دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ مارس ۲۰۲۴ میلادی
چگونه از اطلاعات لپ تاپ بک آپ بگیریم؟
17
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نسخه پشتیبان و یا به عبارت دیگر بک آپ گرفتن از اطلاعات و فایل های مهمی که در کامپیوترمان داریم یکی از کارهاییست که باید هر چه سریعتر انجام شود، خصوصا اطلاعات روی لپ تاپ که هر لحظه ممکن است دزدیده شود و یا از بین برود. ابزار پیش ساخته ویندوز 7 که...

نسخه پشتیبان و یا به عبارت دیگر بک آپ گرفتن از اطلاعات و فایل های مهمی که در کامپیوترمان داریم یکی از کارهاییست که باید هر چه سریعتر انجام شود، خصوصا اطلاعات روی لپ تاپ که هر لحظه ممکن است دزدیده شود و یا از بین برود. ابزار پیش ساخته ویندوز 7 که Backup و Restor نامیده می شوند، می توانند منظم و به طور اتوماتیک از اطلاعات بک آپ بگیرند و اطلاعات را در یک حافظه خارجی و یا دی وی دی ذخیره کنند. برای بک آپ های اتوماتیکی که برنامه زمان بندی شده دارند می توانید در Reminder ویندوز، زمان آن را یادداشت کنید تا حافظه خارجی یا هر چیزی که می خواهید اطلاعات را در آن نگه دارید را در آن لحظه به کامپیوترتان وصل کنید.

چگونه از اطلاعات لپ تاپ بک آپ بگیریم؟

چگونه از اطلاعات لپ تاپ بک آپ بگیریم؟

1.مسیر زیر را دنبال کنید.

"Start | Control Panel | System and Maintenance | Backup and Restore."

2.بر روی "Set up backup" کلیک کنید تا پیکر بندی بک آپ شروع شود. یک یا دو دقیقه طول می کشد تا ویندوز اطلاعاتی را که برای بک اپ مشخص کرده اید را تشخیص دهد.

3. مکانی که می خواهید بک آپ گفته شده ذخیره شود را مشخص کنید.می توانید از حافظه خارجی که فضای کافی برای ذخیره اطلاعات داشته باشد استفاده کنید.اگر از فایل هایی با حجم بالا بک اپ می گیرید یا تصویر سیستمتان را ذخیره می کنید حداقل 10 گیگابایت فضای خالی لازم دارید.اگر هم قصد بک آپ گرفتن از فایل های مثلا متن را دارید فضای آنچنان بالایی نیاز نیست.

4. در این قسمت یا باید به ویندوز اجازه دهید هر مسیری که دلش خواست را بک آپ بگیرد و یا خودتان قسمت های مورد نظرتان را مشخص کنید. تنظیمات دستی بهتر است چرا که می توانید فایل های بزرگی را که احتیاج به بک آپ گرفتن ندارید را انتخاب نکنید.همچنین می توانید دستور دهید که نیازی به تصویر سیستم ندارید. پس از آن "Next" را بزنید.

5. بر روی "Change Schedule" کلیک کنید و زمان و تعداد دفعات تکرار را به صورت دلخواه تغییر دهید. زمانی را مشخص کنید که کامپیوترتان روشن باشد ولی با آن کاری نداشته باشید مثلا در طول شب.

6.بر روی "Save Settings and Run Backup," کلیک کنید وپس از آن "Back Up Now" را انتخاب کنید تا اولین بک آپ شروع به گرفتن کند.بسته به میزان اطلاعات بک آپ گرفتن دقایقی طول خواهد کشید بعضی اوقات بالای یک ساعت زمان می برد. زمانی که بک اپ کامل شد می توانید حافظه خارجی را از کامپیوترتان جدا کنید.

چگونه از اطلاعات لپ تاپ بک آپ بگیریم؟

استفاده از "Task Scheduler" برای یادآوری

7. مسیر زیر را دنبال کنید.

"Start | Control Panel | System and Security | Administrative Tools, و پس از آن "Task Scheduler" را انتخاب کنید.

8.در سمت راست صفحه در قسمت Actionsبر روی "Create Basic Task" کلیک کنید.

9. عنوان و توضیحی که شما را یادآوری کند را در این قسمت بنویسید و "Next" را بزنید و در این قسمت همان زمانی را انتخاب کنید که برای بک آپ گرفتن انتخاب کردید. مثلا اگر زمان بک آپ گرفتن را ماهیانه انتخاب کردید برای یاد آوری هم ماهیانه را انتخاب کنید و "Next," را بزنید و زمان و تاریخ مورد نظر را وارد کنید.

10. بسته به سلیقه خودتان که می خواهید برای یادآوری پیغامی بر روی صفحه کامپیوترتان دریافت کنید و یا از طریق ایمیل مطلع شوید "Display a Message" و یا "Send an Email," را انتخاب کنید

11.تنظیمات لازم برای دریافت پیغام و یا ایمیل را انجام دهید.

12. مروری کنید که همه چیز مرتب باشد و پس از آن روی "Finish" کلیک کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (17 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

ناشناس | ۳ سال پیش
سلام می خواستم بپرسم اگر فایلی قفل هم باشد ایا به صورت قفل می توان از ان بکاپ گرفت یا حتما باید قفل ان باز شود؟ در ضمن در بکاپ گرفتن همه ی اطلاعات کاربر دیده می شود از قبیل عکس و فیلم هایی که در فولدر ها پنهانن
0
1

hits