دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
9 راهکار طلایی برای داشتن قوی ترین کودک دنیا !
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تربیت فرزندانتان به گونه‌ای که از نظر ذهنی قوی باشند به این معنی است که بدانید وقتی بزرگ می‌شوند و به دنیا می‌روند، برای مقابله با چالش‌های انسان بودن با شفقت، تدبیر و هوش مجهز هستند.

چگونه کودکی قوی داشته باشیم ؟

هر پدر و مادری می‌خواهد فرزند خود را فردی قوی و مهربان تربیت کند، اما همه ما انسان هستیم، بنابراین دانستن راه‌های صحیح حمایت از آنها در سطح عاطفی در حین رشد، دشوار است.

برای تربیت یک کودک قوی ، باید شاهد مبارزه فرزندانتان باشید، خود را تحت فشار قرار دهید تا با ترس‌هایشان روبرو شوند، و در برابر اشتباهاتی که در این مسیر مرتکب می‌شوند، پاسخگو باشید.

امی مورین، روان‌درمانگر و مدرس دانشگاه نورث ایسترن در بوستون، ماساچوست، نکاتی را در مورد اینکه والدین می‌توانند برای تربیت فرزندانشان انجام دهند تا قوی ترین افرادی باشند که می‌توانند، ارائه می‌کند:

فرزند قوی

1- پرهیز از ذهنیت قربانی ( احساس گناه)

چه فرزند شما از تیم ورزشی خود حذف شود یا در آزمون ریاضی شکست بخورد، والدین قوی از نظر عاطفی فرزندان خود را تشویق می کنند تا مبارزات خود را به قدرت تبدیل کنند.

به جای اغراق در بدبختی خود، سعی کنید به فرزندتان کمک کنید تا علیرغم شرایطش راه هایی را برای انجام اقدامات مثبت پیدا کند. طرد شدن و شکست بخشی از زندگی است.

2-یک راهنما باشید نه محافظ

فرزند شما مهمترین فرد در زندگی شماست - طبیعی است که به طور غریزی بخواهید از او محافظت کنید. اما ایمن نگه داشتن بیش از حد کودکان مانع رشد آنها می شود. در عوض سعی کنید فرزندتان را راهنمایی کنید.

حتماً بخوانید:
فجایعی که والدین هلیکوپتری به بار می آورند !

فجایعی که والدین هلیکوپتری به بار می آورند !

این صفحه از دلگرم نحوه تشخیص اینکه مادر، پدر یا مراقب هلیکوپتر هستید و چگونه می توان از شناور شدن در هوا جلوگیری کرد، آمده است.

زندگی پر از تجربیات شگفت انگیز است - برخی خوب، برخی بد و برخی در بین. مهم است که به فرزندتان اجازه دهید تا در زمان مناسب تمام آنچه را که زندگی برای او ارائه می دهد، به طور کامل تجربه کند. آنها را تشویق کنید تا زندگی را به طور کامل تجربه کنند و به آنها بگویید که در حین انجام این کار یک سیستم حمایتی قوی و دوست داشتنی دارند.

به او اجازه دهید به دنیا برود و زندگی را تجربه کند - حتی زمانی که رها کردن آنها ترسناک است.

داشتن فرزند قوی

3-به کودک خود قدرت زیادی ندهید

مهم است که به فرزندتان اجازه دهید که علاقه‌ها و شخصیتشان را دنبال کنند، اما همچنان به ساختار خانواده نیاز دارند و می‌خواهند در آن قرار داشته باشند. اگر با فرزندتان درگیری دارید، به عنوان والدین خود را معرفی کنید و در صورت نیاز، به آنها توضیح دهید که چه معنایی دارد.

4-انتظار کمال نداشته باشید

داشتن توقعات زیاد، خوب است، اما انتظار اینکه فرزندانتان بی نقص باشند، ناسالم است. درعوض، بدانید که فرزندتان در هر کاری که انجام می‌دهد ممکن است موفق نشود، او را تحت فشار قرار دهید تا بهتر از دیگران باشد.

به آنها کمک کنید تا به بهترین نسخه از خود تبدیل شوند.

تربیت کودک قوی

5-بچه ها هم مسئولیت هایی دارند

فرزندان شما باید در خانه کمک کنند و مهارت هایی را که برای تبدیل شدن به شهروندانی مسئولیت پذیر نیاز دارند بیاموزند. به آنها بیاموزید که مسئولیت انتخاب های خود را بپذیرند و وظایفی متناسب با سنشان به آنها بدهید.

تربیت فرزندان قوی

6- اشتباهات بخشی از زندگی هستند

چه راهی برای یادگیری بهتر از درس گرفتن از اشتباهاتتان وجود دارد؟ والدینی که از نظر عاطفی قوی هستند به فرزندانشان اجازه می دهند که با عواقب طبیعی اعمال خود روبرو شوند.

اگرچه برای شما به عنوان والدین سخت است که ببینید فرزندتان اشتباه می کند، اما در دراز مدت ارزشش را دارد.

7-به فرزندان خود بیاموزید که احساسات خود را مدیریت کنند

به آنها در مورد احساسات خود و اینکه چگونه می توانند بر آنها تأثیر بگذارند آموزش دهید. به آنها کمک کنید تا آن را تشخیص دهند و آن احساس را نام ببرند. به آن‌ها کمک کنید تا بفهمند که انتخاب‌هایی برای برخورد با احساسات دارند.

کودک قوی

8- کودکان را تشویق کنید تا با ترس ها روبرو شوند

با اجتناب از هر چیز ترسناک، کودک شما ممکن است هرگز اعتماد به نفس پیدا نکند. به کودک خود کمک کنید تا ترس را یک قدم در یک زمان تحمل کند.

برای کمک به درمان ترس کودکان آنها را تشویق کنید، تلاش هایشان را تحسین کنید و به خاطر شجاع بودن به آنها پاداش دهید. این به آنها کمک می کند تا از حباب راحتی خود به دنیای واقعی خارج شوند.

9- آموزش مهارت های مختلف زندگی

نظم و انضباط عامل بسیار مهمی در تربیت کودکانی از نظر ذهنی قوی است. شما آنها را تنبیه نمی‌کنید تا اجازه دهید رنج بکشند، بلکه آنها را ادب می‌کنید تا به آنها بیاموزید که دفعه بعد بهتر عمل کنند.

از پیامدهایی استفاده کنید که مهارت‌های خاصی را آموزش می‌دهند، مانند مهارت‌های حل مسئله و انضباط شخصی.

این مهارت‌ها به کودک شما کمک می‌کند تا رفتار مولد را یاد بگیرد، حتی زمانی که با وسوسه، شرایط سخت و شکست‌های سخت مواجه می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits