دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
تفاوت بین جاروبرقی بدون کیسه و جاروبرقی کیسه‌دار

جاروبرقی کیسه دار بخریم بهتر است یا بدون کیسه ؟

تفاوت بین جاروبرقی بدون کیسه و جاروبرقی کیسه‌دار
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
یکی از مهم ترین معیارهایی که مشتریان معمولاً قبل از خرید جاروبرقی درنظر می گیرند، کیسه دار یا بدون کیسه بودن جارو است. هر کدام از این مدل ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند با دلگرم همراه باشید.

جاروبرقی چی بخریم؟ پاکت دار یا بدون پاکت؟

به گزارش دلگرم : یکی از جدیدترین دسته‌بندی‌های جاروبرقی، تقسیم آنها به جاروبرقی‌های کیسه‌دار و بدون کیسه است. از جاروبرقی کیسه‌دار به روش سنتی استفاده می‌کنیم و کیسه‌های قابل تعویض ضمن جلوگیری از عبور گرد و خاک، هوا را از خود عبور می‌دهند. این کیسه‌ها را باید زمانی که پر شدند تعویض کرد. جاروبرقی‌های بدون کیسه، فیلترهایی برای جلوگیری از عبور گرد و خاک و خرده ریز در قالب یک ظرف یا محفظه‌ی آشغال دارند که می‌توانید تخلیه کنید. آیا مدل بدون کیسه از مدلی که نیازمند کیسه‌ی مخصوص جاروبرقی باشد بهتر است؟ حقیقتاً به خانواده و نیازهای شما بستگی دارد.

جاروبرقی‌های کیسه‌دار شما را ملزم می‌سازند هر بار کیسه پر می‌شود آن را تعویض نمایید. عوض کردن کیسه کار آنچنان دشواری نیست و بیشتر کیسه‌های جاروبرقی نیز ارزان‌قیمت هستند؛ اما اینکه یادتان باشد پر شدن کیسه را بررسی کنید، کمی اسباب زحمت می‌شود. برخی مدل‌های نیازمند کیسه‌ی جاروبرقی، چراغ نشانگری دارند که زمان تعویض کیسه را به شما اطلاع می‌دهد. مزیت کیسه‌ی جاروبرقی این است که تماس زیادی با خرده‌ریز و گرد و غبار درون کیسه نخواهید داشت. کافی است کیسه‌ی قدیمی را از جاروبرقی جدا کرده و دور بیاندازید.

جارو برقی کیسه دار

نقاط قوت جارو برقی کیسه دار

شلوغ‌کاری کمتر. با استفاده از کیسه، احتمال آنکه گرد و غبار دوباره روی زمین بریزد یا روی صورت شما بنشیند بسیار ناچیز یا صفر است. برای افرادی که آلرژی دارند بهتر است. کیسه گرد و غبار و مواد حساسیت‌زا را کاملاً از فردی که جارو می‌زند دور نگاه می‌دارند. در نتیجه، احتمال آنکه دور ریختن آشغال درون جاروبرقی باعث واکنش به مواد حساسیت‌زا شود، بسیار پایین می‌آید.تعمیر و نگهداری کمتری نیاز است. کیسه جاروبرقی به دلایل مختلف فشار زیادی را از دوش جاروبرقی شما برمی‌دارد. اول آنکه فیلتر درون خود کیسه‌ است و نیازی نیست فیلتر را تمیز کنید. دوم اینکه کیسه نسبت به همتای خود در جاروبرقی‌های بی‌کیسه فضای بیشتری جمع کردن آشغال دارد؛ پس دیگر مجبور نیستید زود به زود آشغال را خالی کنید.

نقاط ضعف جارو برقی کیسه دار

نامناسب برای محیط زیست. درست است که تعداد زیادی از کیسه‌های جاروبرقی بیشتر از جنس کاغذ هستند؛ اما مواد دیگری نیز در ساخت آنها به کار رفته است و به همین دلیل شاید نتوان آنها را بازیافت کرد. بنابراین زمانی که کیسه و آشغال درونش را با هم دور می‌اندازید، احتمالاً سر از محل دفن زباله درخواهد آورد.گران‌قیمت. شاید کیسه جاروقی باعث ورشکستگی نشود؛ اما در هر صورت باید برای آن پول خرج کنید – پولی که عملاً دور انداخته می‌شود.

separator line

معایب و مزایای جاروبرقی بدون کیسه

جاروبرقی بدون کیسه

زمانی که جاروبرقی بدون کیسه داشته باشید، نگرانی کمتری از بابت فراموش کردن زمان تخلیه‌ی آن دارید؛ زیرا به وضوح می‌توانید گرد و خاک و خرده‌ریز داخل مخزن را ببینید. زمانی که آشغال به خط مد نظر برسد، زمان خالی کردن مخزن فرا رسیده است. آسان به نظر می‌رسد، درست است؟ اما مدل‌های بسیاری فیلترهایی دارند که یا باید با برس تمیز شوند یا شسته و کاملاً خشک شوند یا به کل آنها را تعویض کرد. بسته به نوع جاروبرقی شما، خالی کردن ظرف آشغال به‌تنهایی می‌تواند فرایندی همراه با ‌به‌هم‌ریختگی و آشفتگی باشد. اغلب آشغال از پشت ظرف می‌ریزد یا شاید حتی مجبور شوید با تکان دادن ظرف یا با دست، آشغال فشرده‌شده‌ی ته مخزن را بیرون بکشید؛ اما اگر به شکلی اتفاقی چیزی در جاروبرقی رفته باشد که باید از آن بیرون بکشید، به راحتی می‌توانید از ظرف آشغال دربیاورید.

حتماً بخوانید:
چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟

راهکار افزایش مکش جاروبرقی ، علت کم شدن مکش جاروبرقی و آموزش تعمیر و رفع ایراد : یکی از مشکلات اصلی که اکثر افراد در هنگام جارو کشیدن خانه با آن…

نقاط قوت جاروبرقی بدون کیسه

دوست‌دار محیط زیست. جاروبرقی‌های بدون کیسه، فیلترهایی با قابلیت استفاده‌ی مجدد دارند و البته دیگر قرار نیست کیسه‌ای سر از زباله‌های بازیافت‌ناپذیر درآورد.هزینه‌ی کمتر. زمانی که جاروبرقی بدون کیسه را خریدید، دیگر هزینه‌ای برای آن ندارید – نیازی نیست برای آنکه خانه‌ی خود را تمیز نگاه دارید، پولی برای خرید کیسه‌ی جاروبرقی خرج کنید.

نقاط ضعف جاروبرقی بدون کیسه

به‌هم‌ریختگی بیشتر. برای خالی کردن ظرف جاروبرقی مجبور می‌شوید انگشت خود را درون آشغال و گرد و غبار فرو برید و به باقیمانده‌ی آن در ظرف رسیدگی کنید. صرف زمان بیشتر. زمانی که از کیسه استفاده می‌شود، کافی است کیسه را بیرون بکشید و کیسه‌ی جدیدی جایگزین نمایید؛ اما در جاروبرقی‌های بدون کیسه، باید با دقت ظرف را تمیز و خشک کنید. بدتر آنکه شاید فاصله‌ی بین هر بار تمیز کردن ظرف آشغال از تعویض کیسه بیشتر باشد. احتمال به وجود آمدن واکنش به مواد حساسیت‌زا. غباری که از فیلتر جاروبرقی در هوا می‌چرخد به راحتی موجب به وجود آمدن واکنش به مواد حساسیت‌زا می‌شود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است