دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
بهترین روش استفاده از وایتکس برای ضدعفونی کردن سطوح
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
وایتکس یک ماده ضدعفونی کننده‌ است و همانطور که به میکروب‌ها و ویروس‌ها آسیب می‌رساند به ریه هم به همان میزان آسیب خواهد رساند. استفاده زیاد از وایتکس با عواقب جبران ناپذیر مانند ایجاد آسم و ایجاد حساسیت همراه است .

وایتکس برای ضدعفونی کردن

تمیز کردن و ضد عفونی کردن خانه در دوران شیوع کرونا ویروس جدید و به ویژه پس آلوده شدن یکی از اعضای خانواده به این ویروس برای جلوگیری از شیوعِ بیشتر بیماری، اهمیت بسیاری دارد.

در عین حال استفاده درست و اصولی از مواد شوینده و ضد عفونی کننده برای از بین بردن میکروب ها و بدون آسیب رساندن به سلامتی خود و خانواده تان امری ضروریست.

سطوحی که تماس با آن ها در خانه و محل کار بیشتر است باید بیشتر از دیگر نقاط ضد عفونی شوند. برای ضد عفونی کردن این سطوح ابتدا محل را با آب گرم و تمیز همراه با صابون بشویید تا آشغال ها و گرد و غبار آن زدوده شود.

در مرحله بعد باید از ماده ضد عفونی کننده مانند مواد سفیدکننده (آب ژاول) استفاده کنید.
خواندن و پیروی از دستورالعمل های ایمنی در مورد هر محصولی که از آن استفاده می کنید، اهمیت بسیاری دارد.

وایتکس برای ضدعفونی کردن

نکات مهم استفاده ایمن و موثر از محصولات ضد عفونی کننده

 1. هرگز مایع سفید کننده را با آمونیاک یا هیچ ماده پاک کننده دیگری مخلوط نکنید.
 2. هنگام استفاده از مواد شیمیایی ضد عفونی کننده از دستکش های لاستیکی یا سایر دستکش های غیر متخلخل، چکمه ها و محافظ های چشم استفاده کنید.
 3. سعی کنید در بخار ناشی از این محصولات تنفس نکنید. در صورت استفاده از این محصولات در فضای بسته، درها و پنجره ها را باز گذاشته و اجازه دهید هوای تازه جریان داشته باشد.
 4. از سفیدکننده های خانگی معمول و بی بوی پنج یا شش درصد طبق دستورالعمل های زیر استفاده کنید:
 5. یک پیمانه مایع سفید کننده معادل ۲۴۰ میلی لیتر را با پنج گالن آب معادل ۱۸.۹ لیتر مخلوط کنید.
 6. سطوح مورد نظر خود را ابتدا با آب و مواد شوینده معمول شست وشو داده و به خوبی آبکشی کنید. سپس از مخلوط آب و مایع سفید کننده برای ضدعفونی کردن سطح مورد نظر استفاده کرده و تا زمان خشک شدن آن با هوای آزاد از تماس با آن خودداری کنید.
 7. از این روش می توانید علاوه بر سطوح مختلف پرتماس برای ضدعفونی کردن خریدهایی مانند قوطی های کنسرو نیز استفاده کنید.

حتماً بخوانید:
عوارض مواد سفید کننده و درمان مسمومیت آنها

عوارض مواد سفید کننده و درمان مسمومیت آنها

مخلوط جوهر نمک با سفید کننده در فضای دربسته، عوارض مسمومیت تنفسی و حتی عوارض گوارشی با گاز اسید کلریدریک را در پی دارد، چنان چه محلول شیمیایی جوهر…

عوارض وایتکس در بارداری

 1. برای جلوگیری از گازگرفتگی وایتکس، سعی کنید مکانی که شستسشو و تمیز‌کاری در آن انجام می‌دهید حتما دارای تهویه باشد.
 2. جهت دوری از ضرر وایتکس برای زن باردار، حتما از دستکش‌های بلند و لباس پوشاننده استفاده کنید تا وایتکس تماس مستقیمی با پوست‌ شما نداشته باشد.
 3. برای استفاده از وایتکس در حاملگی، از مخلوط کردن وایتکس با سایر مواد پاک کننده حاوی آمونیاک به خصوص جرم گیر، اکیدا خودداری کنید. این ترکیب گازی به شدت سمی تولید می‌کند که تنفس آن هم برای شما و هم برای کودکتان بسیار خطرناک خواهد بود و حتما گازگرفتگی وایتکس را به همراه خواهد داشت.
 4. در حین استفاده از وایتکس در حاملگی موارد ایمنی و دستورالعمل‌هایی که بر روی محصول نوشته شده است را به دقت مطالعه و موارد آن را رعایت کنید.
 5. در صورت بو کردن وایتکس، این ماده باعث بروز علائم مسمویت با وایتکس در شما خواهد شد. پس از این کار خودداری کنید.
 6. تا جایی که ممکن است سعی کنید امور نظافت و به خصوص نظافت با وایتکس در حاملگی را به شخص دیگری واگذار کنید.

ضدعفونی کردن با وایتکس

نتیجه :

به طور کلی استفاده از وایتکس مانند یک تیغه دولبه است. هم می‌توان از آن بدون هیچ خطری استفاده کرد و هم در صورتی که موارد ایمنی در استفاده از وایتکس رعایت نشود، عوارض وایتکس می‌توانند بسیار شدید و در مواردی حتی مرگ آور باشند.

گاهی پیش می‌آید که افراد به راحتی می‌پرسند ” اگر وایتکس بخوریم چی میشه؟” واقعیت این است که حتی پرسیدن چنین سوالی ترسناک بوده و حتی فکر نوشیدن وایتکس نباید به ذهن افراد خطور کند.

به طور کلی مهم‌ترین نکات جلوگیری از مسمومیت با وایتکس، پیشگیری از گازگرفتگی وایتکس و حفاظت از سایر عوارض وایتکس، موارد زیر هستند:

از ترکیب کردن وایتکس با هر نوع اسید و یا آمونیاک به طور جدی خودداری کنید. این کار هیچ تاثیری خاصیت ضد عفونی کنندگی وایتکس ندارد و این ماده به خودی خود، کاملا قوی و موثر است.
به هیچ عنوان وایتکس را بو نکنید و تهویه در حین کار را رعایت کنید.
در حین کار با وایتکس، حتما از لباس کار و دستکش استفاده کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits