دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
بررسی بدن خاص کریستیانو رونالدو + ویدیو
13
کریستیانو رونالدو دارای ویژگی های فیزیولوژیکی منحصر به فردی است که در این ویدیو با آن آشنا میشویم.

کریستیانو رونالدو در حال حاضر یکی از آماده ترین فوتبالیست های جهان به شمار می‌رود.
اما چرا؟ برای فهمیدن این سوال، ویدیوی زیر که در دلگرم تولید شده را حتما ببینید

این ستاره ی پرتغالی دارای ویژگی های فیزیولوژیکی منحصر به فردی است که در ادامه با آن آشنا میشویم.

سطح چربی بدن

یکی از مهم ترین و رایج ترین شاخص ها برای تعیین سطح آمادگی ورزشکاران درصد چربی است، محدوده درصد چربی ایده آل برای ورزشکاران حرفه ای در بازه 7 الی 10 می باشد.
کریستیانو با درصد چربی 7، یک فوتبالیست ایده آل است، در میان ورزشکاران حرفه ای دنیا یوساین بولت، چربی برابر با رونالدو دارد.
چابکی بالا، قدرت عضلانی بالا، توانایی سوخت و ساز بالا و ... از مزایای درصد چربی پایین برای یک ورزشکار است.


تفکیک عضلانی

تفکیک عضلانی در ورزشکاران پرورش اندام یک فاکتور بسیار مهم است که پس از سالها تمرین برای ورزشکاران این رشته به دست می آید. بدن رونالدو این شرایط را دارد.
داشتن چنین عضلاتی برای یک فوتبالیست قدرتی بسیار بالا به همراه می آورد چرا که هر چقدر عضلات تفکیک یافته و منسجم تر باشند قابلیت تولید نیرو در آنها بیشتر است.
اما نکته مهم تر در خصوص رونالدو حفظ این شرایط بدنی ایده آل در طول زمان است. به طوری که هیچ افتی در ساختار عضلانی او دیده نمیشود و این کار بسیار دشواری است.

پرش های رونالدو

در آزمایشی که متخصصین ورزشی شبکه اسکای اسپورت روی پرش های رونالدو انجام داده بودند این بازیکن موفق به انجام پرشی به ارتفاع 78 سانتی متر شد که عددی بسیار بالا به حساب می آید. قسمت ران این بازیکن 61.7 سانتی متر است و قدرت بالای پرش وی از این ناحیه و عضلات چهار سر و همسترینگ نشات می گیرد.

سرعت رونالدو

یکی از مهم ترین ویژگی های این ستاره پرتغالی سرعت بالای اوست. تمرینات ویژه او در کنار بولت قهرمان صد متر جهان باعث شده تا سبک دویدنش حرفه ای تر از قبل شود. استارت به یاد ماندنی این بازیکن در بازی فصل پیش رئال برابر اتلتیکو مادرید نمونه خوبی برای اثبات سرعت بی نظیر این بازیکن است. رونالدو در این صحنه موفق شد با استارتی خارق العاده 96 متر را در 10 ثانیه طی کند و بدون شک داشتن چنین سرعتی آرزوی هر بازیکن فوتبال است.

قدرت عضلانی

عضلات قوی چهارسر و دوقلوی رونالدو عامل اصلی شوت های سهمگین این بازیکن است. با بررسی هایی که متخصصین علم تمرین روی شوت فوتبال انجام داده اند مشخص شده است علاوه بر قدرت پاها و عضلات درگیر در آن، عوامل دیگری نیز برای یک شوت قدرتمند و دقیق نیاز است. عضلات شکمی قدرتمند برای تثبیت تنه و همچنین بالا تنه ای قدرتمند برای حفظ تعادل فاکتورهایی هستند که برای یک شوت خوب لازم هستند. تمامی این جزئیات در کریستیانو رونالدو مشاهده می شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.6 از 5 (13 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits