دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
روز جهانی مرغ سوخاری در سال 1400 چه روزی است ؟
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روز جهانی مرغ سوخاری در سال 1400 / روز مرغ سوخاری در سال 1400 / روز سوخاری / روز جهانی مرغ سوخاری در سال 2021 چه روزی است ؟

روز جهانی مرغ سوخاری در سال 1400

تاریخ روز جهانی مرغ سوخاری در تقویم شمسی برابر است با سه شنبه ، ۱۵ تیر[ سَرَطان ] ۱۴۰۰
۱۵ / ۴ / ۱۴۰۰

روز جهانی مرغ سوخاری در سال 1400

تاریخ روز جهانی مرغ سوخاری 2021

تاریخ روز جهانی مرغ سوخاری در تقویم میلادی برابر است با 2021 July 6 , Tuesday
6 - 7 - 2021

روز جهانی مرغ سوخاری در سال 1400

تاریخ روز مرغ سوخاری 1400

روز جهانی مرغ سوخاری در تقویم قمری برابر است با الثلاثاء ، ۲۵ ذی القعده ۱۴۴۲
۲۵ / ۱۱ / ۱۴۴۲

روز جهانی مرغ سوخاری

روز جهانی مرغ سوخاری

مرغ سوخاری نوعی خوراک است که با تکه‌های مرغ به ویژه جوجه‌های گوشتی تهیه می‌شود. برای پخت این خوراک مرغ را در آرد سوخاری قرار می‌دهند، سپس آن را در آب سرد قرار میدهند و در آرد سوخاری میگذارند و در آخر در روغن سرخ می‌کنند، این خوراک بسیار خوشمزه و لذیذ است. دلیل گذاشتن در آب یخ سبب پولکی شدن مرغ و ترد شدن آن میشود.

روز مرغ سوخاری

تاریخچه سوخاری

اگر بخواهیم درباره اولین سوخاری‌هایی که به شکل امروزی در دنیا پخته شده‌اند صحبت کنیم ، احتمالا به یاد آمریکا می‌افتیم . بله عبارت مرغ سوخاری برای اولین بار در دهه ۱۸۳۰ در آمریکا ثبت شد و بعد از آن در کتاب‌های آشپزی آمریکایی در دهه‌های ۱۸۶۰ و ۱۸۷۰ رواج پیدا کرد. البته مرغ سوخاری که در ایالت‌های جنوبی آمریکا درست می‌شود در واقع ترکیبی از شیوه‌های سرخ کردن مرغ به روش اسکاتلندی و آفریقایی در قرون وسطی است.

در آن زمان‌ها اسکاتلندی‌ها مرغ را بدون هیچ ادویه‌ای در روغن سرخ می‌کردند و برده‌های آفریقایی هم از این روش استفاده کردند و با مزه‌دار کردن مرغ در ادویه آن را سرخ می‌کردند. بعدها با مهاجرت اسکاتلندی‌ها به آمریکا این شیوه پخت مرغ در آمریکا هم رایج شد. احتمالا بعدها مرغ سوخاری به سبک سوخاری‌های کی‌اف‌سی بر همین اساس درست شدند .این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits