مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
خواب ترسیدن چه تعبیری دارد ؟
21
زمان مطالعه: 5 دقیقه
خواب دیدن ترس تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن ترس در خواب را در دلگرم بخوانید ...

ترس در خواب چه تعبیری دارد ؟

تعبیر خواب ترس و ترسیدن ، تعبیر خواب ترس از امام صادق (ع) ، تعبیر خواب ترسیدن از بیماری ، تعبیر خواب ترس از دست دادن ، تعبیر خواب ترس از دزد و... از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات تعبیر این خواب می پردازیم .

separator line

تعبیر خواب ترس

1- ترس و ترسیدن در خواب منعکس کننده ترس های شما در بیداری است. به احتمال زندگی سختی را تجربه می کنید و مدام استرس دارید و دوست دارید هر چه زودتر آرامش را به زندگی برگردانید. ممکن است شخصی در زندگی تان باشد که مانع پیشرفت و رسیدن به آرزوهایتان شودو مدام سر راهتان سنگ بیاندازد.این موضوع باعث آشفتگی و عصبانیت شما شده و به دلیل خراب شدن اوضاع روحی تان این خواب را ببینید.
2- تعبیر ترس از نداشتن امنیت در خواب نیز همین است و به شماهشدار می دهد اگر در شرایط یا محیطی هستید که فکر میکنید امنیت شما به خطر افتاده است و بهتر است هر چه سریعتر آن محل یا آن شرایط را ترک کنید.
3- اگر در خواب دیدید که بر ترس های خود غلبه میکردید تعبیرش این است که شما در عالم بیداری برنامه های خاصی را برای کسانی که شما را می ترسانند دارید. این خواب پیش بینی میکند به چیزهایی که حتی فکرش را هم نمی کردید خواهید رسید.
4- اگر خواب دیدید که دیگران شما را به شوخی ترساندند تعبیرش این است که دیگران می خواهند شما را به کاری وادار کنند به نفع خودشان است و هیچ سودی برای شما ندارد. سعی کنید در زندگی حواستان را بیشتر جمع کنید.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :
5- ترس در خواب های ما شادی و خبر خوش است . اگر در خواب ترسیدید و یکه خوردید خوشحال می شوید و خبری ناگهانی و خوب و شادی بخش دریافت خواهید داشت .


تعبیر خواب ترس از امام صادق (ع)

حضرت امام جعفر صادق فرماید :
6- ترسیدن درخواب ، نصرت است ، اگر بیند از دزدی یا جانوری همی ترسید ، دلیل که از کسانی که به او منسوبند وبستگانش مضرت رسد .


تعبیر خواب ترسیدن ابن سیرین

محمدبن سیرین گوید :
7- ترسیدن در خواب ، ایمنی است و هر که در خواب دید می ترسد از کسی و نداند ترس او از کیست ، دلیل که مکروهی از آن ترساننده به وی رسد .


یوسف نبی علیه السلام گوید :
8- تعبیر دیدن ترسیدن در خواب سلامتی است


تعبیر خواب ترسیدن از چیزی

9- اگر خواب دیدید که از نور یا صدای خاصی می ترسید تعبیرش این است که در حال حاضر در محیطی قرار دارید که بسیار مضطربتان می کند. برخی عوامل ناشناخته در زندگی تان وجود دارد که آن ها را درک نمی کنید.آن ها در پس ذهن پنهان شما هستند.

لیلا برایت می‌گوید :
10- اگر خواب ببینید که موضوعی موجب ترس شما شده است ، به این معنا است که در تلاش هستید تا دشمنانتان را نابود سازید .

آنلی بیتون می‌گوید :
11ـ اگر در خواب احساس کنید از ادامة کاری یا انجام سفری وحشت دارید ، تعبیرش آن است که با خانوادة خود مشکل خواهید داشت و در اموری مهم شکست خواهید خورد .
12ـ اگر در خواب هراس دیگران را ببینید ، نشان از آن دارد که دوستی به خاطر مشکلات شخصی خود ، از محبت کردن به شما عاجز است .
13ـ اگر زنی خواب ببیند از سگ ترسیده است ، تعبیرش آن است که در صداقت دوست خود شک خواهد کرد .


تعبیر خواب ترسیدن از بیماری

14- اگر در خواب دیدید که می ترسیدید که بیمار شوید تعبیرش این است که در شرایطی هستید که فکر می کنید ادامه این کار روی سلامتی شما تاثیر می گذارید. این خواب برآمده از ذهن ناخودآگاه شماست و هشداری است که دست از آن کار بکشید یا از آن محل فاصله بگیرید.


تعبیر خواب ترس از دیگران

15- تعبیر ترسیدن از کسی یا حیوانی در خواب به رابطه شما و عشق و نفرت شما از آن اشاره دارد. کارهای آن ها خارج از کنترل شماست و به همین دلیل احساس بی کفایتی و ضعف دارید.


تعبیر خواب ترس از دست دادن

16- اگر خواب دیدید که به خاطر از دست دادن کسی می ترسید و نگران هستید تعبیرش این است که شما مدام دستاوردهای خود را با دیگران مقایسه میکنید و مدام فکر میکنید که چقدر از آن ها عقب هستید و همین ناراحتی، باعث بروز اضطراب در شما شده است.


تعبیر خواب ترسناک

17- اگر در عالم رویا دیدید که مدام اتفاقات ترسناک زندگی را در خواب مرور میکردید تعبیرش این است که ذهن و جسم و روح و روان شما به خاطر این اتفاقات به هم ریخته است. بهتر است در این حالت با یک مشاوره خبره صحبت کنید.


تعبیرخواب ترس از ارتفاع

18- اگر در عالم رویا از ارتفاع می ترسیدید تعبیرش این است که در جای بلندی هستید و از ترسیدن می ترسید تعبیرش این است که به زودی اخبار بسیار بدی را خواهید شنید که باعث وحشت شما خواهد شد. با ممکن است به برخی اسرار آگاه شوید.

تعبیر خواب ترس از دزد

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :
19- اگر از دزد ترسیدید از جانب خویشاوندان یا اهل بیت خود آسیب و زیان می بینید . امام جعفر صادق علیه السلام فرموده ترسیدن در خواب نصرت است .

ترجمه : معصومه راهی

separator line

تعبیرهای مرتبط:

تعبیر خواب ارتفاع : 28 نشانه و تعبیر دیدن بلندی و ارتفاع در خواب

تعبیر خواب سقوط : 27 نشانه و تعبیر دیدن خواب سقوط ، افتادن و زمین ...این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (21 رای)  
  • منبع
  • کتاب بانک جامع تعبیر خواب
  • dreamlookup.com
قرآن آنلاین
۱ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

Prstwnazmy155@gmail. | ۱ سال پیش
معنی واحدی نداره تعبیر خوابتون از هر دری سخن گفتید آدم نمیدونه خوبه منفعته ، بده یا ضرره
هرچی گشتم تعبیر درستی برای خوابم پیدا نکردم
معلومه وقتی یه نفر تو خواب میترسه زندگی نا آرومی داره دیگه چه تعبیر مزخرفیه کردید
0
6