با I-Pace SVR جگوار پرشتاب ترین اتومبیل بریتانیایی آشنا شوید

I-Pace SVR جگوار خودرو الکتریکی پرشتاب
۱,۶۰۷
۰
۰
پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۲۴

شرکت جگوار قصد داشته بزودی نسخه باعملکرد بالا یا SVR شاسی بلند الکتریکی I-Pace را معرفی کند. مدلی که قرار است با طراحی اسپرت و مشخصات فنی بزرگ همراه شود.

این مدل با توجه به گفته شرکت بریتانیایی در1.8 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد. چنین شتابی در میان رقبا کم نظیر بوده و باید خودرو موردبحث را در این زمینه برتر دانست. از زمانی که I-Pace معرفی شد بسیاری خبر از شتاب و سرعت بالا این کراس اوور الکتریکی دادند. خودرویی که می تواند عملکردی فراتر از انتظار داشته باشد و گذشته از آن بخش تولید مدل های با عملکرد بالا جگوار موسوم به SVO تمایل خود را به ساخت I-Pace SVR نشان داده است. در حالی که تاکنون تنها شایعات به نسخه SVR اشاره داشتند اما به تازگی جزئیات دقیق و بیشتری درباره این مدل دردسترس قرار گرفت و باتوجه به مصاحبه اخیرا انجام گرفته افشا شده است.

خودرو الکتریکی پرتوان
www.delgarm.com

در اوایل سال 2018 بود که شاهد رونمایی نسخه SVR اف پیس بودیم، شاسی بلند بزرگ جگوار که در سال های اخیر رونمایی شد و به بازار عرضه پیدا کرد. این خودرو با پیشرانه 550 اسب بخاری و قیمت 80 هزار دلاری می تواند در بین سریعترین خودروها قرار گیرد. البته این مدل را در نمایشگاه اتومبیل نیویورک سال جاری شاهد بودیم و بسیاری به تحسین این خودرو پرداختند. هانو کرنر یکی از مدیران جگوار در گفتگو با وب سایت اتوکار بیان داشت که احتمال حضور I-Pace SVR در خط تولید جگوار کم نیست. اما در این بین مسئله ای وجود داشته و آن ساخت شاسی بلند پرتوانی مطابق انتظارات ما و مشتریان است. این یعنی شرکت جگوار نمی خواهد I-Pace SVR یک کراس اوور الکتریکی معمولی به شمار رود و قدرت قابل توجهی از خود نشان دهد. بی شک در سال جاری یا سال های آینده شرکت بریتانیایی برنامه خود را درباره این مدل اجرا می کند.

باتوجه به گفته های کرنر محصول آینده قدرتمند جگوار توانایی بالایی در شتاب اولیه داشته به شکلی که در کمتر از 2 ثانیه قادر است به 100 کیلومتربرساعت دست پیدا کند. کرنر در گفتگو خود با اتوکار چنین اظهار داشت:

ما می توانیم اتومبیل الکتریکی ایجاد کنیم که در کمتر از 2 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد. این خودرو الکتریکی چیزی جز I-Pace SVR قدرتمند نیست. اگرچه شتاب بالا خوب است اما با انجام چندباره آن شما را شگفت زده خواهد کرد و دیگر تمایلی به انجام آن نخواهید داشت. شتاب سریع برای کسانی که رانندگی حرفه ای ندارند ممکن است خطرآفرین باشد. از این رو ما برای افزایش امنیت مشتریان خود محدودیت هایی را اعمال می کنیم.

کراس اووری پرشتاب
www.delgarm.com

در حال حاضر I-Pace از پیشرانه الکتریکی سریعتری نسبت به تسلا X750 داشته زیرا باتری لیتیوم یونی 90 کیلووات ساعتی قادر است قدرتی 394 اسب بخاری تولید کند. مدل فعلی بدون هیچ ارتقا پیشرانه در کمتر از 4.5 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد که در مقایسه با شتاب 1.8 ثانیه ای اختلاف بسیاری را می توان شاهد بود. کرنر گذشته از آن افزود:

شاید کمپانی نگرانی هایی درباره پروژه I-Pace SVR داشته باشد اما این بدان معنا نیست که از ساخت آن صرف نظر می کند. برای رسیدن به نتیجه موردنظر باید روش های مختلفی را به کار گرفت. ما انتظار داریم بزودی I-Pace SVR را در خط مونتاژ جگوار قرار دهیم و برای چنین اتفاقی باید به ما فرصت دهید.

انتظار می رود تا پایان دهه شرکت بریتانیایی برنامه ای برای نسخه SVR قدرتمند کراس اوور الکتریکی I-Pace داشته باشد. این شرکت تاکنون مدل های مختلفی براساس سری SVR معرفی کرده و I-Pace اولین مدل در این خانواده با عملکرد بالا محسوب نمی شود.


با I-Pace SVR جگوار پرشتاب ترین اتومبیل بریتانیایی آشنا شوید
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter