دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۲ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۶ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بطور کلی در دو دسته از موادغذایی امکان آلودگی و مسمومیت بیشتری وجود دارد، مانند; «گوشت» و «فرآورده های لبنی» که نسبت به دیگر موادغذایی از محیط مساعدتری برای آلودگی و مسمومیت برخوردار هستند. در...

Imageبطور کلی در دو دسته از موادغذایی امکان آلودگی و مسمومیت بیشتری وجود دارد، مانند; «گوشت» و «فرآورده های لبنی» که نسبت به دیگر موادغذایی از محیط مساعدتری برای آلودگی و مسمومیت برخوردار هستند. در این میان گوشت های چرخ کرده به دلیل ترکیبی از مواد مختلف، مستعدترین مواد غذایی برای آلودگی هستند.

بدترین شکل نگهداری گوشت چرخ کرده در فضای خارج از یخچال و بهترین نوع آن نگهداری در فریزر است. هر چند میکروب در یخچال رشد کندتری دارد، ولی این رشد متوقف نمی شود و گوشت تنها چند ساعت می تواند در یخچال سالم بماند.

متاسفانه باید گفت که بیشتر مسمومیت ها زمانی رخ می دهد که ظاهر گوشت به لحاظ طعم و رنگ کاملا طبیعی است، بنابراین تنها زمانی می توانیم مطمئن باشیم که فرض کنیم در همه گوشت ها احتمال آلودگی وجود دارد.

اگر گوشت پخته شده بصورت گرم چند ساعت داخل فر نگهداری شود، مستعد آلودگی به میکرب است. اگر غذای پخته شده قرار است برای مصرف بعدی استفاده شود، حتما آن را از زمانیکه حرارت خود را از دست نداده داخل فریزر قرار دهید و بعد برای مصرف مجدد آن را کاملا بجوشانید، تا اگر میکروبی در آن وجود دارد، از میان برود.

در ضمن فراموش نکنید که بیماری هایی نظیر: هپاتیت، سقط جنین و مننژیت از عوارض غذاهای آلوده بخصوص گوشت آلوده می باشند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است