دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
آیا می دانید فیلر پوست چیست؟

فیلر پوست چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا می دانید فیلر پوست چیست؟
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
فیلرها یا پرکننده‌ها موادی شبیه ژل هستند که برای حجم دادن به شیارهای عمیق شده پوست، چروک‌ها، برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها، پر کردن جای جوش و لیفتینگ پوست به کار می‌روند.

تزریق فیلر چیست؟ انواع تزریق فیلر به چه صورت می باشد؟

تزریق فیلر صورت ماده ای مصنوعی یا طبیعی است که به داخل خطوط، چین خوردگی ها و بافت های صورت تزریق می شوند تا ظاهر چین و چروک ها را کاهش داده و قدرت عضلات صورت را که با افزایش سن کاهش می یابد، بازگرداند.
به این تزریق فیلر های پوستی، ایمپلنت های تزریقی، فیلر های چین و چروک و فیلر های بافت نرم نیز گفته می شود.
همه افراد وقتی از سن سی سالگی عبور میکنند، به صورت محسوس متوجه روند پیری پوست و نشانه های آن میشوندو نگرانی از چروک شدن پوست و شیارهای ایجاد شده روی پوست و دقت کردن به چروک های پوست آغاز می شود.

هرچند ژنتیک و سبک زندگی افراد نقش مهمی درباره سرعت و میران بروز پیر شدن پوست دارد، اما امروزه می توان برای کاهش و جلوگیری از پیر شدن و افتادگی سریع پوست ، از فیلرها استفاده کرد.استفاده از فیلر ها یک درمان سریع برای جلوگیری از چروک شدن پوست، و همراه با ظهور نتایج بلافاصله پس از انجام تزریق فیلر می باشد.

البته فیلرها فقط برای از بین بردن چروک و آثار ناشی از افزایش سن به کار نمی روند بلکه در حجم سازی و زاویه دهی و برجسته سازی اعضای صورت مثل برجسته کردن گونه و برجسته کردن لب نیز به کار می روند که این کاربرد فیلرها آن را در جهان بسیار محبوب تر نیز نموده است. .
ژل ها یا فیلرها نوعی پرکننده های پوستی هستند که از مواد مختلف طبیعی، انسانی (از مواد بدن انسان) و یا مصنوعی ساخته می‌شوند . فیلرها دارای غلظت های مختلف می باشند. ولی به طور کلی، ژل های غلیظ تر برای پرکردن چین وچروک ها و خطوط عمیق تر پوست کاربرد دارند.
مانند خطوط نازولابیال (پر کردن خطوط خنده)، پرکردن اسکارها یا زخم‌های پوستی و همین طور برای برجسته کردن گونه ها، فرم دهی چانه و یا حجم دهی لب استفاده می شوند.

تزریق فیلر

انواع فیلر

موقتی، نیمه دائمی و دائمی.

توجه: فیلرموقتی و فیلر نیمه دائمی بیشتر توصیه می شوند زیرا فیلرنوع دائمی آن دارای عوارضی می باشد و در شرایطی که فرد از ظاهر خود خسته شود تخلیه و یا تغییر در شکل آن بسیار مشکل است.

فیلرهای موقتی برای برجسته کردن لب،برجسته کردن گونه، از بین بردن چروک های پوست.ساخته شده از کلاژن و ساخته شده از اسید هیالورونیک .اغلب فیلرهای موقتی موجود در بازار بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده اند. این ماده یک ماده طبیعی از جنس مواد موجود در بدن می باشد
و در گذر زمان و همراه با افزایش سن میزان آن در بدن کاهش می یابد.تزریق فیلر های موقتی برای برجسته سازی گونه و لب و یا اصلاح تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چروک های پوست، نتایجی بسیار طبیعی را ایجاد می کند. اغلب این نوع از فیلرها دارای ماندگاری ۶-۱۲ ماه هستند.

فیلرهای نیمه دائمی برای پرکردن خطوط عمیق تر صورت:

فیلر های نیمه دائمی از پرکننده های نسج نرم برای درمان خطوط عمیق تر صورت استفاده می شوند و از آنجا که ماهیت نیمه دائمی دارند ممکن است در هفته ها پس از تزریق اولیه فیلر نیازمند روتوش یا اضافه کردن کمی دیگر از آن باشیم.
فیلر های نیمه دائمی باعث تحریک بافت سازی می شوند و پس از مدتی اثرات خود را نشان می دهند .معمولاً طول اثری حدود ۱٫۵سال دارند اما می توانند ایجاد گلوله های زیر پوستی کنند.

فیلرهای دائمی و عوارض تزریق فیلر

تا کنون فیلر های پرکننده دائمی تولید نشده است که فاقد عارضه باشد و تمامی فیلر های پرکننده های دائمی فرد مورد استفاده را در معرض خطراتی چون جابه جایی داروقرار می دهند. حتی در صورت تخلیه فیلر دائمی توسط پزشک ، پوست دچار پستی و بلندی و حالت غیر یکنواخت می شود . و این یکی از مهمترین عواض تزریق فیلر می باشد.
باید به یاد داشته باشیم و بپذیریم که با افزایش سن به تدریج برخی بافت ها تحلیل رفته و برخی از نواحی صورت دچار افتادگی می گردند وتزریق فیلر در جای مناسبی قرار نخواهد گرفت.

تزریق فیلر

مراقبت های لازم قبل از تزریق فیلر برای بهتر نتیجه گرفتن

مطمئن شوید که فرایندی که بر روی صورت شما انجام خواهد گرفت را به درستی متوجه شده اید. برای داشتن انتظارات واقعی از تزریق فیلر خود حتما پیش از انجام فرایند به طور کامل و واضح توقعات خود را برای پزشک شرح داده و به نتیجه نهایی و جمع بندی از آنچه در واقعیت اتفاق خواهد افتاد برسید.
از ویژگی های فیلری که برای شما تزریق می شود اطلاع بیابید. آگاه شوید که چه محصولی از چه برندی در صورت شما تزریق می شود. از تائید محصول فیلر مورد نظر توسط مراجع مرتبط مانند وزارت بهداشت مطمئن شوید.

درباره سوابق پزشکی و تزریفات قبل خود پزشک را مطلع کنید. مواردی را که پزشک به شما توصیه می کند تا پیش از تزریق فیلر رعایت کنید به طور جدی دنبال کنید. در روزهای قبل به مقدارکافی آب بنوشید.فقط بر اساس مولفه قیمت یک محصول فیلر را انتخاب نکنید.
هرگز در یک سالن زیبایی یا هر مکان غیر پزشکی تزریق فیلر را انجام ندهید.هرگز توسط فردی که پزشک نیست تزریق فیلر را انجام ندهید.از داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن و سایر داروهایی که ممکن است ایجاد کبودی را تشدید کند در روزهای قبل از تزریق فیلر استفاده نکنید.

مراقبت های لازم پس از تزریق فیلر

پس از انجام تزریق فیلر تا چند روز به مقدار کافی اب بنوشید.تمامی دستورالعمل هایی که پزشک به شما به عنوان مراقبت های لازم بعد از تزریق فیلر، توصیه نموده است به دقت دنبال کنید. تورم و کبودی در هنگام تزریق انواع فیلر ها تا چند روز طبیعی است .
بلافاصله پس از تزریق فیلر موضع را ماساژ یا فشار ندهید و دستکاری نکنید و تا یک روز بر آن فشاری وارد نکنید. تا یک روز از کشیدن سیگار خود داری کنید. موضع را تا یک روز در معرض حرارت شدید قرار ندهید. (مانند حرارت داغ سشوار)

فواید تزریق فیلر

مزایای فیلر صورت

فیلرها معمولاً از ترکیباتی مانند اسید هیالورونیک و کلاژن ساخته می‌شوند که این مواد در بدن انسان به صورت طبیعی وجود دارد، بنابراین عوارض خاصی نخواهند داشت. از طرف دیگر تزریق ژل سریع و بدون نیاز به عمل جراحی است و علاوه‌براین باعث از کارافتادگی نمی‌شود.

حتماً بخوانید:
آشنایی با متد تزریق فیلر لب طبیعی

آشنایی با متد تزریق فیلر لب طبیعی

برای اصلاح مشکلات ظاهری لب‌ها و همینطور به دست آوردن زیبایی مطلوب روشی برای تغییر حجم لب‌ها وجود دارد که با استفاده از تزریق مواد فیلر به آن‌ها انجام…

معایب فیلر صورت

برای تزریق ژل باید مقدار نسبتاً زیادی هزینه کنید و این تنها یک بار نیست. چرا که به طور متوسط فیلر صورت هر 6 ماه یک بار نیاز به ترمیم دارد. از طرف دیگر با وجود اینکه احتمال آن ضعیف است، اما هستند کسانی که صورت آنها به تزریق ژل حساسیت نشان می‌دهد و ممکن است برای حذف آن از صورت مجبور باشند دوباره هزینه کنند.
به طور کلی فیلر صورت یکی از کم عوارض‌ترین روش‌ها برای جوان‌سازی پوست به حساب می‌آید که شاید بزرگترین ایراد آن همان هزینه بالای انجام این کار باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits