دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
چگونه می شود ریموت درب پارکینگ را کپی و ریست کرد؟
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
خام کردن ریموت پارکینگ مسئله‌ای که صاحبان درب‌های پارکینگی باید آن را بلد باشند تا بتوانند هنگام مشکل ریموت، آن را ریست یا خام کنند و ریموت جدیدی بر روی آن ست کنند.

کپی کردن ریموت درب پارکینگ + ریست کردن آن

کپی کردن ریموت درب پارکینگ کار پیچیده‌ای نیست. در حال حاضر درب‌های جک دار و ریموتی جایگزین درب‌های معمولی و قدیمی در پارکینگ‌ها شده‌اند و به همین خاطر افرادی که در یک ساختمان زندگی می‌کنند، نیاز به ست کردن یا کپی کردن ریموت درب پارکینگ دارند تا به ازای هر فردی که از پارکینگ استفاده می‌کند، یک ریموت موجود باشد و هرکس بتواند در هر زمان که بخواهد خودروی خود را از پارکینگ خارج کرده و یا در آن پارک نمایند.

قبل از اینکه برای کپی کردن ریموت اقدام نمایید، توجه کنید که برخی از ریموت‌ها نیاز به خام کردن یا ریست کردن خواهند داشت. به عنوان مثال زمانی که می‌خواهید از ریموت پارکینگ قبلی برای درب پارکینگ جدید استفاده کنید، نیاز است که آن را ریست نمایید؛ و یا در صورت اشتباه کپی کردن ریموت، ریست کردن ریموت پارکینگ الزامی می‌باشد. بنابراین ابتدا روش خام کردن یا ریست کردن ریموت پارکینگ را توضیح می‌دهیم و سپس آموزش کپی کردن آن را در ادامه بیان می‌کنیم.

ریست کردن درب پارکینگ به معنی پاک کردن کدهای ریموت و به اصطلاح خام کردن آن می‌باشد. با یاد گرفتن این کار، در صورتی که هنگام کپی کردن ریموت درب پارکینگ دچار اشتباه شدید، می‌توانید به‌راحتی آن را ریست کرده و مجددا برای کپی کردن اقدام نمایید.البته اگر ریموت پارکینگ شما دچار مشکل شده باشد از آموزش تبدیل گوشی به ریموت پارکینگ نیز می‌توانید استفاده کنید.

کپی کردن ریموت

برای ریست کردن یا خام کردن ریموت پارکینگ، کافی است کلیدهای اصلی را که با A/B و یا 2/1 علامت‌گذاری شده‌‌اند، به‌طور همزمان فشار داده و تا 3 ثانیه نگه دارید تا چراغ LED ریموت به صورت چشمک زن، روشن و خاموش شود.

در بعضی از انواع ریموت، باید پس از چشمک زدن چراغ، کلید قفل کردن دستگاه را رها کرده و کلید باز کردن را همچنان نگه دارید. در نهایت کلید قفل کردن را 3 یا 4 مرتبه پشت سرهم و به سرعت فشار دهید تا چراغ LED سریع‌تر از قبل چشمک بزند.

اکنون باید با فشردن کلیدهای مختلف ریموت درب، امتحان کنید که آیا چراغ LED روشن می‌شود یا خیر؟ در صورت عدم روشن شدن چراغ LED مطمئن باشید که مراحل ریست کردن درب پارکینگ را به درستی انجام داده‌ و اکنون یک ریموت خام و خالی دارید.

باز گرداندن کد ریموت پارکینگ

در صورتی که پس از ریست شدن ریموت و پاک شدن کد از روی آن، به هردلیلی نیاز به بازگشت کد به ریموت داشتید، می‌توانید کلیدهای 4/3 و یا C/D را همزمان فشار داده و نگه دارید تا اطلاعات و کد ریموت بازگردد.
اگر به تازگی وارد یک ساختمان شده‌اید و به ریموت درب پارکینگ نیاز دارید و یا لازم است که یکی دیگر از اعضای خانواده یک کپی از ریموت داشته باشد، می‌توانید خودتان به‌راحتی ریموت درب را کپی کرده و از آن استفاده نمایید.
برای کپی کردن ریموت درب پارکینگ نیاز به یک ریموت خام دارید که می‌توانید آن را خریداری کنید و یا در صورت داشتن یک ریموت قدیمی با استفاده از روشی که در بالا توضیح دادیم، آن را ریست کنید.

مراحل کپی ریموت درب پارکینگ

البته باید توجه کنید که ریموت خام باید هم فرکانس ریموت اصلی باشد در غیر این صورت کپی کردن ریموت درب پارکینگ ممکن نخواهد بود. دو روش برای چک کردن فرکانس ریموت وجود دارد:
ریموت اصلی را باز کنید و با بررسی کریستال ریموت، طول موجی که بر روی آن نوشته شده بیابید.

کپی کردن ریموت درب پارکینگ

از یک دستگاه فرکانس یاب استفاده کرده و ریموت را بر روی آن قرار دهید. با فشردن هریک از کلیدها، عددی بر روی دستگاه فرکانس یاب ظاهر می‌شود که درواقع همان فرکانس ریموت می‌باشد.
حال باید یک ریموت خام که فرکانسی برابر با فرکانس ریموت اصلی دارید، بیابید و برای کپی کردن از آن استفاده نمایید.
توجه کنید که روشی که در ادامه توضیح می‌دهیم برای کپی کردن ریموت‌های بلوتوثی و یونیورسال کاربرد دارد و نمی‌توانید از آن برای ریموت‌های فابریکی استفاده نمایید.

مراحل کپی کردن ریموت درب پارکینگ

قسمت آنتن هر دو ریموت را بیابید. آنتن‌ها در قسمت سر یا ته ریموت‌ها قرار دارد.
ریموت‌ها را به گونه‌ای قرار دهید که آنتن‌ها دقیقا روبروی یکدیگر باشند.
به نوبت هر یک از کلیدها را در هر دو ریموت اصلی و یدک به‌صورت همزمان فشار دهید.
پس از چند ثانیه چراغ LED چشمک زن ریموت خاموش خواهد شد.
کپی کردن ریموت درب پارکینگ با موفقیت انجام شده و کافی است درستی آن را آزمایش نمایید.
در صورتی که در مراحل کپی کردن دچار اشتباه شدید، می توانید ریموت را ریست کرده و دوباره مراحل کپی کردن را طی کنید.

روش کپی کردن ریموت ماشین درصورتی که ریموت ماشین از نوع بلوتوثی یا یونیورسال باشد، مانند ست کردن ریموت درب پارکینگ بوده و به‌سادگی انجام می‌شود. اما چنانچه ریموت شما هایپنگ باشد، امکان کپی کردن آن با این روش وجود ندارد و باید از رسیور برای این کار استفاده نمایید.

چرا ریموت‌های هایپینگ به‌راحتی کپی نمی‌شوند؟

ریموت‌های هایپینگ دارای ۱۶ بیلیون کد مختلف هستند که برای هربار ارتباط با رسیور، به صورت خودکار یک کد جدید تعریف خواهد شد. به همین دلیل کپی کردن ریموت هایپینگ با روش‌های معمول انجام نمی‌شود. اما باید توجه کنید که این ریموت‌ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

ست کردن یا کپی کردن ریموت

ست کردن ریموت درب پارکینگ v2

ابتدا با استفاده از یک پیچ‌گوشتی، درب باکس کنترل را بردارید تا به برد آن دسترسی پیدا کنید.
برد باکس کنترل را بررسی کنید که رسیور MR2 روی آن قرار داشته باشد. ممکن است این قطعه به شکل یک اسلات جداگانه در بسته‌بندی دستگاه قرار داشته باشد.
کلید P1 را بر روی دستگاه بیابید تا چراغ LED روی کیت به حالت چشمک زن درآید که با این کار یکی از کانال‌های برد فرمان آزاد خواهد شد.
برد فرمان 4 کانال دارد که با یک بار فشردن آن، کانال 1، با دو بار فشردن کلید P1 کانال 2 و همینطور با 3 و 4 بار فشردن این کلید، کانال‌های 3 و 4 فعال خواهد شد؛ که تعداد چشمک زدن چراغ LED نشانه فعال شدن آن‌ها می‌باشد.
کلید P1 را نگه داشته و یکی از کلیدهای ریموت را 4 ثانیه نگه دارید تا چراغ چشمک زن دستگاه ثابت و در نهایت خاموش شود.

ست کردن ریموت درب پارکینگ بتا

ریموت‌های بتا در مدل‌های مختلف ۲۰۰۷، ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ تولید شده‌اند که در ادامه ست کردن هریک از آن ها را توضیح می‌دهیم:

۱. ریموت بتا ۲۰۰۷

برای ست کردن ریموت درب پارکینگ بتا 2007 باید کلید Learn را در رسیور بتا به همراه کلید باز کردن در ریموت به صورت همزمان فشار دهید و تا 3 ثانیه نگه دارید.

حتماً بخوانید:
فقط با چند روش ساده می توانید ریموت کنترل‌ ها را تمیز کنید

فقط با چند روش ساده می توانید ریموت کنترل‌ ها را تمیز کنید

یکی از کارهای خانه تکانی تمیز کردن اشیای کوچک خانه است. یکی از این شی ها ریموت کنترل های وسایل الکترونیکی هستند . با روش زیر به آسان ریموت کنترل ها…

۲. ریموت بتا ۲۰۱۱

ریموت بتا ۲۰۱۱ از نوع هایپینگ است و کپی کردن آن به سادگی انجام نخواهد شد. در صورتی که رسیور ۲۰۱۱ دارید، از روش ست کردن ریموت درب پارکینگ ۲۰۰۷ برای ست کردن این ریموت استفاده نمایید.

۳. ریموت بتا ۲۰۱۳ ،۲۰۱۴ و ۲۰۱۶

کپی کردن این سه ریموت بتا مانند ریموت بتا ۲۰۰۷ انجام می‌شود. اما توجه کنید که ظاهر این ریموت‌ها با مدل ۲۰۰۷ تفاوت داشته و این تفاوت ممکن است باعث سردرگمی شما شود.

۴. خام کردن ریموت بتا ۲۰۱۸

خام کردن ریموت بتا 2018 مانند سایر ریموت‌هایی که با تکنولوژی لرنینگ کدگذاری شده‌اند، با انواع دیگر ریموت متفاوت است. برای خام کردن ریموت بتا 2018 باید از رسیور کمک بگیرید. برای این کار کافی است کلید LEARN در رسیور را چند ثانیه نگه دارید. اما توجه کنید که با این کار، علاوه بر ریموت مورد نظر، تمامی ریموت‌هایی که به این رسیور متصل هستند، پاک شده و باید دوباره کدگذاری شوند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits