دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
حکم اعدام  برای این زن و مرد به اتهام زنای محصنه!
4
یکشنبه, ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۴۷
یک زن و مرد متاهل که با یکدیگر رابطه داشتند به جرم‌ زنای محصنه به اعدام محکوم شدند.

زن و مرد متأهلی که درپی رابطه پنهانی بازداشت شده بودند، به اعدام محکوم شدند.

دلگرم به نقل از روزنامه شرق: شکایت از این زن و مرد از سوی همسر مرد اتفاق افتاد و او فیلم‌هایی در اختیار مأموران قرار داد که نشان می‌داد شوهرش با زنی غریبه رابطه دارد.

رسیدگی به این پرونده از بیست‌وچهارم دی سال گذشته به‌دنبال شکایت زن جوانی به نام مریم آغاز شد. این زن که به پلیس آگاهی رفته بود، از شوهرش به نام میثم و زن جوانی به نام ساره که با او رابطه پنهانی داشت، شکایت کرد و گفت: مدتی بود به رابطه همسرم و یک زن جوان مشکوک شده بودم تا اینکه مدارکی به‌ دست آوردم که رابطه کثیف آنها برایم ثابت شد.

این زن فیلم‌هایی را از شوهرش و زن جوان ارائه داد که حکایت از رابطه پنهانی آنها با یکدیگر داشت. با این شکایت دستور جلب دو متهم صادر شد و آنها بازداشت شدند. میثم ۲۷ ‌ساله مدعی بود با ساره رابطه‌ای نداشته و بی‌دلیل بازداشت شده است اما ساره ۳۳‌ ساله به مأموران گفت: من شوهر دارم. سال ۹۲ ازدواج کردم و حالا پسری چهار ساله دارم. مدتی قبل با میثم آشنا و به او علاقه‌مند شدم. من و میثم نیمه‌شب به خانه مجردی او رفته بودیم که ساعت هشت صبح از سوی مأموران دستگیر شدیم.

این زن در حالی‌که اشک می‌ریخت، گفت: من اشتباه کرده‌ام و پشیمانم. شوهرم از این ماجرا هیچ اطلاعی ندارد.

به‌ دنبال اظهارات زن جوان، پدرشوهر وی از او و میثم شکایت کرد. با این شکایت گوشی‌های موبایل زن و مرد جوان مورد بازبینی قرار گرفت و رابطه پنهانی آنها تأیید شد. در این‌ میان مریم از جرم شوهرش و ساره گذشت و گفت: به‌ خاطر اختلاف‌های قدیمی شش ماه است که رابطه خوبی با همسرم ندارم. به‌همین‌خاطر از جرم او و ساره گذشت می‌کنم. اما پدرشوهر ساره به اتهام زنای محصنه از این زن و مرد شکایت و برایشان تقاضای اشد مجازات کرد.

به‌این‌ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه زن جوان جرمش را گردن نگرفت و مدعی شد با میثم فقط رابطه دوستانه داشته است. میثم نیز اتهام زنای محصنه را گردن نگرفت اما وقتی قضات دادگاه فیلم او را نشان دادند، جرمش را پذیرفت و هر دو متهم به‌عنوان آخرین دفاع ابراز پشیمانی کردند.

در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده هر دو متهم را به‌ خاطر زنای محصنه به مرگ محکوم کردند اما دو متهم به حکم صادره اعتراض کردند.

به‌این‌ترتیب پرونده در شعبه ۲۶ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات عالی‌رتبه پس از بررسی پرونده با توجه به مستندات و فیلم‌های موجود حکم اعدام این زن و مرد را تأیید کردنداین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است