دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
اضافه وزن و چاقی
1
زمان مطالعه: 1 دقیقه
در گذشته مردان چاق و شکم گنده ثروتمند به نظر می رسیدند و چاقی را نشانه تندرستی و شخصیت اجتماعی می دانستند، اما امروزه نه تنها سلیقه ها در این مورد تغییر کرده است بلکه عوارض نامطلوب چاقی از نظر...

Imageدر گذشته مردان چاق و شکم گنده ثروتمند به نظر می رسیدند و چاقی را نشانه تندرستی و شخصیت اجتماعی می دانستند، اما امروزه نه تنها سلیقه ها در این مورد تغییر کرده است بلکه عوارض نامطلوب چاقی از نظر بهداشتی و تندرستی را اکثر مردم می دانند.

تعریف: چاقی به ذخیره بیش از حد چربی در بافت های بدن گفته می شود، این حالت به طور معمول ناشی از مصرف غذای زیاد و بیش از نیاز بدن است.


● شیوع:
طبق آمار حدود ۱۰درصد جمعیت جهان به چاقی مبتلاست، در کشور ما نیز چاقی به عنوان یکی از اختلالات روبه رشد محسوب می شود به طوری که ۷۵ درصد زنان و ۵۲ درصد از مردان دچار اضافه وزن یا چاقی با درجات مختلف می باشند.

سازمان جهانی بهداشت از افزایش سریع در میزان شیوع چاقی با عنوان همه گیری چاقی یاد می کند و عوارض آن را به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلات بهداشتی جهان ذکر می کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits