دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۲ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
Internet Archive بازی‌های کنسول‌های قدیمی را در بستر وب عرضه می‌کند
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
Internet Archive بازی‌های کنسول‌های قدیمی را در بستر وب عرضه می‌کند-بازی کنسول های قدیمی در بستر وب

Internet Archive بازی‌های کنسول‌های قدیمی را در بستر وب عرضه می‌کند

بازی کنسول های قدیمی در بستر وب

بسیاری از بزرگسالانی که دوران کودکی و نوجوانی خود را پای کنسول‌های بازی قدیمی چند دهه گذشته سپری کرده‌اند، هنوز هم مایل به انجام بازی‌هایی هستند که چیزی در حدود 20 یا 30 سال پیش اوقات خود را با آن‌ها سپری می‌کردند. حال، به نظر می‌رسد که این بازی‌ها در قرن 21 نیز طرفداران خاص خود را دارند.

بنیاد آرشیو اینترنت، در تازه‌ترین اقدام خود، سعی در ایجاد یک کلکسیون با ارزش دارد. این بنیاد قصد دارد اغلب بازی‌های دهه 70 و 80 میلادی را بازسازی نموده و در بستر وب در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

این مجموعه بی‌نظیر که Console Living Room نام دارد، شامل بازی‌های اختصاصی است که برای کنسول‌هایی مانند Astrocade، Atari 2600، Atari 7800، ColecoVision و Magnavox Odyssey در چند دهه قبل عرضه شده‌ بودند.

در حال حاضر، تعدادی اپلیکیشن در لیست بازی‌ها وجود دارد و سیستم صوتی نیز کار نمی‌کند. البته Internet Archive قول داده که به زودی این مشکل را حل نماید.

به هرحال، هنوز زمان زیادی تا تکمیل شدن لیست بازی‌‌های نوستالوژیک این وب‌سایت باقی‌ مانده، اما هنوز هم می‌توان با انجام چنین بازی‌هایی از طریق کامپیوتر یا گجت هوشمند لذت دوران کودکی را تکرار کرد؛ هرچند که تلویزیون‌های قدیمی جای خود را به پنل‌های پیشرفته امروزی داده‌اند.

چنانچه مایل به انجام بازی‌های قدیمی این مجموعه هستید، می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است