دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
برف پاک کن عقب کوییک چگونه کار می کند ؟
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر شما هم نمی دانید برف پاک کن عقب کوییک چگونه کار می کند این مطلب را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید .

نحوه کار کردن برف پاک کن عقب کوییک

شاید موضوع این مقاله برای بسیاری از راننده‌های حرفه‌ای و باسابقه، بسیار پیش پا افتاده باشد اما واقعیت این است که بسیار دیده شده که راننده‌ها مخزن رادیاتور (منبع انبساط) و شیشه شور را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.

گاهی بی‌دقتی نیز باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شود. به همین دلیل باید دقت کنید که اشتباهی در این زمینه نکنید تا گرفتار عواقب ناشی از آن نشوید.

همچنین بسیاری از افراد نمی دانند برف پاک کن عقب خودرو چگونه کار می کند. در این مطلب می خواهیم نحوه کار کردن برف پاک کن عقب کوییک را آموزش دهیم.

نحوه استفاده از برف پاک کن عقب کوییک

برف پاک کن عقب کوییک چگونه کار میکند؟ دکمه شیشه شور عقب کوییک کجاست؟ بر روی داشبورد و سمت چپ غربیلک فرمان، مجموعه کلیدهایی وجود دارد که یکی از آن‌ها مربوط به شیشه شوی و برف پاک‌کن عقب این خودرو است. این کلید به دو صورت زیر عمل می‌کند:

  • فشردن و رها کردن کلید: فعال شدن برف پاک‌کن و تمیز کردن شیشه
  • فشردن و نگه داشتن کلید: پمپ شیشه شوی فعال شده و بر روی شیشه آب پاشیده می‌شود. همچنین برف پاک‌کن نیز عمل می‌کند. با برداشتن فشار، کلید به وضعیت اول برمی‌گردد یعنی پمپ شیشه شوی عمل نمی‌کند و فقط برف پاک‌کن کار می‌کند.

برف پاک کن عقب کوییک

منبع شیشه شور عقب کوییک

منبع شیشه شور عقب کوییک فابریک کارخانه قطعه ای ساخته شده از بهترین مواد اولیه فابریک کارخانه. قطعه ای از جنس پلاستیک، با مقاومت نسبتا بالا که در برخی از خودروها که برف پاک کن عقب دارند، به عنوان دو قطعه مجزا در خودرو نصب می شود.

  1. مخزن شیشه شور جلو
  2. منبع شیشه شور عقب

این دو از نظر کارکرد هیچ تفاوتی با هم نداشته و هر دو مخزنی با حجمی مشخص هستند تا درون خود آب و محلول شیشه شور را نگه دارند.

کار منبع شیشه شور چیست ؟

منبع شیشه شور و یا مخزن شیشه شور به تنهایی وظیفه نگهداری آب و یا محلول شوینده مخصوص شیشه در خود را دارد، تا در مواقعی ضروری از آن بهره برده شود.

این قطعه یک قسمت ورودی دارد که از طریق آن مایع را به داخل آن می ریزند و یک خروجی در قسمت تحتانی خود دارد که توسط قطعه ای به نام پمپ شیشه شور بسته شده است.

زمانی که راننده اهرم پاشش آب را می کشد ، فرمان به سمت پمپ شیشه شور رفته و با مکش آب و فرستادن آن به سمت چشمی شیشه شور و در برخی خودرو ها به سمت خروجی آب نصب شده بر روی تیغه برف پاک کن ، آب به سطح شیشه پاشیده می شود.

ضرورت وجود منبع شیشه شور

در نظر داشته باشید که وجود منبع شیشه شور جلو جهت تامین آب برای برف پاک کن در ایام عادی شاید بیشتر شبیه به تمیز کردن و شستشوی سطح شیشه باشد و هیچ موضوع مهمی تلقی نشود،

ولی در ایام بارانی و شرایط جوی نامساعد است که وجود مخزن شیشه شور و پمپ شیشه شور احساس می شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits