دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آمار سفر ترک ها به ایران
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در این‌مقاله قصد داریم درباره آمار سفر ترک‌ها به ایران مواردی را مطرح کنیم. اگر کسی بخواهد بلیط استانبول به تهران بخرد، بهتر است این ‌مقاله را بخواند و بعد راهی سفر به ایران شود.

آیا در سفر‌های خود به شهر‌های مختلف گردشگری ایران با مسافران خارجی روبه‌رو شده‌اید؟ فکر می‌کنید سالانه چه تعداد مسافر به شهر‌های مختلف ایران سفر می‌کنند؟ چه درصدی از این‌مسافران از ترکیه هستند؟ اگر درباره سفر به کشور‌‌های خارجی و گردشگری مطالعه و جستجوی ساده‌ای داشته باشید، حتما نام ترکیه و شهر‌های مختلف آن را می‌بینید.

مسافران زیادی از ایران به ترکیه سفر می‌کنند و شهرهای ترکیه از محبوب‌ترین مقصد‌ها برای سفر ایرانی‌ها هستند. در این‌مقاله قصد داریم درباره آمار سفر ترک‌ها به ایران مواردی را مطرح کنیم. اگر کسی بخواهد بلیط استانبول به تهران بخرد، بهتر است این ‌مقاله را بخواند و بعد راهی سفر به ایران شود. اگر دوست دارید بدانید سفر ترک‌ها به ایران چقدر است و چه تغییراتی داشته حتما مقاله را خوانده و آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

سفر از ایران به ترکیه

ایران یکی از کشور‌هایی است که پتانسیل بالایی برای جذب مسافران و گردشگران دارد. جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، تفریحی و هنری ایران آن‌قدر زیاد هستند که مسافران باید برای تماشای آن‌ها برنامه داشته باشند و فرصتی را در سفر خود به ایران از دست ندهند. ایرانی‌های زیادی هرساله برای گردش، تفریح یا موارد اقتصادی و کاری به ترکیه سفر می‌کنند. در سال‌های اخیر توجه ترک‌ها به ایران به‌عنوان مقصد مناسبی برای سفر جلب شده و تعداد زیادی از آن‌ها از بلیط ارزان استانبول به تهران یا دیگر مسیر‌های استفاده می‌‌کنند تا به ایران بیایند. اگرچه هنوز اختلاف زیادی در تعداد مسافران ایرانی به ترکیه و برعکس وجود دارد، اما باید امیدوار بود که می‌توان فعالیت‌های مثبتی را در این‌زمینه انجام داد.

اخیرا ایران به مقصدی محبوب در بین بومیان ترکیه تبدیل شده و مسافران زیادی از این کشور به‌عنوان مقصدی جدید برای سفری فوق‌العاده استقبال می‌کنند. ادامه مقاله را بخوانید تا آمار سفر ترک‌ها به ایران را بررسی کرده و درباره این‌که چرا ترک‌ها ایران را مقصدی جذاب برای سفر می‌دانند.

آمار سفر ترک ها به ایران

چرا بومی‌های ترکیه باید به ایران سفر کنند؟

ایران یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان است و جاذبه‌های شگفت‌انگیز زیادی دارد. دیدنی‌های بسیاری از تمدن‌های باستانی جهان مانند تخت‌جمشید نزدیک شیراز، زیگورات چغازنبیل در خوزستان و مناظر باستان‌شناسی امپراتوری ساسانی که در فهرست یونسکو ثبت شده، در ایران قرار دارند. استان فارس و همچنین مساجد، بازارها و باغ‌های چشم‌نواز به‌جای‌مانده از دوران اسلامی، مانند میدان باشکوه نقش‌جهان اصفهان و مساجد شگفت‌انگیز شهر، باغ‌های سرسبز شیراز و شهر تاریخی یزد می‌توانند فرصت فوق‌العاده‌ای برای مسافران خارجی باشند تا بخشی از بهترین دیدنی‌های جهان را در ایران ببینند.

آمار سفر گردشگران ترک به ایران

اگر اخبار را دنبال کرده باشید شاید جملات زیادی را درباره افزایش تعداد گردشگران ترک به ایران شنیده باشید. معاون گردشگری معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری ایران در مصاحبه با خبرگزاری‌هایی از رشد 46 درصدی سفر گردشگران ترکیه‌ای به ایران در سال 97 خبر داده است. البته شیوع بیماری کرونا در سال‌های بعد شاید این‌روند را با برخی مخاطرات روبه‌رو کرده باشد. این‌مخاطره فقط برای ایران نبوده و گردشگری در بسیاری از نقاط جهان با مشکلاتی رو‌به‌رو شد.

معمولا در سال‌های مختلف، مسافران و گردشگران ترک بسیاری به ایران سفر می‌کنند و ترکیه رتبه پنجم را بین گردشگران کشورهای منطقه به ایران دارد. آمار سال 1395 نشان می‌دهد که حدود 444 هزار نفر از ترکیه به ایران سفر کرده‌اند. این رقم برای سال بعد به حدود 573.5 هزار نفر افزایش پیدا کرده است. روند صعودی برای سال 97 نیز حفظ شده و در 7 ماه نخست سال 97 حدود 483 هزار مسافر ترک به ایران سفر کرده‌اند.

آمار سفر ترک ها به ایران

در سال 2021 یعنی بازه زمانی دی 1399 تا دی 1400 حدود 1.7 میلیون مسافر خارجی به ایران سفر کرده‌اند. آمار‌هایی نیز ممکن است عدد‌های مختلفی ارائه دهند که در این‌مقاله نمی‌خواهیم درباره آن‌ها بحث کنیم. در همین آمار‌ها آمده که در سال 1400 و در دو ماه آبان و آذر، حدود 226 هزار گردشگر عراقی، ۱۰۳ هزار گردشگر از افغانستان، ۹۰ هزار گردشگر از ترکیه، ۲۲ هزار گردشگر از آذربایجان، ۱۸ هزار گردشگر از بحرین، ۱۲ هزار گردشگر عمانی، ۱۱ هزار نفر از پاکستان، ۶ هزار روس، دو هزار آلمانی و ۸۸ هزار نفر از کشورهای دیگر به ایران سفر کرده‌اند.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که در ده روز اول ماه دی 1400 نیز ۲۳ هزار گردشگر عراقی، ۱۰ هزار افغانستانی، ۶ هزار ترکیه‌ای، ۲ هزار آذربایجانی، ۳۴۱ بحرینی، ۲ هزار عمانی، ۳ هزار پاکستانی، ۷۰۳ گردشگر روس، ۴۷۲ گردشگر آلمانی و ۶ هزار گردشگر از کشورهای دیگر، ایران را به‌عنوان مقصد سفر‌ خود انتخاب کرده‌اند.

جمع‌بندی

مسافران زیادی هستند که ایران را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. در این‌مقاله درباره آمار سفر ترک‌ها به ایران صحبت کردیم. اگر دوست دارید بدانید چقدر از بلیط ارزان استانبول به تهران استقبال می‌شود یا درباره آمار دقیق مسافران ترکیه به ایران اطلاعاتی داشته باشید، حتما این‌مقاله را بخوانید. سایت‌های فروش بلیط مانند علی بابا نیز می‌توانند کمک خوبی برای شما باشند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits