بیوگرافی رابرت مولر

۲,۲۹۵
۱
۰
شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۲۹
رابرت مولر به عنوان مدیر اجرایی اف بی ای ازسال 2001 تا 2013 خدمت می کرد. در سال 2017 او به عنوان مسئول تحقیقات ویژه برای بررسی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده در سال 2016 شد.
بیوگرافی رابرت مولر

رابرت مولر کیست ؟

رابرت مولر در نیویورک در سال 1944 متولد شد وتحصیلاتش را در دانشگاه پرینستون گذراند و در ویتنام با افتخار خدمت کرد.
او در سال 1976 دستیار وکیل ناحیه شمالی کالیفرنیا شد ، و در طول دو سال بعد ،همچنین نقش برجسته ای را در ایالت ماساچوست و وزارت دادگستری ایفا کرد. رابرت مولر در سال 2001 به عنوان مدیر اف بی ای معرفی شد و بلافاصله با حملات 9و11 دسامبر مواجه شد و پس از آن این سازمان را به منظور بررسی مطالبات فعالیت های تروریستی قرن بیست و یک اصلاح کرد. او در سال 2013 از سمتش استعفا داد اما چهار سال بعد به عنوان مشاور ویژه برای تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده در سال 2016و رابطه همکاریش با رئیس جمهور دونالد ترامپ, دوبار به کانون توجه باز گشت.

زندگی نامه رابرت مولر

Robert Mueller

اوایل زندگی

رابرت سوان مولر سوم در 7 اوت 1944 در نیویورک متولد شد و خارج از فیلادلفیا بزرگ شد. او در مدرسه پل در نیوهمپشایر، جایی که درتیم فوتبال، لاکراس و هاکی, در کنار جان کری وزیر امور خارجه آینده نیز حضور داشت. مولرمانند پدرش به دانشگاه پرینستون رفت و فارغ التحصیل شد و در سال 1966 لیسانسش را در زمینه دیپلماسی گرفت و سال بعد مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه نیویورک دریافت کرد. سپس درویتنام، با افتخاراتی مثل , دریافت ستاره برنز، دو مدال افتخار نیروی دریایی، قلب بنفش و صلیب ویتنامی شجاعت به عنوان افسر در سپاه دریایی , حضور داشت.در بازگشت به ایالات متحده، او تحصیلاتش را در دانشکدۀ حقوق دانشگاه ویرجینیا شروع کرد, در ریویو قانون مدرک J.D. خود را در سال 1973 گرفت.

دادگستری جنایی

رابرت مولر وقتی نتوانست به هدف اول خود در دفتر دادستانی ایالات متحده دست یابد, به شرکت پیل سابری سان فرانسیسکو, مدیسون و ساترو, خارج از دانشکده حقوق پیوست. او در سال 1976, زمانی که دستیار وکیل ناحیه کالیفرنیای شمالی شد, به هدفش رسید, در سال 1981 به ریاست بخش جنایی رسید. رابرت مولر سپس به شرق آمریکا رفت تا در سال 1982دستیار وکیل بخش ماساچوست شود و از سال 1986 تا سال 87 وکیل مدافع منطقه بود. بعد از یک سال فعالیت در شرکت بوستون هیل و بارلو، مولر به دپارتمان دادگستری ایالت متحده در سال 1989, برای محاکمه مانوئل نوریگا, دیکتاتور پانامایی, پیوست. او در سال 1990 مسئولیت بخش جنایی DOJ را بر عهده گرفت و در آنجا پرونده بمبگذاری لوکربی را بررسی کرد و اولین بخش اختصاصی سایبری این سازمان را تشکیل داد. رابرت مولر در سال 1993 به عنوان شریک در Hale و Dorr (بعدها به عنوان WilmerHale شناخته شد) به بخش خصوصی بازگشت. با این وجود، او قادر به کنار گذاشتن کارمورد علاقه اش , قضاوت, نبود و درسال 1995به یک شغل سطح پایینتر در بخش قتل ایالات متحده مشغول شد, و خیلی زود رئیس بخش قتل شد. او بعنوان یک وکیل دادگستری ایالت متحده, دوره شغلی بی حاشیه و سالمی را از سال 1998تا اوایل 2001 گذراند.

رابرت مولر
رابرت مولر

رابرت مولر به عنوان مدیر اف بی ای

در ماه ژوئیه سال 2001، رئیس جمهور بوش، رابرت مولر را در سمت مدیر اف بی ای, جایگزین لوئیس فری کرد. تنها یک هفته قبل از حملات تروریستی 11 سپتامبر، رابرت مولر رسما از 4 سپتامبر 2001 به عنوان ششمین مدیر اف بی ای ، به طور رسمی توسط مجلس سنا منصوب شد. در ماه های بعد، رابرت مولر اذعان کرد که این حملات ممکن است مانع پیگیری های سازمان های اف بی ای از طریق دفاتر منطقه شود. او سپس در مورد اصلاح مجدد این دفتر به طور چشمگیری تصمیم گرفت؛ از بین بردن درگیری جنایات داخلی برای بوجود آوردن عملیات جهانی با تکنولوژی بالا برای مدیریت تهدیدات تروریستی. او هیچوقت از قدرتش سوء استفاده نکرد. در سال 2004، پس از آنکه دادستان کل جان اشكرافت در بیمارستان بستری شد، مقامات دولت بوش تلاش كردند تا جیمز كامی، دادستان كل دادگستری را جایگزین کنند تا برنامه استراغ سمع غیر قانونی را گسترس دهند. رابرت مولر، آشکروفت و کامی همه قصد داشتند استعفا بدهند. مولر در سال 2011 به موفقیت خود در مدرن سازی اف بی ای دست یافت و پیشنهاد باراک اوباما را برای دو سال دیگر ماندن در پست خود را پذیرفت و مجددا توسط مجلس سنا تصویب شد. با این حال،مدتی قبل از پایان دوره مسئولیتش، اف بی ای در 15 آوریل 2013 با یک رویداد تروریستی دیگر با بمب گذاری ماراتن بوستون مواجه شد. رابرت مولر گفت که اف بی ای قبلا راجب دو برادری که در این بمبگذاری ها دست داشته اند,اطلاعاتی بدست آورده ، اما بخاطر عدم همکاری روس ها برای ارائه اسناد .سازمان قادر به دستگیری آن دو نبوده است.

مشاوره ویژه برای تحقیقات روسیه

رابرت مولر پس از پايان دادن کارش به عنوان مدير بلندپايه اف.بي.آي از جي. ادگار هوور، پست تدریس در استنفورد را پذیرفت و دوباره به شرکت قدیمی خود WilmerHale بازگشت.
دادستان در 17 مه سال 2017، هنگامی که به عنوان مشاور ویژه برای نظارت بر تحقیق در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و ارتباطات احتمالی با همکاران رئیس جمهور دونالد ترامپ، به قوه قضاییه بازگشت. انتصاب مولر از دو جناح مورد قبول بود.

در 27 اکتبر سال 2017، هیئت منصفه اصلی فدرال، اولین اتهامات را در مورد تحقیقات رابرت مولر تایید کرد. در 30 اکتبر، پل منافورت، رئیس کمپین انتخاباتی ترامپ، و ریک گیتس، معاون او، به اتهاماتی نظیر تقلب مالیاتی، پولشویی و نقض لابیگری خارجی محکوم شدند. در این روز او همچنین خبر داد که جورج پاپادوپولوس، مشاور سابق سیاست خارجی کمپین ترامپ، مجرم شناخته شده است که به FBI درمورد تماس این کمپین با روس ها دروغ می گوید.

این افشاگری ها موجب شد تا ترامپ در مورد قطع بودجه رابرت مولر صحبت کند یا حتی او را از سمت مشاوره ویژه برکنار کند اما چندتن از مشاوران کاخ سفید و جمهوری خواهان برجسته این نظر را رد کردند. لندزی گراهام سناتور کارولینای جنوبی ، گفت : روند قانونی در حال اجراست فقط اجازه دهید که کار کند. اجازه دهید مولر کار خود را انجام دهد. اگر کاری نباید انجام شود ، خود او انجام نمی دهد پس همه ما در مورد او اتفاق نظر داریم.

در اوایل ماه نوامبر، اخبار نشان داد که تیم مولر مدارک کافی برعلیه مایکل فلین و پسرش، مشاور سابق امنیت ملی بدست آورده اند. بر اساس گزارش ها، بازرسان کار لابیگری فیلین را بررسی کرده اند و همچنن از دخالت وی در تلاش برای حذف یکی از مخالفان رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خبر دادند.

اندکی پس از آن نشریه وال استریت نشان داد که رابرت مولر بیش از ده مقام ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ را محکوم کرده است. هیچ یک از کسانی که احضاریه گرفتند برای شهادت به دادگاه نیامدند.

رابرت مولر
رابرت مولر

رخنه در کاخ سفید

با شروع سال جدید، به نظر می رسید که رابرت مولر از کاخ سفید اخراج شود. در اواسط مصاحبه با بازرسان، او دادستان کل جف سیزنز، اولین عضو کابینه ترامپ مورد استیضاح قرار داد.
در 23 ژانویه واشنگتن پست گزارش داد که مولر در هقته های آینده قصد دارد با رئیس جمهور در مورد تصمیمش درباره برکناری فلین صحبت کند. ترامپ پس از آن برای دیدار با مشاور ویژه برای پاک کردن نام خود ابراز تمایل کرد.
دو روز بعد، یک گزارش دیگر نشان داد که ترامپ در ژوئن گذشته قصد اخراج رابرت مولر را داشته، قبل از اینکه مجلس نمایندگان کاخ سفید ، او را تهدید به استفا کند. در نتیجه رهبران دموکرات خواستار تصویب قانونی برای محافظت از مولر و جایگاه او در آینده دادند.

اتهام روسیه

در تاریخ 16 فوریه 2016، وزارت دادگستری اعلام کرد که رابرت مولر 13 نفر از شهروندان روس و سه نهاد روسی را برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 محکوم کرده است و آنها را برای توطئه و جعل در ایالات متحده محکوم کرده است. با توجه به اتهامات عنوان شده، متهمان ادعا کرده اند شخصی افراد دروغین ایالات متحده را ایجاد کرده و صفحات و گروه های رسانه های اجتماعی را به منظور جذب مخاطبان آمریکایی در یک "هدف استراتژیک برای برانگیختن اختلاف در نظام سیاسی ایالات متحده" یه کار گرفته است.
کاخ سفید سپس بیانیه ای را منتشر کرد که گفته بود "رییس جمهور بسیار خوشحال شد که تحقیقات ویژه ی مشاوران نشان می دهد که هیچ گونه همکاری میان کمپین" ترامپ "و روسیه وجود ندارد و نتیجه انتخابات تغییر یا تحت تاثیر قرار نمی گیرد.".

اولین محکومیت

در تاریخ 3 آوریل 2018، الکس ون در زوان ، وکیل هلندی، نخستین فردی بود که توسط دادستان ویژه محاکمه شد و یک حکم 30 روزه و یک جریمه 20 هزار دلاری برای او صادر شد. ون در زوان در مورد ارتباطش با گیتس و ارتباط با فرد دیگری در سازمان اطلاعات روسیه دروغ گفته بود.
در همین حال، رابرت مولر به وکلای ترامپ اطلاع داد که رئیس جمهور به عنوان یک هدف جنایی محسوب نمی شود هرچند او کاوش را ادامه خواهد داد. بازرسان مولر گزارش مربوط به یافته های خود را در مراحل مختلف، با تمرکز اولیه بر اقدامات ترامپ در دفتر ریاست جمهوری و تلاش او برای جلوگیری از اجرای عدالت را در نظر داشتند.
پس از اجرا حکم جستجوی اف بی آی بر روی دفتر منتهن و اتاق هتل وکلای شخص ترامپ در 9 آوریل، راد روسنتین، معاون دادستان کل برای تصاحب پست رابرت مولر مورد توجه قرار گرفت.
در این زمان نیویورک تایمز گزارش داد که رئیس جمهور می خواسته است که تحقیقات رابرت مولر را در دسامبر 2017 متوقف کند. قبل از اینکه متوجه گزارشات دور جدید او شود. اخبار دوباره اعضای کنگره را به واکنش وا داشت و یک گروه دو نفره از سناتور ها را مجبور کرد تا لایحه ای را برای امکان بازرسی قضایی سریع تر از موعد اخراج مولر تنظیم کنند.


امیدوارم از این مطلب راضی بوده و با رابرت مولر آشنا شده باشید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter