسيد، ماده اي است به صورت طبيعي که در پوست وجود دارد ولي با افزايش سن، ميزان آن در پوست به شدت کاهش مي يابد.

وي اظهار داشت: با تزريق ژل، اين ماده را وارد پوست مي کنند تا بتوانند عمق چين به وجود آمده روي پوست را کاهش دهد.

وي افزود: ژل ها 6 تا 51 ماه بعد، تجزيه و جذب پوست ميشوند و از بين مي روند.

وي در خاتمه گفت: براي از بين بردن کبودي که ناشي از تزريق ژل است بهتر است از آناناس، قرص هاي ويتامين c کمپرس سرد در اوايل و بعد کمپرس گرم استفاده شود.

جوانی پوست صورت با روش های نوین

توصيه هایی براي حفظ جواني پوست


* استفاده از كرم هاي حاوي AHA براي پيشگيري از پيري پوست از چه سني توصيه مي شود؟

دكتر ريحانه مهرگان متخصص پوست و مو به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: كرمهاي AHA بطور قطع از بروز پيري پوست پيشگيري مي كند اما استفاده از اين كرم در افراد متفاوت است AHA در بازار دارويي ايران بصورت كرم و لوسيون موجود است.
لوسيون براي پوستهاي چرب و كرم براي پوستهاي خشك توصيه مي شود افرادي كه داراي پوستهاي حساس هستند به طورحتم بايد از درجات پايينAHA شروع كنند بنابراين نوع كرم AHA بهتر است ازسوي پزشك تجويز شود در صورت استفاده از اين كرم كه شبها بايد مورد استفاده قرار گيرد كرم ضد آفتاب نيز بايد در طول روز هر 3 ساعت يكبار تمديد شود.


*پيلينگ هاي طبيعي براي كم رنگ كردن جاي جوشها و لكها
استفاده از پوست خيار، ماست ترش شده به خصوص براي پوستهايي كه جوش مي زنند بسيار مناسب است البته براي پوستهايي كه مستعد جوش هستند بايد ماست كم چرب استفاده شود.
استفاده از عسل و جوانه گندم نيز براي پوستهاي خشك مناسب است.
عصاره شيرين بيان براي كم رنگ كردن لكهاي پوستي بسيار موثر است در بسياري از داروهاي ضد لك خارجي شيرين بيان جزو مواد اصي تشكيل دهنده دارو است.ويتامين C نيز براي كم رنگ كردن لكها بسيار مناسب است.خانمهايي كه داراي لكهاي قهوه اي رنگ در ناحيه پشت دست هستند لكها بدون استفاده از دارو و با استفاده از آبليمو برطرف مي شود ولي استفاده از آبليمو به دليل امكان ايجاد قرمزي و حساسيت براي صورت توصيه نمي شود.


*گياه شيرين بيان چگونه لكها را برطرف مي كند؟
جوشانده غليظ ريشه شيرين بيان را مي توان روزانه 2 تا 3 نوبت براي لكها استفاده شود.
دكتر مهرگان تاكيد كرد: استفاده از اين عصاره غليظ شده يكي از درمانهاي بسيار مناسب براي لكهاي صورت است.


*استفاده از موبرها موجب تغيير رنگ پوست يا ضخيم شدن ريشه موها مي شود؟

استفاده از موبرها بصورت مستقيم موجب تغيير رنگ پوست نمي شوند اما در صورت ايجاد قرمزي و حساسيت و اگزما در پوست بيشتر درافرادي كه داراي پوستهاي سبزه هستند در صورتي كه محل اگزما در معرض نور آفتاب فرار گيرد موجب ايجاد لك خواهد شد بنابراين قبل از استفاده از اين تركيبات بايد در قسمت پايين لاله گوش مقداري از تركيب روز قبل از مصرف آزمايش شود در صورت عدم ايجاد حساسيت براي صورت مورد استفاده قرار گيرد براي ساير نواحي بدن نيز روي ناحيه ساعد يا بازو بايد موبر تست شود.


* بهترين راهكار عملي براي داشتن پوستي جوان و شاداب كدام است؟

دكتر مهرگان با تاكيد بر لزوم رعايت مراقبتهاي اوليه پوست گفت:‌اولين گام در اين زمينه استفاده از ضد آفتاب مناسب است.
وي افزود: اغلب بيماران سئوال مي كنند چه نوع ضد آفتابي بهترين است؟ همه افراد بدانند كه بهترين ضد آفتاب را نمي توان تعيين كردن استفاده از ضد آفتاب بر اساس نوع پوست هر فرد متفاوت است افرادي كه داراي پوستهاي خيلي روشن هستند بايد از ضدآفتاب با (SPF) بالاتر استفاده و افرادي كه داراي پوست چرب هستند بايد از ضد آفتاب فاقد چربي استفاده كنند.
مصرف نكردن سيگار نيز مهمترين نكته در حفظ شادابي پوست است مصرف سيگار و استرس موجب افتادگي سريع و شديد پوست شده و موجب تسريع روند پيري پوست مي شود. خواب شبانه بايد به اندازه كافي باشد.


*زمان خواب در حفظ شادابي پوست تاثيرگذار است بهترين زمان خواب 11 شب تا 7 صبح است

مهرگان ادامه داد:‌زمان خواب شبانه تاثير زيادي در حفظ سلامت و شادابي پوست دارد افرادي كه از ساعت 3 نيمه شب تا 11 صبح مي خوابند هر چند مدت زمان خواب كافي است اما اين زمان براي سلامت پوست نامناسب است.


*بهترين زمان خواب براي جوان ماندن پوست
ساعت 11 شب تا 6 يا 7 صبح بهترين زمان خواب براي حفظ جواني پوست است اگر اين زمان 2 يا 3 ساعت تغيير كند يعني شبها ديرتر و صبحها نيز بعد از ساعت 7 از خواب بيدار شويد پوست به شدت افت مي كند زيرا پوست براي استراحت به زمان خاصي كه ذكر شد نياز دارد.
اين متخصص پوست تاكيد كرد: حتي اگر شروع خواب شبانه هشت شب و زمان بيداري 4 صبح باشد باز هم پوست دچار افتادگي مي شود.

جوانی پوست صورت با روش های نوین


*نكات مهم در حفظ سلامت پوست
مصرف مواد غذايي كه حاوي تركيبات ويتامين ب بيشتري هستند مانند جوانه گندم، شير، انواع غلات تاثير بسزايي در حفظ شادابي و جواني پوست دارد.
افرادي كه داراي پوست هاي خشك هستند بايد حتما از كرم مرطوب كننده استفاده كنند اين افراد در صورت استفاده نكردن از اين كرمها به طورحتم دچار پيري زودرس مي شوند.


*مصرف كرم هاي ضد چروك از چه سني توصيه مي شود؟
تاثير فاكتور ارث در داشتن پوست با طراوت انكارناپذير است افرادي كه داراي ارث ابتلا به پيري زودرس هستند در صورت خواب مناسب و مصرف نكردن سيگار نيز سريعتر از ديگران به پيري پوست دچار مي شوند بنابراين بايد برحسب نوع پوست استفاده از كرم ضد چروك مناسب را زودتر شروع كنند اين زمان با توجه به سن افراد متفاوت است ولي در برخي از افراد پوست حتي از سن 22 سالگي دچار افت پوست مي شوند به اين گروه توصيه مي شود استفاده از كرم هاي ضدچروك را از اين سن شروع كنند.


ولي بطور معمول به افرادي كه مشكل خاصي همچون ارث و مصرف سيگار ندارند توصيه مي شود استفاده از كرمهاي ضد چروك را از سن 30 سالگي شروع كنند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter