دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
علت شستشوی طولانی مدت ماشین ظرفشویی چیست؟

مدت زمان نرمال برای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی چقدر است؟

علت شستشوی طولانی مدت ماشین ظرفشویی چیست؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
علت طولانی شدن شستشو در ماشین ظرفشویی + راه حل : قبل از پرداختن به مشکلات رایج در ماشین‌های ظرفشویی، لازم است که زمان استاندارد برای شستشو را تعیین کنید. این موضوع به نحوه خاص شستشو و برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید برمی‌گردد.

اگر شستشوی ماشین ظرفشویی خیلی طولانی شد، چه باید کرد؟

یکی از سوالاتی که همیشه مشتریان از ما می‌پرسند این است که چرا چرخه‌ی شستشو ماشین ظرفشویی طولانی است؟ بهتر است بدانید که بسیاری از مدل‌های ماشین ظرفشویی جدید از آب و برق کمتری نسبت به مدل‌های قدیمی استفاده می‌کنند. این بدان معناست که مدت زمان شستشو در آنها نسبتاً طولانی‌تر است. یعنی معمولا هر چقدر برنامه تایم بیشتری داشته باشد، آب و برق کمتری مصرف میکند.

البته برخی برنامه‌ها مثل برنامه ECO به همین دلیلی که بیان کردیم در ماشین ظرفشویی ال جی به عنوان برنامه اقتصادی نام گذاری شده است. معمولا زمانِ برنامه‌هایی که به صورت پیش فرض تعیین شده در ماشین ظرفشویی‌ها طولانی میباشد.

زمان معمولی برای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی چقدر است؟

قبل از پرداختن به هر مسئله‌ای لازم است که زمان استاندارد برای شستشو در ظرفشویی را بدانید. این موضوع به نحوه خاص شستشو و برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید برمی‌گردد. به عنوان مثال یک برنامه استاندارد شستشو در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی بین 2:00 الی 3:00 ساعت خواهد بود.

اما پیشنهاد ما به شما این است که دفترچه راهنمای ظرفشویی مربوط به مدل دستگاه خود را بخوانید و فهرست انواع شستشو به‌همراه زمان‌های مربوطه را بدانید. لازم است نام انواع شستشوهای مختلف را یاد بگیرید.در برندهای مختلف اسامی متفاوتی استفاده می‌شود مانند شستشوی سریع، شستشوی قابلمه و تابه و ... .

اگر متوجه شدید که کار ظرفشویی بیشتر از تایم و زمان معمول برنامه طولانی شده‌است، یعنی برنامه که 1:30 یک ساعت و سی دقیقه تنظیم کرده اید بیشتر از این تایم طول کشیده، به نکاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم دقت کنید.

 زمان نرمال برای شستشو در ماشین ظرفشویی

علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

آیا خرابی ظرفشویی سبب طولانی شدن شستشو ظروف در ظرفشویی می‌شود؟

به ندرت پیش می‌آید که عواملی مثل خرابی ظرفشویی باعث ‌شود که دستگاه زمان طولانی‌تری را برای شستشو صرف کند. مثلا به جای زمان پیش فرض تعیین شده 2 ساعت، 4 ساعت طول بکشد تا کار شستشو را انجام دهد. البته بهتر است بدانید که انتخاب یک برنامه تکمیلی میتواند زمان شسشتو شما را مقدار زیادی افزایش دهد.

اما گاهی عواملی مثل گرفتگی در سیستم گردش آب، گرفتگی فیلتر ظرفشویی، ایراد در شلنگ تخلیه، آب درست گرم نشود، تنظیمات نا درست ماشین ظرفشویی، ارور و خطا میتواند از جمله دلایل طولانی شدن زمان ظرفشویی یا توقف کار ظرفشویی شود. البته تاکید می‌شود که این دلایل به ندرت میتواند سبب این موضوع شود. چون معمولا ماشین ظرفشویی‌ها زمان‌های بالایی را برای شستشو دارند و شما با انتخاب صحیح برنامه، متانسب با کثیفی و جنس ظروف خود، در این زمان تاثیر خواهید گذاشت.

ظاهر شدن ارور یا خطا در ظرفشویی

گاهی بروز مشکل و خطا در ظرفشویی سبب افزایش زمان یا توقف زمان در عملکرد دستگاه میشود. که باید ارور ظاهر شده در ظفشویی را مورد بررسی قرار دهید و علت مشکل را ریشه یابی کنید. برای حل مشکل و خطا در ظرفشویی کافیست به قسمت خطاهای متداول دستگاه مراجعه کنید و اگر ظرفشویی ، ظرفشویی ال جی و جی پلاس دارید در این قسمت اطلاعاتتان را درباره علت خطا بیشتر کنید.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

انتخاب برنامه‌های تکمیلی زمان شستشو را افزایش میدهد

بیشترین دلیل طولانی شدن زمان شستشو در ظرفشویی، انتخاب برنامه‌های تکمیلی است که در زمان شستشو تاثیر میگذارد و این موضوع ایراد در ظرفشویی به شمار نمی‌آید. باید در انتخاب برنامه خود دقت کنید، تا علاوه بر انتخاب برنامه درست، در مصرف انرژی دستگاه نیز صرفه جویی کنید.

برنامه‌های تکمیلی مثل آبکشی اضافی یا آبکشی با آب داغ، برنامه UV جهت از بین بردن کلیه باکتری‌های احتمالی موجود در ظروف که تا 4 ساعت طول می‌کشد، همه‌ی این‌ها سبب بالا بردن زمان عملکرد دستگاه می‌شود.

برای کاهش زمان از برنامه شستشو با نصف ظرفیت استفاده کنید

در صورتیکه ظروف کمتری برای شستشو دارید میتوانید در ظرفشویی ال جی از برنامه‌‌ی تکمیلی مثل half loud استفاده کنید. برنامه half loud که در بعضی از برنامه‌های اصلی قابل استفاده هست و جز برنامه‌های تکمیلیست که باعث می‌شود تا در مصرف برق دستگاه صرفه جویی شود. این برنامه با نام شستشو با نصف ظرفیت نیز معروف است. در صورت کم بودن ظروف و برای صرفه جویی در مصرف انرژی، می‌توانید با این برنامه، فقط یکی از سبدها را انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب برنامه شستشو، با استفاده از کلید half loud می‌توانید سبد بالا یا سبد پایین را انتخاب نمایید. اگر این کلید را انتخاب نکنید، ماشین بطور خودکار هر دو سبد را شستشو می‌دهد.مثلا برنامه ECO زمان شستشو آن 3 ساعت و 45 دقیقه می‌باشد ولی با انتخاب برنامه half loud به 1 ساعت 59 دقیقه کاهش می‌یابد.

 زمان نرمال برای شستشو در ماشین ظرفشویی

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی جی پلاس

تاخیر زمان در شستشو ظروف در ظرفشویی جی پلاس

اگر تعرفه برق اقتصادی در منطقه شما اعمال میشود، میتوانید در ماشین ظرفشویی Gplus از عملکرد تاخیر زمانی برای شستشوی ظرف هایتان در ساعات مناسب استفاده کنید.بعد از انتخاب برنامه شستشو و سایر عملکردهای کمکی کلید عملکرد تاخیر زمانی را فشار دهید.

وقتی که دکمه تاخیر زمانی را فشار میدهید، خط اطلاعاتی مقدار 0:30 رانشان میدهد و نشانگر تاخیر زمانی شروع به چشمک زدن میکند.
زمان دلخواه را با فشردن کلید تاخیر زمانی تنظیم کنید. زمان هر بار 30 دقیقه تا 10 ساعت افزایش خواهد یافت و بعد از آن هر بار که کلید را بفشارید 1ساعت تا حداکثر 24 ساعت اضافه میشود.

کلید شروع، مکث و لغو را فشار دهید. زمان تاخیر شروع به شمارش معکوس خواهد کرد. نشانگر تاخیر زمانی و نشانگر شروع/ مکث پیوسته روشن خواهند شد. زمان باقی مانده روی نمایشگر تاخیر زمان ظاهر خواهد شد. با اتمام شمارش معکوس برنامه انتخاب شده به صورت خودکار شروع خواهد شد.

ماشین ظرفشویی شما به سرویس دوره ای نیاز دارد

درصورتیکه احساس میکنید از آخرین زمان سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی شما زمان زیادی گذشته است بهتر است برای سروس دوره‌ای اقدام کنید. انجام به موقع هر 6ماه سرویس دوره‌ ای ظرفشویی از خرابی‌های احتمالی جلوگیری و کمک به طول عمر محصول شما خواهد کرد. اگر ظرفشویی شما طی مباحثی که بیان کردیم مشکلی نداشت بهتر است برای ثبت درخواست سرویس دوره‌ای آن دست به کار شوید و جانی تازه به محصول خود ببخشید.

علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

نکات تکمیلی

در صورتی که با توجه به مطالبی که گفته شد، نمی توانید منشاء و علت اصلی مشکل شستشوی طولانی مدت را در دستگاهتان پیدا کنید، توصیه می کنیم که حتما با ثبت درخواست با تکنسین تعمیرات ماشین ظرفشویی صحبت کنید. در صورتی که مهارت و تخصص کافی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید، زیرا در این صورت ممکن است به دستگاهتان آسیب وارد کنید.

شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی و تعمیر

در این مقاله از دلگرم سعی بر این شد تا در مورد طولانی شدن زمان شستشو ماشین ظرفشویی نکاتی را بیان کنیم و بدانید صرفا طولانی شدن زمان شستشو در ظرفشویی دلیلی بر مشکل و ایراد در ظرفشویی شما نیست. معمولا زمان‌های پیش فرض تعیین شده شستشو در برندهای مختلف ظرفشویی‌ در زمان‌های نسبتا طولانی تعبیه شده است.

همچنین بخوانید :

آشنایی با کاربردهای فوق العاده قرص ماشین ظرفشویی در نظافت

لیست قیمت انواع لیست قیمت ماشین ظرف شویی در بازار

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مناسب و باکیفیتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits