دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران!
12
در این مقاله به مغرفی ۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران پرداخته ایم با ما همراه باشید.

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

Adolf Hitler

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

آدولف هیتلر ( ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ – ۳۰ آوریل ۱۹۴۵) سیاستمدار آلمانی و رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان بود. او در سال ۱۹۳۳ با انتخاب به عنوان صدر اعظم آلمان به قدرت رسید. در سال ۱۹۳۴ پیشوای آلمان شد و تا زمان مرگ خود در سال ۱۹۴۵ بر این کشور حکم راند. آلمان به رهبری هیتلر با تهاجم به لهستان در اول سپتامبر ۱۹۳۹ باعث آغاز جنگ جهانی دوم در اروپا شد. او در طول جنگ در عملیات‌های نظامی نقش پررنگی داشت و از طراحان اصلی هولوکاست قلمداد می‌شود.

Joseph Stalin

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

استالینیسم نوعی تفکر و شیوه حکومتی است، ساختارهای اقتصادی و سیاسی که مشابه آن‌هایی است که استالین در اتحاد شوروی به‌وجود آورد، به‌ویژه برنامه‌ریزی مرکزی و انضباط سیاسی.

Vlad the Impaler

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

ولاد سوم، ولاد به میخ‌کِشنده یا ولاد دراکولا (زادهٔ ۱۴۳۱ (میلادی) - مرگ دسامبر ۱۴۷۶ یا ژانویه ۱۴۷۷) وویوودای افلاخونیه (رومانی کنونی) بود. او در سه بازهٔ زمانی ۱۴۴۸، ۱۴۵۶ تا ۱۴۶۲ و ۱۴۷۶فرمانروایی کرد. او در روزگار فرمانروایی عثمانی ها سیاست مستقلی را در رابطه با عثمانی پیش‌گرفت و در برابر توسعه‌طلبی آن کشور ایستادگی نمود. عمده شهرت ولاد سوم به دلیل مجازات‌های سنگین و شکنجه هایی است که در روزگار فرمانرواییش اعمال می‌کرد. وی در جنگ‌های متعددی که حضور داشت هر اسیری که می‌گرفت را شکنجه می‌داد. آورده اند او تعدادی زیاد را در آب جوشاند یا دستور داد آن ها را چهار میل کنند.شخصیت او را الهام‌بخش داستان کنت دراکولا دانسته‌اند.

Osama bin Laden

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

اُسامه بن محمد بن عوض بن لادِن (۱۰ مارس ۱۹۵۷ – ۲ مه ۲۰۱۱) یکی از اعضای خاندان بن لادن و بنیان‌گذار و رهبر شبکه القاعده بود.

Mao Zedong

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

مائو زِدونگ (همچنین مائو تسه‌تونگ، یا مائو تسه‌دون یا مائو تسه یونگ نیز در فارسی نوشته شده‌است)، (زاده ۲۶ دسامبر ۱۸۹۳ – درگذشته ۹ سپتامبر ۱۹۷۶) سیاست‌مدار انقلابی کمونیست و تئوریسین مارکسیسم–لنینیسم بود. وی جمهوری خلق چین را در سال ۱۹۴۹ با شکست دادن نیروهای چیانگ کای‌شک رئیس‌جمهور وقت چین بنیان گذاشت. او تا پایان عمرش در راس حکومت جمهوری خلق چین قرار داشت. مائو به مارکسیسم که به نقش برجستهٔ دهقان‌ها و روستاییان در انقلاب کارگری ایمان داشت و بر اهمیت فرهنگ به عنوان عنصری تأثیرگذار بر اقتصاد سوسیالیستی تأکید می‌کرد. این برداشت از مارکسیسم که به مائوئیسم معروف است، بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرده‌است.

Pol Pot

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

پل پوت (زاده ۱۹ مهٔ ۱۹۲۵ – درگذشته ۱۵ آوریل ۱۹۹۸) سیاست‌مدار کامبوجی بود که جنبش خمر سرخ به رهبری او از ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ بر کامبوج حکم راند.

Heinrich Himmler

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

هاینریش هیملر (۷ اکتبر ۱۹۰۰ – ۲۳ مه ۱۹۴۵) نظامی و سیاست‌مدار آلمانی و فرمانده نیروهای اس‌اس در این کشور در دوره حاکمیت حزب نازی بود. آدولف هیتلر بعدها او را به فرماندهی ارتش جایگزین و قائم مقام اداره تمام رایش سوم منصوب کرد. او به عنوان یکی از مسئولین اصلی هولوکاست شناخته می‌شود.

Genghis Khan

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

چنگیز خان (بین سال‌های ۱۱۵۵ تا ۱۱۶۲–۱۲۲۷)، با نام اصلی تموچین، خان مغول و سردار جنگی بود که قبایل مغول را متحد ساخت و با فتح بخش‌های وسیعی از آسیا شامل چین، روسیه، ایران و همچنین اروپای شرقی، امپراتوری مغول را پایه‌گذاری کرد. او پدربزرگ قوبلای خان اولین امپراتور از سلسله یوان در چین و همچنین هولاکو خان، نخستین ایلخان ایران بود.

Ivan IV of Russia

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

واسیلی چهارم روسیه بین سال‌های ۱۶۰۶ تا ۱۶۱۰ پس از قتل دیمیتری به عنوان تزار روسیه انتخاب شده بود که سلطنت او به علت وجود مشکلات زیاد مملکتی سقوط کرد.

Kim Jong-il

۱۰ نفر از بدترین افراد تمام دوران

کیم جونگ ایل (۱۶ فوریه ۱۹۴۱، روستای ویاتسکو در شوروی، منابع حکومتی: منطقه بیدو در کره شمالی ۱۶ فوریه ۱۹۴۲ – ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱ میلادی) از ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۱ رهبر کره شمالی بود. او رئیس کمیسیون دفاع ملی کره شمالی، فرمانده کل ارتش خلق کره شمالی و دبیرکل حزب کارگران کمونیست کره بود. جونگ ایل پس از مرگ پدرش کیم ایل سونگ بنیانگذار کره شمالی در سال ۱۹۹۴ میلادی، جانشین او شد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (12 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits