دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
چگونه بر سندرم فشار خون کت سفید غلبه کنیم ؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
فشار خون کت سفید تا حد زیادی نگران کننده نیست، اما می‌تواند نشانه اولیه مشکلات احتمالی آینده باشد.

اندازه‌گیری با دستگاه فشارسنج خانگی برای بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون بخشی از زندگی روزمره است و اندازه‌گیری در مطب پزشک نیز می‌تواند مرحله‌ی مهمی باشد. هر دو نوع آزمایش به شما اطلاع می‌دهند که برنامه مدیریت فشار خون شما چقدر خوب کار می‌کند. ممکن است به خوبی کار کند، یا ممکن است لازم باشد تعدادی تنظیم را برای کاهش یا افزایش فشار خون بر اساس نتایج آزمایشات خود انجام دهید. مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) توصیه می‌کند که فشار خون خود را حداقل یک بار در روز و در یک زمان ثابت اندازه‌گیری کنید.

ولی آیا مراجعه به پزشک شما را بشدت عصبانی می‌کند؟ در حدی که کف دست شما عرق کرده و می‌توانید ضربان قلب خود را احساس کنید. حتی اگر می‌دانید که در وضعیت عالی هستید و احتمالاً نگران چیزی نیستید؟

از آن‌جا که آزمایش فشار خون بسیار مهم و گاهی ناراحت کننده است، می‌تواند استرس‌زا باشد. این یک مشکل است زیرا اضطراب و استرس هنگام انجام این آزمایش‌ها می‌تواند میزان آن را افزایش دهد. به طوری که نشان‌گر دقیق سلامت واقعی قلب شما نباشد. این ترس از کنترل فشار خون ممکن است ناشی از یک عامل دیگر، همچون سندرم کت سفید باشد. این زمانی است که افراد در شرایط بالینی، مانند کلینیک یا مطب پزشک، می‌توانند استرس محیط اطراف را تجربه کنند. فشار محیطی به نوبه خود می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود، که می‌تواند باعث افزایش میزان غلط در قرائت شود.

ما نکاتی را جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌توانید برای حفظ آرامش و غلبه بر سندرم کت سفید استفاده کنید، اما ابتدا به ما اجازه دهید توضیح دهیم که این چیست، چه چیزی می‌تواند باعث این سندرم شود و چرا این ممکن است خطری بزرگ‌تر از آن‌چه تصور می‌کنید باشد.

چگونه بر سندرم فشار خون کت سفید غلبه کنیم ؟

چه چیزی باعث سندرم کت سفید می‌شود؟

 • اضطراب

چه سفت شدن بازو و چه ترس از تشخیص احتمالی، اضطراب ناشی از پیش‌بینی می‌تواند برای افزایش فشار خون کافی باشد. کسانی که با اضطراب عمومی تشخیص داده شده‌اند بیشتر در معرض سندرم کت سفید هستند.

 • فوبیا

علائم شما ممکن است محصول یک ترس واقعی و صادقانه از اندازه‌گیری فشار خون شما باشد. اگر فشار خون شما تجلی فیزیکی یک فوبیای مشروع باشد، عوارض آن فراتر از مطب پزشک خواهد بود. و هر بار که فشار خون شما بدون در نظر گرفتن تنظیمات اندازه‌گیری می‌شود، تجربه شما یکسان خواهد بود.

چگونه بر سندرم فشار خون کت سفید غلبه کنیم ؟

آیا فشار خون ناشی از سندرم کت سفید نگران کننده است؟

ممکن است به این فکر کنید که "اگر فشار خون من برای چند دقیقه تا زمانی که در مطب پزشک هستم کمی بالا باشد چه؟ بقیه زمان خوب است، بنابراین نمی‌تواند معامله بزرگی باشد ... "

در حالی که فشار خون کت سفید تا حد زیادی نگران کننده نیست، اما می‌تواند نشانه اولیه مشکلات احتمالی آینده باشد. به عبارت دیگر، اگر ویزیت مطب پزشک می‌تواند در این حد علائم فیزیکی شما را تحت فشار قرار دهد، می‌توان تصور نمود که این علائم را با سایر عوامل استرس‌زای روزانه مانند کار یا خانواده تجربه ‌کنید. همچنین علاوه بر برچسب‌گذاری غلط با فشار خون بالا، پیامدهای منفی زیادی نیز وجود دارد: برای مثال، تجویز داروهای غیر ضروری فشار خون که می‌تواند منجر به کاهش خطرناک فشار خون یا عوارض جانبی نامطلوب شود.

نحوه ایجاد آرامش در هنگام آزمایش فشار خون

راه‌هایی برای ایجاد آرامش در طول آزمایش فشار خون در منزل با استفاده از دستگاه فشار خون خانگی یا حتی در مطب وجود دارد تا بتوانید اندازه‌گیری خوبی داشته باشید.

 • زمان آن را به خوبی تعیین کنید

زمان اندازه‌گیری فشار خون مهم است. بهتر است بیش از 30 دقیقه بعد از ورزش، مصرف کافئین یا خوردن یک وعده غذایی انجام شود. دلیل این امر این است که این فعالیت‌ها می‌تواند مانع آرامش شما شود. ناراحتی‌هایی را که ممکن است بعد از مصرف کافئین احساس کنید، یا هیجانی را که ممکن است بعد از ورزش احساس کنید، در نظر بگیرید.

 • به دستشویی بروید

مثانه پر، فشار خون را بالا می‌برد و فکر کردن به مثانه پر می‌تواند مانع آرامش شود. اگر به سرویس بهداشتی نیاز دارید، بهتر است قبل از انجام آزمایش به به آن‌جا بروید.

 • چند دقیقه صبر کنید

منتظر ماندن چند دقیقه پس از قرار گرفتن در موقعیت مناسب به شما اجازه می‌دهد قبل از اندازه‌گیری فشار خون استراحت کنید.

 • تنفس خود را بررسی کنید

تنفس طبیعی در حین آزمایش دقیق‌ترین نتیجه را به شما می‌دهد. اگر قبل از شروع اندازه‌گیری متوجه شدید که به سختی نفس می‌کشید یا نفس خود را حبس می‌کنید، می‌توانید سه نفس عمیق و طولانی بکشید تا آرام شوید.

چگونه بر سندرم فشار خون کت سفید غلبه کنیم ؟

 • تجسم کنید

تجسم می‌تواند به شما در آرامش در حالی که منتظر شروع اندازه‌گیری خود هستید کمک کند. ممکن است به نتیجه مثبت فکر کنید، به خصوص اگر داروهای خود را به درستی مصرف کرده‌اید و توصیه‌های دیگر مربوط به سبک زندگی را دنبال کرده‌اید.

 • صحبت‌های کوچک انجام دهید

اگر در مطب پزشک هستید، صحبت کردن کوتاه هنگام انتظار با پرستار یا ارائه دهنده دیگر می‌تواند ذهن شما را از اندازه‌گیری‌های بعدی دور نگه دارد. یک مکالمه دلپذیر کوتاه می‌تواند آرامش‌بخش باشد.

 • به تمرین خود ادامه دهید

هرچه بیشتر تمرین کنید، آزمایش فشار خون عادی‌تر می‌شود. می‌توانید اندازه‌گیری‌های خود را یک یا چند بار در روز در خانه انجام دهید. در نهایت، اضطراب ناشی از اندازه‌گیری کاهش می‌یابد. فشارسنج پانگائو می‌تواند به شما در تمرین کمک کند. می‌توانید فشار خون خود را اندازه‌گیری کنید، اندازه‌گیری‌های خود را به طور خودکار ردیابی می‌کند. و خلاصه‌ای از نحوه عملکرد شما با روند فشار خون ارائه می‌دهد.

 • یک شیوه زندگی سالم داشته باشید

مهمترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا بتوانید در طول آزمایش فشار خون استراحت کنید این است که مطمئن باشید فشار خون شما بهترین است. این ممکن است به معنای انجام انتخاب‌هایی مانند مصرف داروها طبق دستورالعمل، پیروی از رژیم غذایی مغذی سرشار از سبزیجات و میوه‌ها و قندها و سدیم کم و فعال ماندن فیزیکی باشد. این بدان معناست که زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشید!

با رعایت این نکات، می‌توانید بهترین (و دقیق‌ترین) فشارخون را بدست آورید! اگرچه انجام این کارها باعث از بین رفتن فشار خون بالا نمی‌شود، اما به شما کمک می‌کند تا خواندن دقیق‌تری داشته باشید که می‌تواند به شما در نظارت بهتر بر سفر سلامتی شما کمک کند.

شماره تماس برای مشاوره در خرید دستگاه فشارسنج مناسب: 77093733-021این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است