دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
پرتکرارترین دلایل ریجکت ویزای کانادا در سال ۲۰۲۲
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
با نگاهی به دلایل ریجکتی ویزای کانادا در سال 2022 می‌توان به این مسئله رسید که بعضی از اشتباهات بیشتر از بقیه تکرار شده‌اند! اما کدام اشتباهات؟

معمولاً برخی از اشتباهات عمومی هنگام درخواست انواع ویزای کانادا، توسط افرادی صورت می‌گیرد که تجربه کافی در این زمینه ندارند. این اشتباهات کوچک می‌تواند مشکلات بزرگی را در مسیر دریافت ویزا به وجود آورد. اما با نگاهی به دلایل ریجکتی ویزای کانادا در سال 2022 می‌توان به این مسئله رسید که بعضی از اشتباهات بیشتر از بقیه تکرار شده‌اند! اما کدام اشتباهات؟

نخواندن دستورالعمل‌های IRCC

شاید رایج‌ترین اشتباهی که متقاضیان ویزای کانادا مرتکب می‌شوند، این باشد که دستورالعمل‌های سایت اداره مهاجرت کانادا IRCC را به درستی نخوانده‌اند. سایت اداره مهاجرت کانادا به وضوح فرم‌هایی را که باید پر کنید و مدارکی که باید به سفارت این کشور ارائه دهید را در سایت خود مشخص کرده است. بااین‌حال، تعداد بی‌شماری از متقاضیان ویزای این کشور درخواست‌های خود را با مدارک ناقص ارسال می‌کنند. این اشتباه می‌تواند منجر به تأخیر قابل توجهی در پردازش ویزای شما شود. از طرفی یک اشتباه کوچک در ارائه مدارک ناقص می‌تواند باعث ریجکتی پرونده ویزا ‌شود!

ارائه اطلاعات نادرست گذرنامه

هر ساله تعدادی از متقاضیان ویزا به دلیل ارائه جزئیات نادرست گذرنامه به سفارت کانادا، به مشکلات زیادی بر می‌خورند، به زبان ساده، هیچ درخواست ویزایی با اطلاعات نادرست (مانند نوشتن تاریخ تولد یا شماره پاسپورت نادرست) تأیید نخواهد شد. به همین دلیل ضروری است که جزئیات پاسپورت خود را بادقت بررسی کنید! برای مثال ویزای برخی از افراد به خاطر نوشتن جابه‌جای اسم و فامیل، اشتباه نوشتن املا لاتین اسم با شماره پاسپورت ممکن است ریجکت شود، پس باید توجه داشته باشید که همه این موارد را دقیقاً همان‌طور که در مدارک رسمی شما وجود دارد درج کنید.

ارائه نکردن مدارک اثبات وابستگی به ایران

برای اخذ اکثر ویزا‌های کانادا مخصوصاً ویز‌های اقامتی موقت مثل ویزای تحصیلی این کشور باید افسر ویزا را متقاعد کنید که پس از پایان اعتبار ویزا کانادا را ترک خواهید کرد! به این معنی که افسر سفارت باید اطمینان یابد که وقتی مدت‌زمان ویزای کانادای شما به پایان رسید به طور غیرقانونی در این کشور نمی‌مانید.

ارائه مدارک شغلی، مالی (ملک، ماشین، حساب بورسی) و خانوادگی برای اینکه بتوانید وابستگی خود به ایران را نشان دهید می‌تواند کافی باشد. با این حال هر چه میزان سابقه بیمه و کاری، مدارک ملکی و مالی بیشتری برای ارائه به سفارت داشته باشید شانس اخذ ویزای شما بیشتر می‌شود.

  • در سال 2022 رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای توریستی کانادا اطمینان نداشتن افسر سفارت کانادا از بازگشت متقاضی ویزا به کشورش بوده است!

پرتکرارترین دلایل ریجکت ویزای کانادا در سال ۲۰۲۲

استفاده نکردن از چک لیست مدارک ویزا

چک‌لیست مدارک به شما کمک می‌کند تا از تمامی مدارک موردنیاز درخواست ویزا اطلاع پیدا کنید. یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که متقاضیان مرتکب می‌شوند، استفاده‌نکردن از چک‌لیست معتبر برای درخواست ویزا است، همین امر باعث می‌شود که از پیوست مدارک ضروری در حین پر کردن فرم درخواست ویزای کانادا غافل شوید. به یاد داشته باشید که هر ویزا اسناد متفاوتی را برای صدور نیاز دارد، برای مثال مدارک ویزای تحصیلی کانادا با کاری آن تفاوت زیادی با هم دارند. پس چک لیست مدارک هر ویزا را به درستی بررسی کنید!

گواهی تمکن مالی بدون مهر و امضا

کشورهای توریست‌پذیر از متقاضیان می‌خواهند گواهی تمکن مالی خود را که به‌درستی تأیید شده است به سفارت ارائه دهند. درحالی‌که دریافت نامه تمکن مالی امری رایج بین کشورها برای صدور ویزا می‌باشد و اکثر متقاضیان نیز از این موضوع آگاه هستند، با این حال ارسال یا تحویل گردش حساب تأیید نشده یا امضا نشده توسط رئیس بخش بین‌الملل بانک مورد نظر یک اشتباه رایج محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال برای درخواست ویزای توریستی کانادا باید گردش حساب بانکی با امضا و مهر رئیس بخش بین‌الملل بانک به سفارت این کشور ارائه دهید.

درخواست ویزا با هر میزان تمکن مالی!

در حال حاضر برای اخذ ویزا‌های اقامت موقت کانادا باید حداقل 200 تا 300 میلیون تمکن مالی داشته باشید. به این معنی که هر چه قدر تمکن مالی بیشتری نسبت به این مبلغ داشته باشید، شانس اخذ ویزای کانادا بیشتر است. برعکس این موضوع نیز می‌تواند اتفاق بی افتد و هر چه‌قدر تمکن مالی کمتری داشته باشید شانس ویزای شما کم و کمتر می‌شود! بااین‌حال همیشه استثنا وجود دارد و اخذ ویزای توریستی کانادا با تمکن مالی کمتر از این مبلغ نیز اتفاق افتاده است.

اطلاع ندادن جزئیات نامه اسپاسنر و دعوت کننده

جزئیات نامه حامی مالی و دعوت کننده شما به مقامات کنسولی کمک می‌کند تا هدف و شخصی که قرار است از شما پشتیبانی مالی کند را به‌خوبی تشخیص دهند. این جزئیات برای تصمیم‌گیری در مورد ویزای شما بسیار مهم است. اگرچه ممکن است این موارد ساده به نظر برسند، اما می‌توانند ویزای شما را به سمتی درست یا اشتباه هدایت کنند! بهترین کار این است که تک‌تک جزئیات، همان‌طور که در فرم‌های موردنیاز درخواست شده است، همراه با اسناد و مدارک مناسب به سفارت ارائه شود تا روند درخواست ویزا روان و بدون دردسر باشد.

نداشتن کاور لتر برنامه شما را به هم می‌ریزد!

پرونده‌ای مرتب است که کارولتر داشته باشد! کاورلتر ویزای کانادا یا همان نامه شرح درخواست به افسر سفارت کمک می‌کند که دید بهتری از هدف سفر و مدارک موجود در پرونده پیدا و تصمیم گیری را برای او آسان‌تر کند! ارائه کاور لتر اجباری نیست؛ ولی کمک به شفاف‌سازی پرونده می‌کند و شانس اخذ ویزای کانادا را افزایش می‌دهد.

پرتکرارترین دلایل ریجکت ویزای کانادا در سال ۲۰۲۲

ارائه نکردن مدارک سابقه سفری

سفارت کانادا به سیستم اطلاعات اداره مهاجرت سایر کشور‌ها دسترسی ندارد و از روی مهر و برچسب ویزای اضافه شده در پاسپورتتان از تراول هیستوری با خبر می‌شود! پس بدون پاسپورت‌های قبلی خودتان نمی‌توانید هیچ سابقه سفری را صرف ادعا و بدون ارائه مدارک اثبات کنید. سعی کنید تمامی پاسپورت‌های قبلی خودتون رو حفظ کرده تا بتوانید برای تراول هیستوری از آن‌ها استفاده نمایید.

خیال خود را بابت اخذ ویزا راحت کنید

اگر تمایل دارید که استرس و مشکلاتی در پروسه اخذ ویزای کانادا نداشته باشید، پیشنهاد ما به شما واگذاری این کار به شرکت‌های متخصص و معتبر در زمینه ویزای کانادا است. یکی از باتجربه‌ترین شرکت‌هایی که شما عزیزان می‌توانید در زمینه مشاوره ویزا به آن اعتماد کنید، ویزالند است. ویزالند معتبرترین مرجع فارسی ویزا شما را از ابتدا تا انتهای این مسیر همراهی می‌کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits