مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
چگونه از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیریم؟
3
زمان مطالعه: 7 دقیقه
استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد در جهان برای دانشجویان بین‌المللی است، چرا که استرالیا نه‌ تنها به خاطر سواحل زیبا، موجودات باشکوه بزرگ و کوچک و مردم محلی صمیمی، بلکه به خاطر سیستم آموزش عالی استثنایی‌اش در سراسر جهان مشهور است.

آرزوی تحصیل در کشور فوق‌العاده استرالیا را دارید؟ استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد در جهان برای دانشجویان بین‌المللی است، چرا که استرالیا نه‌ تنها به خاطر سواحل زیبا، موجودات باشکوه بزرگ و کوچک و مردم محلی صمیمی، بلکه به خاطر سیستم آموزش عالی استثنایی‌اش در سراسر جهان مشهور است.

خب اکنون که مرزهای این کشور به روی دانشجویان بین‌المللی بازاست، آیا قصد ندارید شما هم در یکی از دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کنید؟ مسلمه که شما هم به‌عنوان یک دانشجو آرزو دارید که به درجات عالی تحصیلی برسید، و در یکی از دانشگاه های معتبر استرالیا تحصیل کنید. اما مطمئناً نمی دانید که چگونه می توانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید…

بی تعارف باید بدانید که این فرآیند یک درخواست طولانی است و شما در میان درخواست های ویزا، امتحانات و انبوهی از مدارک قرار خواهید گرفت که قطعاً به کمک نیاز خواهید داشت. اما اصلا نگران نباشید، امروز آمده ایم تا در کنارتان باشیم و شما را در پروسه اخذ پذیرش دانشگاه‌های استرالیا قدم به قدم یاری دهیم تا بتوانید برای تحصیل در استرالیا هر چه زودتر آماده شوید.

قدم اول : اطمینان حاصل کنید که تمام الزامات را برآورده می‌کنید

در اولین قدم قصد دارم آخرین اقدامی که باید انجام بدهید را خدمت‌تان توضیح بدهم، ناامیدی و یءاس را کنار بگذارید وآخرین کاری باید باشد که انجام می‌دهید. خاطرتان باشد در این مسیر به هیچ عنوان امید خودتان را از دست ندهید.
شما در این مسیر نیاز دارید تا مدارک متعدد و زیادی را گرد آوری نمایید، این مدارک می‌تواند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد بنابراین حتماً از طریق وب‌سایت‌های دانشگاه با تیم‌های پذیرش مشورت کنید. با این حال، به طور کلی به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • یک پاسپورت به روز
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی (آیلتس، تافل، یا معادل اینها)
 • مدرکی مبنی بر اینکه چگونه هزینه تحصیل خود را تامین خواهید کرد

قدم دوم :‌ رشته تحصیلی مناسب خود و دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کنید

شما در قدم دوم باید رشته تحصیلی و دانشگاه‌های مورد نظره خود را قبل از شروع تحصیل انتخاب کنید. منظورمان از گفتن دانشگاه‌‌ها این است که می‌توانید برای رشته‌های مختلف در یک یا چند دانشگاه مختلف درخواست دهید. و مسئله ای که حائز اهمیت است. انتخاب یک رشته (یا رشته‌‌هایی) که به آن علاقه دارید، زیرا ممکن است در صورتی که در آن رشته پذیرش گرفتید دیگر به راحتی قادر به تعویض آن نباشید.

چگونه از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیریم؟

برخی از ایالت‌های استرالیا تعداد دانشگاه‌هایی را که می‌توانید برای آنها درخواست بدهید را محدود می‌کنند، اما به شما قول می‌دهم که گزینه‌های زیادی در استرالیا وجود دارد. از جستجو کردن در مورد دانشگاه‌ها و رشته‌هایشان خسته نشوید بلکه ازین کار لذت ببرید چراکه قطعاً به نتیجه خواهید رسید.

قدم سوم : نحوه درخواست خود را بررسی کنید

برخلاف ایالات متحده و بریتانیا، شما چندین گزینه برای نحوه درخواست برای دانشگاه مده نظر خود در استرالیا دارید.
شما درخواست خود را می توانید :

 • خودتان مستقیماً از طریق وب سایت دانشگاه درخواست دهید
 • از طریق یک دانشگاه محلی درخواست دهید
 • از طریق یک سازمان مهاجرتی درخواست دهید

تصمیم نهایی تنها با خود شماست. استفاده از یک نماینده می‌تواند پرهزینه باشد، اما آنها شما را در کل فرآیند راهنمایی خواهند کرد و مسیر را برایتان آسان تر می‌کنند.

قدم چهارم : در آزمون مهارت زبان انگلیسی خود شرکت کنید

ما اهل کشوری هستیم که زبان انگلیسی در اینجا زبان مادری نیست بنابراین حتما باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنید، که در میان این آزمون‌ها محبوب‌ترین و شناخته شده ترین آن‌ها آیلتس است. امروزه مراکزی هستند که آزمون آیلتس را به صورت آنلاین در مراکز خود برگزار می‌کنند، شما می‌توانید برای کاهش و صرفه‌جویی در زمان خود از این مراکز استفاده کنید. هنگامی که امتحان خود را انجام دادید (که امیدواریم به راحتی نمره مدنظر را دریافت کنید)، مدرک و نتایج آزمون خود را نگه دارید زیرا برای درخواست ویزای خود به آنها نیاز خواهید داشت.

چگونه از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیریم؟

قدم پنجم : درخواست‌تان را برای دانشگاه ارسال کنید

نحوه انجام این کار به شدت به تصمیمی که در قدم سوم گرفته‌اید بستگی دارد. در این مرحله شما باید دقیقاً بدانید که چگونه می‌خواهید درخواست خود را ارسال کنید و در مورد رشته‌ و دانشگاه‌ خود تصمیم نهایی را گرفته باشید، اکنون در این مرحله شما (و یا نماینده تان) باید در واقع درخواست های خود را به دانشگاه مربوطه ارسال کند.

اگر خودتان مستقیماً قصد ارسال درخواست برای دانشگاه را دارید، باید وب‌‌سایت آنها را بررسی کنید و با کارکنان پذیرش دانشگاه صحبت کنید تا روند درخواست مختص به آن دانشگاه را بدانید.

یا اگر نماینده یا دانشگاه شما درخواست را برای شما ارسال می‌کند باید خودتان مدارک تحصیلی، جزئیات شخصی و تجربیات گذشته خود و همچنین بسیاری از اطلاعات دیگر در مورد خود را تکمیل کنید.

و درنهایت کاری جز این ندارید که بنشینیم و منتظر بمانیم…

و درعین حال، می‌توانید با آشنایی با فرآیند درخواست ویزا و جمع‌آوری هر آنچه که در صورت پذیرش نیاز دارید، مشغول بمانید تا جواب درخواست شما ارسال شود.

قدم ششم : برای ویزای خود اقدام کنید

شما می‌توانید مستقیماً از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت استرالیا درخواست دهید، جایی که باید 550 دلار استرالیا هزینه بپردازید و اطلاعات ومدارک زیادی در مورد خود و تحصیلات خود ارائه دهید.

برای درخواست ویزای خود، به مدارک زیر نیاز دارید:

 • تایید ثبت نام (CoE)
 • پاسپورت
 • نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • مدارک مالی * مبنی بر اینکه شما می‌توانید هزینه تحصیل و زندگی خود را تامین کنید (پول کافی برای پوشش بلیط هواپیما برگشت، هزینه‌های شهریه، محل اقامت و...)
 • نتایج تایید سوابق کیفری (گواهی عدم سوء پیشینه)

* مدارک باید شامل: صورت‌حساب‌های بانکی، اسناد وام و/یا سابقه مالی والدین شما باشد.

حتما مطمئن شوید که زمان زیادی را به این مرحله اختصاص داده‌اید تا این قسمت را بدون هیچ گونه ایرادی ارسال کنید، زیرا پردازش درخواست های ویزا حدود چهار هفته طول می کشد و در صورت رد شدن درخواست ویزا به علت نقص در مدارک ارسالی، و درخواست مجدد ویزا باعث تاخیر در شروع تحصیلات خواهد شد.

ممکن است از شما خواسته شود که به مصاحبه بروید و در این صورت، مستقیماً با شما تماس گرفته خواهد شد تا قرار مصاحبه را تنظیم کنید، بنابراین زیاد نگران نباشید.

قدم هفتم: برنامه ریزی سفر خود را شروع کنید

پس از آنکه ویزای خود را گرفتید! شما می‌توانید تا 90 روز قبل از شروع ترم خود به استرالیا بروید، بنابراین شروع به رزرو پروازها، قطارها و/یا سایر روش های سفر خود کنید تا با خیال راحت به کشور زیبای استرالیا برسید.

قدم هشتم: برای شروع تحصیل به استرالیا برسید

چگونه از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیریم؟

به یاد داشته باشید، در حالی که شما در حال تحصیل در استرالیا هستید باید تمامی اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت خود انجام دهید. پس همه‌ی اسناد مهم را برای دسترسی آسان درنزد خود نگه دارید. اگر تمامی قدم ها را بدرستی طی کرده باشید، همه چیز باید خوب پیش برود، و سپس واقعاً می‌توانید به عقب نگاهی بیندازید و احساس واقعی آرامش را تجربه کنید. همه چیز تمام شد و اکنون ماجراجویی واقعی آغاز خواهد شد!

**همه اطلاعات در زمان نگارش این مقاله صحیح است، اما ممکن است تغییر کند، بنابراین همیشه مطمئن شوید و در صورت شک با دانشگاه خود و سفارت استرالیا تماس بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است