رپورتاژ آگهی بهترین روش بازاریابی محتوایی

۲,۳۹۴
۰
۰
Arad |
جمعه, ۰۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۰۲

یکی از شیوه های تبلیغاتی مؤثر در دنیای مجازی، رپورتاژ آگهی می باشد. رپورتاژ آگهی عبارت است از محتوایی شامل مقاله ی متنی با ساختار مناسب که کاربران بسیاری را جذب کند و با تصاویر و توضیحات کافی به تبلیغ محصولات و خدمات مورد نظر بپردازند. یکی از راهکارهای بسیار مؤثر در بهینه سازی وب سایت، استفاده از رپورتاژ آگهی مناسب است که موجب بالا رفتن بازدید سایت و نهایتاً بالا رفتن رتبه ی آن خواهد شد.

مزایای رپورتاژ آگهی چیست؟

برای انجام رپورتاژ آگهی مزایای بسیاری را برشمرده اند که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

  • جذب کردن کاربران با نوشتن رپورتاژ باید به گونه ای باشد که خواننده عمیقاً تحت تأثیر قرار گیرد.
  • این شیوه ی تبلیغاتی دارای اعتبار بیشتری نسبت به روش های دیگر است زیرا به صورت داستان گونه برای کاربر تشریح می شود. به ویژه اگر رپورتاژ آگهی در سایت معتبری نیز نمایش داده شود.
  • برقراری ارتباط با سایت های دیگر که به صورت واقعی بک لینک هایی را ایجاد می کند و بسیار برای گوگل خوشایند است.
  • بالا رفتن رتبه ی سایت و بهتر دیده شدن توسط کاربران بیشتر یکی از مزایای مهم رپورتاژ آگهی است. در این روش صفحات سایت شما سریع تر ایندکس می شود.
  • تهیه ی رپورتاژ مناسب و جذاب کاربر را به کنترل خود درآورده و او را به مسیر مورد نظر خود هدایت می کند.
  • انعطاف رپورتاژ و میزان گستردگی آن بالاست به گونه ای که می توان در چند صفحه آن را تهیه کرد.

خرید بک لینک بهتر است یا خرید ریپورتاژ آگهی ؟

خرید بک لینک و یا ریپورتاژ آگهی هر دو برای وبسایت میتوانند مفید باشند ولی خرید بک لینک بصورت سایدبار از ویژگی های مهمتر دیگری باید برخوردار باشد به نام مرتبط بودن سایت تبلیغ دهنده ! اگر شما قصد خرید بک لینک از سایتی را دارید باید حتما سایت مورد نظر شما با سایت شما مرتبط باشد زیرا اینگونه بازخورد بهتری دریافت خواهید نمود.و همجنین باید بک لینک بصورت دائمی خرید نمایید و همیشه آن را تمدید کنید ولی ریپورتاژ آگهی نیاز نیست که همیشه آن را تمدید کنید و بصورت دائم در سایت مورد نظر شما درج خواهد شد.

انواع رپورتاژ آگهی

این نوع بازاریابی محتوایی که بسیار مورد توجه صاحبان وب سایت های معتبر می باشد به صورت های مختلفی مشاهده می‌شود. انواع رپورتاژ آگهی عبارتند از:

رپورتاژ آگهی می تواند در قالب مقاله ی متنی با ساختاری و نوشتاری مناسب تهیه شود.

رپورتاژ در قالب ویدئو و تصاویر متحرک

محتوای تولید شده در قالب فهرست یا فایل راهنما

به طور کلی رپورتاژ آگهی به صورت یک داستان یا یک روال بیان می شوند. محتوانویس تهیه کننده ی رپورتاژ باید اصول تهیه ی آن را بداند و تفاوت رپورتاژهای مختلف با موضوعات گوناگون را درک کند.

رپورتاژ آگهی بهترین روش بازاریابی محتوا

همان گونه که می دانید بازاریابی محتوایی شیوه های گوناگونی دارد و در قالب های مختلفی پیاده‌ سازی می شود. در میان وب سایت های فارسی که در ایران راه اندازی می شوند، یکی از بهترین روش ها برای سئو کردن سایت و بازاریابی محتوایی، رپورتاژ آگهی است. در این شیوه بازاریابان محتوا می توانند محتوای مؤثرتر و گسترده تری را با هزینه ی نه چندان زیاد تولید نمایند. استفاده از این روش موجب می شود وب سایت مورد نظر در زمان کوتاه به برندینگ مورد نظر و همچنین سئوی موفق دست یابد.

از طریق این رپورتاژها کاربران از دیدگاه جدیدی به محصولات و خدمات شما نگاه می کنند و برای خرید از وب سایت موجود ترغیب می شوند. منتشر کردن رپورتاژ آگهی مفید در رسانه های معتبر با بازدید بالا رمز موفقیت محتوای ساخته شده است. ناگفته نماند برای موفقیت بازاریابی انجام شده این کار باید به صورت مستمر انجام شود و همواره در برابر چشمان مخاطبان قرار داشته باشد.

مکان قرارگیری آگهی در سایت مورد نظر

هنگامی که سایت را انتخاب کردید، مکان قرار دادن رپورتاژ خود را با دقت انتخاب نمایید. رپورتاژ باید در بخشی درج شود که در معرض دید مخاطبین بیشتر قرار گرفته و به خوبی جلب توجه کند. معمولاً رپورتاژهای آگهی را در ستون های اطراف سایت قرار می دهند. تحقیقات نشان داده است که ستون سمت چپ سایت بیشتر مورد توجه مخاطبان می باشد به ویژه اگر آگهی در بالای سمت چپ قرار گیرد. از نظر هزینه نیز قرارگیری در این مکان ها مبلغ بالاتری دارد اما برای مدت بیشتری در معرض دید کاربران قرار خواهد داشت. صفحات داخلی محصولات نیز گاهی برای رپورتاژ آگهی توصیه می شوند. اما اهمیت صفحه ی اصلی بسیار بیشتر از آن خواهد بود.

رپورتاژ آگهی بهترین روش بازاریابی محتوایی

رشد کسب و کار از طریق رپورتاژ آگهی

در این مقاله به بایدها و نبایدهای تهیه ی رپورتاژ مناسب و ایده هایی در این راستا پرداختیم. در نظر داشته باشید رپورتاژ شما باید به گونه ای باشد که مخاطب تمایل داشته باشد آن را تا انتها بررسی کند. در میان تبلیغات مختلف و بسیاری که در گوشه و کنار سایت های متعدد به چشم می خورد، رپورتاژی موفق است که به روشی خاص و خلاقانه تهیه شده باشد. بازاریابی محتوایی برای رشد و پیشرفت بیشتر کسب و کار مربوطه به رپورتاژ نیاز دارد. با طراحی رپورتاژ آگهی می توانید مزیت رقابتی کسب و کار را نسبت به سایر رقبا برای مشتری توضیح داده و او را برای خرید از خود ترغیب نمایید.

بهترین شیوه بازاریابی محتوایی چیست؟

اگر با تکنیک های بالا بردن رتبه ی سایت در گوگل آشنا باشید یا تجربه ی انجام بازاریابی اینترنتی داشته باشید، قطعاً به این نتیجه رسیده اید که رپورتاژ آگهی بهترین روش برای بازاریابی محتوایی می باشد. انجام بازاریابی به این شیوه می تواند جایگزین بسیار خوبی برای روش های تبلیغاتی دیگر باشد زیرا کارایی آن به اندازه ای بالاست که به راحتی می تواند کاربران بسیاری را به سایت شما وارد کند.

از دید بسیاری از متخصصان حیطه بازاریابی اینترنتی، یکی از فرایندهای تبادل لینک، تهیه ی رپورتاژ آگهی می باشد. برای بازاریابی محتوایی مؤثر که بتواند مشتریان بیشتری را برای ارائه دهندگان محصولات و خدمات مختلف جذب نماید باید تبلیغات به گونه ای انجام شود که علاوه بر جلب توجه افراد، اعتبار کافی را نیز دارا باشد. با استفاده از رپورتاژ آگهی می توانید به تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید، خبر یا مطلبی را به صورت هدفمند دنبال کنید و در نهایت به برندسازی بپردازید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم