دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۳ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۲ میلادی
فرق کانسیلر و پرایمر ؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بسیاری از مردم تفاوت بین پرایمر و کانسیلر و اینکه کدام یک اول استفاده می شود را نمی دانند، بنابراین تصمیم گرفتم از آنجا شروع کنم.

وقتی برای اولین بار آرایشم را شروع کردم، محصولات زیبایی بی شمار با برچسب های مختلف مانند کانتور و کانسیلر، کرم پودر، تونر، مرطوب کننده و غیره واقعا گیج شدم.

من نمی دانستم هدف این محصولات به جز فونداسیون چیست. وقتی در مورد اصطلاحات آنلاین تحقیق کردم، اطلاعات جالبی به دست آمد. بنابراین، تصمیم گرفتم آن را با مبتدیان آرایش به اشتراک بگذارم.

بسیاری از مردم تفاوت بین پرایمر و کانسیلر و اینکه کدام یک اول استفاده می شود را نمی دانند، بنابراین تصمیم گرفتم از آنجا شروع کنم.

از پرایمر برای آماده سازی صورت برای زیرسازی استفاده می شود و باید قبل از کانسیلر و کرم پودر استفاده شود.

از طرف دیگر، کانسیلر برای پوشاندن لکه‌های تیره و آکنه استفاده می‌شود. بنابراین، شما باید پس از اعمال فونداسیون، آن را اعمال کنید.

نوع کانسیلری که انتخاب می کنید به نوع پوست شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر پوست خشکی دارید، یک کانسیلر چوبی بخرید و اگر پوست چرب دارید، از کانسیلر مایع استفاده کنید.

می توانید هم پرایمر و هم کانسیلر را با نوک انگشت خود بزنید.

با این حال، می توانید از برس آرایشی نیز برای ترکیب کانسیلر استفاده کنید. هنگام خرید کانسیلر، کانسیلری را جستجو کنید که با سایه زیرسازی شما مطابقت داشته باشد.

برخی از افراد کانسیلر سبک تری می خرند اما من توصیه می کنم کانسیلر متناسب با فونداسیون بخرید. و در صورت امکان از همین برند خرید کنید.

پرایمر در مقابل کانسیلر در مقابل فونداسیون

نه، چون هدف اصلی پرایمر و کانسیلر را می دانید، بیایید جزئیات بیشتری در مورد این محصولات زیبایی بیاموزیم. با این حال، از آنجایی که همه می‌پرسند تفاوت بین پرایمر، کانسیلر، و فونداسیون چیست، من هر سه را با جزئیات مقایسه و بحث می‌کنم.

آغازگر

همانطور که قبلاً گفتم، پرایمر را باید قبل از هر آرایشی استفاده کنید. این باید اولین قدم در روتین آرایش شما باشد. پس از استفاده از مرطوب کننده، باید یک پرایمر بزنید. اما آیا پرایمر واقعا لازم است؟

به گفته متخصصان زیبایی، اینطور نیست. با این حال، استفاده از پرایمر مزایای زیادی مانند به حداقل رساندن منافذ قابل مشاهده و خطوط ظریف و ایجاد پایه ای برای استفاده از کرم پودر و همچنین بقیه آرایش دارد.

به عبارت دیگر پرایمر صورت شما را به یک بوم صاف برای آرایش تبدیل می کند. با این حال، باعث ماندگاری آرایش شما نیز می شود. آیا علاقه مند به خرید پرایمر هستید

با توجه به محصولات بی‌شماری موجود در بازار، انتخاب کامل آن می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد.

اما به همین دلیل است که من اینجا هستم تا کمک کنم. من فقط پرایمرهای با رتبه برتر را بررسی کرده ام. آنها مقرون به صرفه و کارآمد هستند. و من شخصا آنها را به همه توصیه می کنم زیرا اکثر آنها را در طول سال ها امتحان کرده ام.

پایه

من فونداسیون را قبل از کانسیلر قرار می‌دهم زیرا قبلاً گفته‌ام که باید بعد از استفاده از کرم پودر استفاده شود. اما بیایید فعلاً روی پایه تمرکز کنیم. من شما را نمی دانم، اما من نمی توانم بدون پایه زندگی کنم.

این بهترین راه برای ایجاد رنگ پوست یکنواخت و پوشاندن عیوب است.

برخی افراد قبل از فونداسیون از کانسیلر استفاده می کنند. با این حال، برای کشف اینکه چه چیزی برای شما بهتر است، هر دو راه را امتحان کنید و به انجام کارهایی ادامه دهید که در پوست خود احساس راحتی می کنید.

اگر اولین باری است که فونداسیون خریداری می کنید، پیشنهاد می کنم قبل از خرید آن را تست کنید. توصیه می شود سایه ای را انتخاب کنید که با سینه شما مطابقت دارد. با این حال، می توانید سایه ها را در پشت دست خود نیز تست کنید.

و فراموش نکنید که سایه را در نور طبیعی بررسی کنید.

هنگامی که فونداسیون عالی را پیدا کردید، حتماً یک کانسیلر همرنگ در همان سایه از همان مارک خریداری کنید تا مطمئن شوید که رنگ ها مطابقت دارند.

اکنون، بیایید در مورد هدف اصلی کانسیلر صحبت کنیم و یاد بگیریم که آیا می توانیم از کانسیلر به عنوان جایگزینی برای پرایمر استفاده کنیم یا خیر.

کانسیلر

قبلاً اشاره کردم که کانسیلر برای پوشاندن دور سیاه، لکه های قرمز، آکنه یا سایر عیوب استفاده می شود. باید بعد از کرم پودر استفاده شود، حتی اگر گاهی اوقات افراد قبل از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنند.

هر دو راه را امتحان کنید تا بفهمید کدام یک برای شما مناسب تر است.

زمانی بود که از فونداسیون و کانسیلر چوبی 2 در 1 استفاده می کردم، زیرا تنبلی برای اعمال جداگانه محصولات داشتم.

با این حال، هنگامی که متوجه شدم که آنها کار می کنند و اگر جداگانه استفاده شوند احساس بهتری دارند، یک کرم پودر مایع و کانسیلر با پوشش کامل خریدم.

برای اینکه بفهمید چه چیزی برای شما بهتر کار می کند، باید انواع مختلف محصولات را آزمایش کنید. بنابراین، از تغییر روتین آرایش خود نترسید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

سوال متداول دیگری که در حین تحقیق در مورد این موضوع توجه من را به خود جلب کرد این بود: آیا می توانم از کانسیلر به عنوان پرایمر استفاده کنم؟ بیایید دریابیم. فروشگاه اینترنتی آسوکالا

آیا می توانم از کانسیلر به عنوان پرایمر استفاده کنم؟

شما نمی توانید از کانسیلر به عنوان پرایمر استفاده کنید زیرا آنها محصولات مختلفی با هدف متفاوت هستند. با این حال، می توانید از کانسیلر بدون پرایمر استفاده کنید.

صنعت زیبایی ما را به این باور رسانده است که استفاده از پرایمر یک امر ضروری است. با این حال، در مورد آرایش، هیچ چیز واقعا "ضروری" نیست. این یک موضوع ترجیح شخصی است. اولین کانسیلر در سال 1954 ساخته شد.

اولین پرایمر در حدود سال 2002 وارد دنیای آرایش شد که شما را به این فکر می‌اندازد که آیا در گذشته «ضروری» نبود؟ بله، استفاده از پرایمر مزایای خود را دارد اما چیزی نیست که نتوانید بدون آن زندگی کنید.

خطوط ظریف و منافذ را پر می کند و پایه ای برای زیرسازی و بقیه آرایش شما ایجاد می کند. همچنین طول عمر آرایش شما را افزایش می دهد.

اما این تنها هدف اصلی پرایمرها است. آنها همچنین چربی را کنترل می کنند، رنگ را تصحیح می کنند و به صورت شما نرمی می بخشند.

با این حال، اگر پوست شما نرمال، یکنواخت، صاف است و خطوط ظریف و منافذ واضحی ندارد، نیازی به استفاده از پرایمر ندارید و من خیلی به شما حسادت می کنم.

برای کسانی که از پرایمر استفاده نمی‌کنند، پیشنهاد می‌کنم کرم BB بخرند که به عنوان پرایمر عمل می‌کند اما فواید دیگری نیز برای پوست دارد. همچنین خرید پرایمر سایه چشم را توصیه می کنم تا سایه چشم خود را سالم نگه دارید.

هک مفید: اگر دوست ندارید از پرایمر استفاده کنید اما باید با این مشکل مقابله کنید، مقدار کمی پرایمر سایه چشم را برای پوشاندن سیاهی دور چشم بزنید.

اولین پرایمر یا کانسیلر چیست؟

پرایمر اول می رود. به یاد داشته باشید، هدف اصلی پرایمر این است که صورت شما را برای آرایش، از جمله کانسیلر، آماده کند. از طرف دیگر، کانسیلر باید بعد از کرم پودر استفاده شود.

آیا پرایمر واقعا ضروری است؟

من یک بار آن را گفتم، اما دوباره می‌خواهم بگویم: هیچ چیز واقعاً در دنیای آرایش «ضروری» نیست.

با این حال، تمرین تکنیک های مختلف و موارد خاص نتایج نهایی بهتری را ارائه می دهد و ظاهر شما را تقویت می کند. هدف اصلی پرایمرها ایجاد یک پایه عالی برای فونداسیون و ایجاد ظاهری جلا و براق است.

پرایمر را به عنوان یک پوشش خوب در نظر بگیرید که طول عمر آرایش شما را افزایش می دهد.

آیا می دانستید پرایمرها با عمل به عنوان یک مانع از پوست شما نیز محافظت می کنند؟ همانطور که می بینید، استفاده از پرایمر مزایای زیادی دارد، با این حال، ضروری نیست. برخی از متخصصان زیبایی پرایمر را با کرم مرطوب کننده یا بی بی جایگزین می کنند.

همچنین در صورت استفاده از پرایمر احتمالا از فونداسیون کمتری استفاده خواهید کرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی