دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۳ میلادی
کدام فیلر پوستی بیشترین دوام را دارد؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
اگر به دنبال راهی مؤثر برای برجسته کردن اجزای صورت خود و یا رفع گودی زیر چشم هستید و می‌خواهید ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید، فیلرهای پوستی بهترین گزینه برای شما هستند. این فیلرهای تزریقی بدون درد، باعث می‌شوند تا ظاهر شما در کمترین زمان...

اگر به دنبال راهی مؤثر برای برجسته کردن اجزای صورت خود و یا رفع گودی زیر چشم هستید و می‌خواهید ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید، فیلرهای پوستی بهترین گزینه برای شما هستند. این فیلرهای تزریقی بدون درد، باعث می‌شوند تا ظاهر شما در کمترین زمان ممکن، جوان‌تر شود.

اما نتایج تزریق تا چه مدت دوام خواهند داشت؟ فیلرهای پوستی درمان موقتی هستند چون اثرات درمان پس از مدتی از بین می‌روند.

چرا فیلرهای پوستی پس از مدتی از بین می‌روند؟

اکثر فیلرهای پوستی از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند. این ماده به صورت طبیعی در پوست انسان وجود دارد. با اینکه تزریق اسید هیالورونیک نقش مؤثری در شاداب کردن پوست و پر کردن چروک‌ها دارد، اثرات آن پس از شش ماه تا یک سال از بین می‌رود. از آنجا که اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در بدن انسان است، بدن به تدریج شروع به تجزیه آن می‌کند تا زمانی که چیزی از آن باقی نماند.

پس از تجزیه کامل اسید هیالورونیک، چروک‌ها دوباره بازمیگردند و می‌توان آنها را دوباره درمان کرد. البته لب ها استثنا هستند؛ چون پس از چندبار تزریق ژل لب، بافت فیبروتیک شکل می‌گیرد و گاهی پس از چند تزریق، دیگر نیازی به تکرار نیست.

کدام فیلرهای پوستی بیشترین دوام را دارند؟

کدام فیلر پوستی بیشترین دوام را دارد؟

دوام فیلرهای پوستی بسته به ناحیه مورد نظر و سبک زندگی فرد متفاوت است؛ اما به طور کلی دوام فیلرها به سه دسته تقسیم می‌شود: شش ماه یا کمتر، شش ماه تا یک سال، یک تا دو سال.

-شش ماه یا کمتر

رستیلن ال، ژوویدرم و بِلوترو فیلرهایی هستند که برای پر کردن چروک، درمان عدم تقارن، حجم دهی و جوانسازی پوست صورت به کار می‌روند. پیشرفت فناوری باعث شده که فیلرهایی با دوام بیشتر تولید شود.

-شش ماه تا یک سال

رستیلن سیلک، ژوویدرم و ولبلا برای گونه و لب به کار می‌روند و قدرت بیشتری دارند.

-یک تا دو سال

برخی فیلرهای پوستی تا دو سال دوام دارند. رستیلن لیفت، رستیلن دیفاین، رستیلن ریفاین، ژوویدرم، ولوما، رادیس و اسکالپترا از این دسته هستند.

الف- رستیلن دیفاین برای ایجاد تعادل به کار می‌رود و در چین‌های دور بینی و لب و خطوط ماریونت استفاده می‌شود. این فیلر انعطاف همراه با تعادل و تقویت را همزمان ارائه می‌دهد.

ب- رستیلن ریفاین برای چین‌های دور لب و بینی و خطوط ماریونت به کار می‌رود. انعطاف بالا برای حرکات طبیعی، و نتایج مشهود به همراه دارد.

پ- رستیلن لیفت قوی‌ترین اسید هیالورونیک است و در پنج ناحیه به کار می‌رود از جمله صورت و دست‌ها. ایمنی، ساختار و تنوع کاربرد بالایی دارد.

ت- ژوودرم ولوما برای گونه‌ها به کار می‌رود و می‌تواند با شش سرنگ تا دو سال دوام داشته باشد.

ث- رادیس یک شبه فیلر ضد پیری است که هیدروکسی آپاتیت کلسیم در آن به کار رفته است. این ماده به طور طبیعی در دندان و استخوان یافت می‌شود. رادیس کلاژن‌سازی را تقویت می‌کند و منجر به نتایج بادوام‌تر تا حدود 18 ماه می‌شود.

حتماً بخوانید:
خوراکی های مفید برای شادابی پوست

خوراکی های مفید برای شادابی پوست

خوراکی های مفید برای شادابی پوست آیا تا به حال روز خود را با یک ظرف بلغور جوی دو سر آغاز کرده‌اید؟ تبریک می‌گوییم شما سالم‌ترین غذای جهان را برای…

-اسکالپترا فیلر پوستی نیست بلکه یک تحریک‌کننده طبیعی کلاژن‌سازی است. این ماده باعث می‌شود که بدن به طور طبیعی کلاژن‌سازی را احیا کند، ساختار درونی پوست را احیا می‌کند و حجم صورت که به دلیل فرایند پیری کاهش یافته بود را به طور کلی افزایش می‌دهد. در نتیجه اثر آن بین دو تا پنج سال دوام دارد چون کلاژن‌سازی را تقویت می‌کند.

چگونه دوام فیلرها را افزایش دهیم؟

برای افزایش دوام فیلرها، باید از پوست خود مراقبت کنید. چند روش برای افزایش عمر فیلرهای پوستی وجود دارد.

1- لیف صورت ومپایر

اضافه کردن پلاسمای غنی از پلاکت به فیلر می‌تواند تولید کلاژن در بدن را افزایش دهد. همچنین باعث افزایش سلامت و طول عمر پوست و فیلر می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند که این نوع درمان اثرات مطلوب زیادی در افزایش دوام فیلر دارد.

2- دوری از اشعه فرابنفش

یکی از شایع‌ترین عوامل آسیب پوستی قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه فرابنفش است. محافظت همیشگی در برابر این اشعه می‌تواند به دوام فیلر کمک کند. وقتی در معرض تابش نور خورشید هستید، از ضد آفتاب با اس‌پی‌اف بالای 45 استفاده کنید تا پوست را از تابش مستقیم اشعه فرابنفش محافظت کنید.

3- مراقبت پوستی دائم

تأمین رطوبت و سلامت پوست هم تأثیر زیادی در افزایش دوام فیلرها دارد. نوشیدن آب فراوان می‌تواند پوست را مرطوب نگه دارد و اثر فیلرهای اسید هیالورونیک را تقویت کند. پس از تزریق، از محصولات مراقبت پوستی و سرم‌درمانی استفاده کنید تا اثرات فیلر تقویت شوند.

4- از استرس دوری کنید.

استرس می‌تواند فرایند پیری را تشدید کند و علائم پیری را در پوست افزایش دهد. هرچند استرس بخشی از زندگی روزمره است و اغلب غیرقابل اجتناب است، اما اگر سطوح استرس در کمترین حد نگه داشته شود، اثرات مفیدی روی بدن دارد. یک روش برای تقویت اثرات فیلر این است که از منابع استرس غیرضروری اجتناب کنید. استفاده از تکنیک‌های کاهش استرس مانند مدیتیشن و یوگا هم می‌تواند مؤثر باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !