دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
تنظیم قند خون‌ با پیاده روی
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
افراد سالمندی که در معرض ابتلا به دیابت هستند می‌توانند با یک ربع پیاده‌روی بعد از هر وعده‌ی غذایی میزان قند خون خود را تنظیم کنند.

نتایج پژوهشی که در Diabetes Care به چاپ رسید نشان می‌دهد افراد سالمندی که در معرض ابتلا به دیابت هستند می‌توانند با یک ربع پیاده‌روی بعد از هر وعده‌ی غذایی میزان قند خون خود را تنظیم کنند.

تنظیم قند خون‌ با پیاده روی

افراد مسن برای کاهش خطر ابتلا به دیابت باید 15 دقیقه بعد از هر وعده‌ی غذایی پیاده‌روی کنند.

بعد از صرف غذا میزان گلوکز قند خون افزایش می‌یابد. انسولین تولید شده در افراد سالم میزان قند خون را کاهش می‌دهد.

اما در نزد افرادی که در معرض بیماری دیابت قرار دارند امکان دارد که میزان قند خون تغییری نکرده و بالا بماند. در این صورت انجام یک حرکت ورزشی ساده مانند قدم زدن می‌تواند به این افراد کمک کند تا قند خونشان تنظیم شود. در حالت کلی به افراد مبتلا به دیابت نیز توصیه می‌شود که حتما به طور مرتب ورزش کنند.

تنظیم قند خون‌ با پیاده روی

محققان در خصوص این که چه ورزشی برای افراد چاق که در معرض ابتلا به دیابت هستند مفید است نیز بررسی‌هایی انجام دادند.این افراد بهتر است به جای یک پیاده‌روی طولانی صبحگاهی یا عصرگاهی بعد از هر وعده‌ی غذایی به مدت یک ربع قدم بزنند. در این صورت بهتر می‌توانند میزان قند خون شان را کاهش داده و کنترل کنند.

محققان بعد از بررسی‌های متعدد به این نتیجه رسیدند که روزانه سه مرتبه پیاده‌روی هر بار به مدت 15 دقیقه بسیار موثر است.

به عقیده‌ی این محققان این افراد بهتر است به جای یک پیاده‌روی طولانی صبحگاهی یا عصرگاهی بعد از هر وعده‌ی غذایی به مدت یک ربع قدم بزنند. در این صورت بهتر می‌توانند میزان قند خون شان را کاهش داده و کنترل کنند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (5 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits