مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۳ مارس ۲۰۲۳ میلادی
آموزش جوجه کشی عروس هلندی
11
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آموزش جوجه کشی عروس هلندی به عنوان یکی از روش های راحت و بدون دردسر برای کسب درآمد مورد توجه قرار می گیرد. این پرنده زیبایی بی نظیری دارد و به همین علت پرورش آن به عنوان منبع کسب درآمد ارزشمند است.

افراد همواره به دنبال روش ‌های ساده، آسان، بدون نیاز به تخصص و سرمایه گذاری برای کسب درآمد بالا هستند. معرفی بسیاری از روش های ساده برای کسب درآمد بالا به این نوع افراد در نگاه اول کمی غیر ممکن و عجیب به نظر می رسد اما واقعیت امر این است که این روش ها بسیار نتیجه بخش و پردرآمد هستند. از طرفی انجام این جوجه کشی نیاز به سرمایه گذاری بسیار یا اختصاص فضای مجهز ندارد.

جوجه کشی عروس هلندی به روش طبیعی یا با دستگاه انجام می شود.

جوجه کشی عروس هلندی

ویژگی های جفت عروس هلندی در جوجه کشی طبیعی

در روش جوجه کشی طبیعی نیاز به انتخاب جفت مناسب عروس هلندی دارید. نژاد انتخابی جفت عروس هلندی باید از پرهای آراسته، ناخن و پاهای سالم، هیکل درشت و بدن کشیده برخوردار باشد و به خوبی غذا بخورد. همچنین برای نتیجه بخشی جفت گیری عروس هلندی باید یک جفت با عمر یک و نیم سال را انتخاب کنید.

نکات مهم جوجه کشی عروس هلندی به صورت طبیعی

در روش طبیعی باید تغذیه عروس هلندی در ایام جفت گیری مورد توجه قرار بگیرد. برای تغذیه این پرندگان از کافیشه، ارزن، سفیده تخم مرغ رنده شده، تخم آفتابگردان، تخم کتان، گندم پخته شده، شاهدانه، جعفری، جوانه گندم، جعفری، گشنیز، سبزی های خرد شده و... استفاده کنید.

برای جوجه کشی طبیعی عروس هلندی قفس مناسب با ابعاد 100*60*50 را انتخاب کنید. این نوع قفس شرایط راحتی برای پرندگان به وجود می آورد.

محیط مناسب برای پرورش طبیعی عروس هلندی می تواند پارکینگ یا راه پله باشد. به شرطی که محدوده از وضعیت نور، گرمای مناسب و آرامش محیطی برخوردار باشد.

جوجه کشی عروس هلندی 18 تا 22 روز زمان می برد. این زمان بعد از بارداری و تخم گذاری عروس هلندی مادر شروع می شود. در روش طبیعی عروس هلندی مادر بر روی تخم ها قرار می گیرد و پروسه رشد جنین داخل تخم را با گرما و رطوبت دهی تکمیل می کند.

جوجه کشی عروس هلندی با دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی عروس هلندی با دستگاه برای افرادی مناسب است که شرایط طبیعی برای پرورش عروس هلندی را ندارند. دستگاه جوجه کشی نقش عروس هلندی مادر را برای تخم ها ایفا می کند. در واقع این دستگاه برای شبیه سازی رطوبت و گرمای مورد نیاز به تخم نطفه دار مورد استفاده قرار می گیرد. این شبیه سازی با کنترل و تنظیم رطوبت و گرما به کمک سنسورها انجام می شود.

دستگاه جوجه کشی عروس هلندی مجهز به سیستم چرخش اتومات است و شرایط برای چرخش تخم را فراهم می کند. با عملکرد تهویه دستگاه نیز کلیه عوامل مزاحم و ناراحت کننده همچون دی اکسید کربن، گازهای سمی و... از محیط دور می شود.

جوجه کشی عروس هلندی با دستگاه جوجه کشی

موارد مورد نیاز برای جوجه کشی عروس هلندی با دستگاه

جوجه کشی با دستگاه به 18 تا 20 روز زمان و 58 تا 63 درصد رطوبت نیاز دارد.

دمای دستگاه در بازه زمانی رشد جنین تخم ها(زمان ستر)، بر روی 37.5 و در زمان بیرون آمدن جوجه ها از تخم(هچر) بر روی 37.2 درجه سانتی گراد تنظیم می شود.

برای جلوگیری از چسبیدن جنین به لایه تخم هر چند وقت یکبار چرخش لازم بر روی تخم ها اعمال می گردد. عمل چرخش تخم ها در روزهای پایانی جوجه کشی عروس هلندی متوقف می شود.

جوجه کشی عروس هلندی در فصول مختلف سال

برای موفقیت در جوجه کشی عروس هلندی باید اطلاعات کافی و لازم را درباره خصوصیات و زمان جفت گیری این پرنده داشته باشید.

فصل تابستان زمان استراحت عروس هلندی است. به همین علت پرورش عروس هلندی در فصل تابستان توصیه نمی شود. فصل بهار مناسب ترین و بهترین زمان برای جفت گیری برای این پرنده است. در فصول سرد نیز باید تهویه هوا، گرما و دمای مناسب، رطوبت محیطی و... را برای تخم ها و پرنده های جفت شده مورد توجه قرار دهید.

هر جفت عروس هلندی در طی یک سال قادر به دوبار تولید مثل است. بنابراین تولید مثل بیشتر از دوبار در سال، شانس تولید جوجه های سالم را پایین می آورد.

در طی این دوران بهتر است شرایط محیطی مناسب را مدنظر قرار دهید. عروس هلندی به بوی نامطبوع، سروصدا، گازهای سمی، سرما و گرمای بالا و... حساسیت دارد.

توجه داشته باشید که با بهره مندی از آموزش جوجه کشی عروس هلندی می توانید به یک منبع درآمد بسیار بالا در تمام ایام سال دست پیدا کنید. ضمن اینکه برای شروع این کار، فضای اختصاصی شما در روزهای اول می تواند یک قوطی تکثیر برابر با 15 سانتی متر عرض و 24 سانتی متر طول در محیط هایی نظیر پارکینگ، منزل و... باشد.

جوجه کشی عروس هلندی در فصول مختلف سال

جمع بندی آموزش جوجه کشی عروس هلندی

تمامی افراد از روش های کسب درآمد بالا بدون نیاز به تخصص و سرمایه گذاری استقبال می کنند. آموزش جوجه کشی عروس هلندی یکی از روش های کسب درآمد بالا در کوتاه مدت است. این روش به تخصص و هزینه بالایی نیاز ندارد و با حداقل شرایط و امکانات نیز انجام می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این مورد پیشنهاد میکنیم مقاله جوجه کشی عروس هلندی را مطالعه کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (11 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است