دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه بیوتی بلندر را بشوییم؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بیوتی بلندر نیز همانند سایر براش‌های آرایشی، ممکن است آلودگی را به خودش جذب کند.با ما همراه باشید تا با روش شستن آن آشنا شوید.

نحوه شستن بیوتی بلندر به چه شکل است؟

به گزارش دلگرم به نقل از بیوتی لند : بیوتی بلندر، اسفنج‌هایی با اشکال مختلف تخم مرغی، گرد، مربعی و … هستند که با توجه به ساختاری که دارند، گزینه‌ی ضروری در لیست لوازم آرایش یک خانم، به حساب می‌آید. اکثرا میک آپ آرتیست‌ها، بیوتی بلندر را در سبد لوازم آرایش خود قرار داده‌اند.

چرا که با استفاده از این اسفنج، می‌توان پخش بسیار مناسبی از کرم پودر، کانسیلر و … را بر روی صورت ایجاد کرد. بیوتی بلندر، باعث می‌شود تا میزان کرم پودری که پوست، نیاز دارد جذب پوست شده و میزانی که زیاد است، جذب خود بیوتی بلندر شود. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت بیوتی بلندر یک متعادل کننده در آرایش به حساب می‌آید.

با این تفاوت که می‌توان بیوتی بلندر را شسته و دوباره از آن استفاده کرد. از آنجا که بیوتی بلندر به شکل مستقیم بر روی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید هر چند وقت یکبار برای تمیز کردن آن اقدام کرد. یعنی زمانی که متوجه شدید بیوتی بلندر کثیف است، باید برای شستن آن اقدام کنید.

 شستن بیوتی بلندر

همچنین هر چند وقت یکبار، باید برای استریل کردن آن اقدام کنید تا آلودگی‌های عمیقی که بر روی آن قرار گرفته است، تمیز شود. در این مقاله، قصد داریم نحوه شستن بیوتی بلندر را بررسی کنیم و متوجه شویم که چگونه بیوتی بلندر را بشوییم. در صورتی که در این زمینه، سوالاتی برای شما وجود دارد، تا پایان، همراه ما باشید.

طرز شستن بیوتی بلندر، با توجه به آلودگی که دارد می‌تواند متفاوت باشد. به این معنی که اگر آلودگی موجود بر روی بیوتی بلندر، سطحی باشد، یک روش برای شستن آن وجود دارد، در صورتی که آلودگی عمقی باشد، روشی دیگر. در ادامه با انواع نحوه شستن بیوتی بلندر همراه شما خواهیم بود.

شستن سطحی بیوتی بلندر

از آنجایی که اسفنج بیوتی بلندر، حساسیت بالایی دارد، زمانی که آلودگی موجود بر روی آن سطحی باشد، بهترین کار این است که طی یک مدت زمان خاص، بیوتی بلندر را درون آب و صابون قرار دهیم.

برای این کار، باید یک ظرف حاوی آب ولرم تهیه کنید و مقداری صابون یا مایع شوینده مخصوص و یا حتی شامپو بچه درون آن بریزید. سپس بیوتی بلندر را برای مدت زمانی نیم ساعت، درون ظرف قرار دهید. هر 7 الی 8 دقیقه یک بار، بیوتی بلندر را از درون آب خارج کرده و آن را بچلانید تا آلودگی‌ها به بیرون بریز.

سپس دوباره آن را درون ظرف قرار دهید. پس از گذشت نیم ساعت، در صورتی که آبی که از بیوتی بلندر خارج می‌شود، تمیز بود، نشان از آن است که این اسفنج، به خوبی تمیز شده است. در این زمان، شاهده خواهید بود که آبی که بیوتی بلندر را درون آن قرار داده بدید، آلوده شده است. این به این معنی است که آلودگی بیوتی بلندر به آب منتقل شده است.

پس از این که بیوتی بلندر تمیز شد، آن را زیر آب ولرم بگیرید تا کف و صابونی که جذب آن شده بود، بیرون ریخته شود. سپس تا حد امکان آن را بچلانید تا هیچ آبی درون آن باقی نماند. در آخر نیز باید آن را در معرض هوای گرم قرار دهید تا خشک شده و دوباره قابل استفاده شود.

شستن پد آرایشی

شست و شوی عمیق بیوتی بلندر

در صورتی که با یک بیوتی بلندری سر و کار داشتید که آلودگی آن زیاد بوده و میزان زیادی مواد آرایشی درون آن جذب شده بود، باید از یک روش دیگر برای تمیز کردن آن اقدام نمایید. در این شرایط، بهترین روشی که پیشنهاد می‌شود، این است که ابتدا بیوتی بلندر را برای مدت زمان یگ دقیقه زیر شیر آب گرم گرفته و دائم آن را بچلانید

و یا این که برای مدت زمان 5 دقیقه آن را درون یک ظرف حاوی آب ولرم قرار دهید. در این روش شست و شو، نیازی نیست تا صابون را درون ظرف بریزید. بلکه باید شامپو و یا هر شوینده‌ی دیگری که مد نظر دارید را به شکل مستقیم بر روی بیوتی بلندر ریخته و با کمک هر دو دست، به شکل دایره‌ای در کف دست بیوتی بلندر را بشویید تا آلودگی‌هایی که درون آن وجود دارد، از آن خارج شود.

پس از این که آلودگی از بیوتی بلندر خارج شد، برای خارج کردن مواد شوینده، دوباره آن را زیر آب ولگرم گرفته و آن را بچلانید تا تمامی مواد شوینده از آن خارج شود. پس از این که مواد شوینده به طور کامل از بیوتی بلندر خارج شد، آن را فشار دهید تا آب جذب شده درون آن خارج شود. در آخرین مرحله نیز آن را در معرض هوای گرم قرار دهید تا کاملا خشک و قابل استفاده شود.

در این شرایط باید دقت داشته باشید که از وارد کردن فشار خیلی زیادی به بیوتی بلندر پرهیز کنید. همچنین زمانی که در حال خارج کردن آن هستید، مراقب باشید که خیلی ناخنتان با آن برخورد نداشته باشد. چرا که در این شرایط، بیوتی بلندر خیلی حساس است و ممکن است در اثر فشار، آسیب ببیند.

بیوتی بلندر چیست

نحوه استریل کردن بیوتی بلندر

در صورتی که بیوتلی بلندر را مرتبا بشویید، لازم است تا در ماه، یک بار برای استریل کردن آن اقدام کنید. استریل کردن بیوتی بلندر، باعث می‌شود تا آلودگی‌های ریزی که بر روی اسفنج بیوتی بلندر قرار گرفته است، از بین رفته و بیوتی بلندر، کاملا ضد عفونی شود. برای استریل کردن بیوتی بلندر، به یک دستگاه مایکروویو نیاز است.

برای این کار، یک ظرف را برداشته و بیوتی بلندر را درون آن قرار دهید و تا جایی که تمامی قسمت‌های بیوتی بلندر درون آب قرار بگیرد، درون آن آب بریزید. پس از آن، ظرف را درون مایکروویو قرار داده و به مدت 30 ثانیه آن را روشن کنید. پس از 30 ثانیه، اجازه دهید 2 دقیقه بیوتی بلندر درون مایکروویو بماند. سپس آن را از درون دستگاه خارج کرده و آب آن را بگیرید. چه با فشردن آن و چه قرار دادن آن بر روی دستمال خشک. پس از خشک کردن، بیوتی بلندر، استریل شده است.

حتماً بخوانید:
3 روش بسیار راحت برای شستن اسفنج و پد های آرایشی

3 روش بسیار راحت برای شستن اسفنج و پد های آرایشی

اسفنج ها یا بیوتی بلندرها آرایشی قابل استفاده مجدد، مقاوم در برابر میکروب ها با پایه اسفنجی متناوب و سازگار با محیط زیست هستند .

زمانی که ظرف را درون مایکروویو قرار دهید، شاهد منبسط شدن اسفنج هستید که اصلا جای نگرانی نیست. فقط باید دقت داشته باشید که وقتی دستگاه روشن است، چشم از روی آن برندارید و تا اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ داد، سریعا دستگاه را خاموش کنید.

پد آرایشی اسفنجی بیوتی بلندر

در این مقاله، متوجه شدیم که چگونه بیوتی بلندر را بشوییم. در واقع نحوه شستن بیوتی بلندر، وابسته به این است که چه میزان آلودگی بر روی آن وجود دارد.
در صورتی که آلودگی روی آن زیاد نباشد، می‌توان با قرار دادن آن در آب ولرم و صابون، آلودگی موجود در آن را از بین برد. چرا که ترجیحا، توصیه می‌شود خیلی بیوتی بلندر را فشرده نکنید. اما زمانی که آلودگی موجود در سطح بیوتی بلندر زیاد باشد، باید از یک پاک کننده مخصوص، به صورت مستقیم بر روی بیوتی بلندر استعمال کرده و به کمک هر دو دست، آن را بشویید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits