دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت-فواید ماساژ پوست-خواص و فواید ماساژ صورت

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت

مقدمات انجام ماساژها

ماساژ هنر شفابخشی است که آرامش و شادابی به همراه دارد. ماساژ صورت و گردن یکی دیگر از عوامل سالم نگهداشتن پوست است. زیرا ماساژ و ورزش دادن پوست، علاوه بر سلامت بدن و زیبایی باعث ایجاد آرامش و رفع خستگی می گردد و باعث درمان چین هایی می شود که احتمالاً ایجاد شده اند.

باری ماساژ از روغن استفاده نمایید تا دست ها روی پوست تحرک کافی داشته باشند. معمولاً بهتر است از روغن های گیاهی تقویتی استفاده نمایید (روغن زیتون، روغن بادام، روغن جوانه گندم، روغن آفتابگردان و ...)

روغن های گیاهی سالمتر و پر فایده تر از دیگر مواد هستند زیرا در عین راحت کردن حرکات ماساژ مواد غذایی مفیدی در اختیار پوست می گذارند و زودتر و بهتر جذب پوست می گردند.

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت

مهمترنی نکته قابل توجه محل و موقعیت ماساژ است. باید این عمل در محیطی آرام و خلوت و موقیعت مناسب صورت پذیرد. بهترین حالت ماساژ در حالت درزاکش بر روی تخت چوبی و یا بر روی زمین می باشد. تا رفع خستگی و تمدد اعصاب و عضلات سرحال و سرزنده شود.

ناخنهای دست ماساژ دهنده باید کاملاً کوتاه باشد و قبل از شروع دستها را کاملاً شسته و خشک کنید. سپس روغن را در کف دست ریخته (چند قطره) و دستها را بهم بمالید تا روغن روان نباشد و هم اینکه دستها تا حدودی گرم شوند.

ماساژ گیرنده باید موهای سرش کاملاً پوشانده شود و در حالت درازکش قرار گرفته و چشم ها را ببندد و به آرامی از بینی نفس بکشد.

پوست باید با دقت تمیز و پاک گردد. هرگز با وجود مواد آرایشی بر روی پوستتان اقدام به انجام ماساژها و نرمش ها نکنید.

قبل از شروع حرکات ورزشی و ماساژها، موهای خود را با یک سربند ببندید تا حین انجام تمرینات مزاحم شما نباشند.

اگر از لنزهای چشمی استفاده می کنید در هنگام حرکات ورزشی لنزها را از چشم خود خارج کنید.

در هنگام آماده کردن پوست مانند تمیز کردن و خشک کردن پوست کرم مالیدن و انجام ماساژها و نرمش ها نباید پوست کشیده شود تمام حرکات ماساژ باید از روی خطوط ماساژی صورت بگیرد.

انجام ماساژهای پوستی باید با دست چرب یا مرطوب صورت بگیرد بهتر است از روغن های گیاهی استفاده شود. هرگز برای ماساژ از پودر استفاده نگردد زیرا منافذ پوستی را مسدود می کند. البته می توان قبل از کرم زدن مقداری آب معدنی را روی پوست اسپری نمود.

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت

ماساژها باید با دقت و مهارت انجام شود و به طور مداوم هر روز به طور مداوم هر روز یا هفته ای سه بار به طور مرتب صورت پذیرد .

ماساژ باید از حرکات نرم شروع شود همانطوری که در هنگام ورزش کردن هرگز یک حرکت سریع و سنگین در ابتدا انجام نمی شود. پس ماساژ با حرکات نرم شروع می شود سپس با حرکات تند تر و شدیدتر ادامه پیدا می کند و بالاخره با حرکات نرم به پایان می رسد.

داشتن آرامش خاطر در هنگام انجام ورزشها و ماساژها از اهمیت خاصی برخوردار است . در طی نرمش ها به طور طبیعی نفس بکشید.

بعد از انجام هر تمرین و یا ماساژ عضله های صورت را استراحت بدهید.

نواحی زخمی ملتهب، محل جوش ها یا کورک ها را ماساژ ندهید.

برای انجام دادن ماساژ چینی به نام « گواشا » تنها به یک قاشق و لوسیون یا مرطوب کننده نیاز است. انجام دادن این ورزش صورت، باعث بهبود جریان خون می شود و مایع لنفاوی ایجاد کننده پف از بین می رود و عضلات صورت سفت می شود.

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت

این ماساژ حداقل یک روز درمیان و روزی یک بار نه بیشتر انجام شود.

نحوه عمل :
_ کرم را به تمامی صورت بزنید. یک قاشق غذاخوری تمیز با کناره های صاف را به موازات بینی و روی خط بینی قرار دهید و قاشق را به سمت گونه ها حرکت دهید به طوری که پشت آن روی صورت قرار گیرد.

_ از پیشانی، قاشق را به سمت بالا و بیرون تا خط مو بکشید. فشار باید محکم باشد اما باعث درد نشود.

_ ۱۰حرکت پشت سر هم برای هر قسمت از صورت انجام شود. از پیشانی تا فک هر کدام از قسمت های صورت را مطابق شکل دوطرف بکشید. کمی قرمزی پس از سومین یا چهارمین حرکت امری طبیعی است که در عرض ۵ تا ۱۰دقیقه از بین می رود.

زیباتر شدن پوست با ماساژ صورت

فواید ماساژ پوست


۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت. پوست نرمتر و با قوام تر می شود

۲- ریلكس شدن عضلات صورت وچشمها

۳- تسكین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت

۴- كاهش چین وچروك ریز و كم عمق پوست صورت

۵- تحریك جریان خون

۶-كاهش استرس و تنش

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits