دلگرم
امروز: شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
آموزش الگو آستین در مدل‌های مختلف با توضیحات کامل + پیشنهاد استایل شخصی
7
زمان مطالعه: 8 دقیقه
باید بدانید که مدل‌سازی روی الگو خیاطی اصلی است که به مانتو، شومیز و ... شما زیبایی میبخشد. اگر خیالتان از بابت الگویی که دارید راحت نیست و یا نمیتوانید یک الگوی بدون نقص بکشید به شما پیشنهاد میکنیم به خرید الگو خیاطی فکر کنید .

آموزش الگو آستین در مدل‌های مختلف با توضیحات کامل + پیشنهاد استایل شخصی

آموزش خیاطی دنیای بزرگی است و قسمت‌های مختلف زیادی دارد. از آموزش تکنیک‌های دوختی گرفته تا مدل‌سازی‌های مختلفی که باعث زیبایی در لباس‌های ساده می‌شود. اکنون در این مقاله به آموزش الگوسازی انواع آستین میپردازیم. باید بدانید که مدل‌سازی روی الگو خیاطی اصلی است که به مانتو، شومیز و ... شما زیبایی میبخشد. اگر خیالتان از بابت الگویی که دارید راحت نیست و یا نمیتوانید یک الگوی بدون نقص بکشید به شما پیشنهاد میکنیم به خرید الگو خیاطی فکر کنید و آن را در لیست مواردی که باید تهیه کنید قرار دهید. فقط حتما الگو را از یک سایت معتبر خیاطی تهیه کنید.

آستین شومیزی

الگو آستین اصلی را کپی میکنیم. روی خط مچ از دو طرف خطوط اصلی کادر آستین یک سانتی متر داخل شده از سمت راست میگی خط موج یک سانتی‌متر بالا رفته و از سمت چپ از مچ یک سانتیمتر پایین می آییم دو نقطه را به هم وصل میکنیم. خطوطی که به این طریق به زیر حلقه آستین وصل کرده ایم تا کرده و قسمت‌های محصور بین هر یک از این خطوط را در داخل کادر به سمت راست و چاپ کپی میکنیم. بلندی مچ به هر اندازه که مورد نظر باشد منهای یک سانتی‌متر از خط اصلی مچ بالا می‌رویم و از قد آستین کم میکنیم. قسمت های هاشور شده اندازه مچ است که از آستین کم می‌شود یک خط صاف میکنیم و روی این خط به اندازه دور مچ به اضافه چهار سانتیمتر جدا می‌کنیم. هر اندازه که از قداست این کمک نکرده‌ایم قدمت را در نظر گرفته و شکل موج را به دست می‌آوریم خط پایین آستین را به مچ چین می دهیم.

آستین فانوسی بلند

در خیاطی همیشه یک الگو اصلی را آماده کرده و بعد آن را برای مدل موردنظرمان تغییر میدهیم. برای آستین فانوسی هم از الگوی آستین شومیزی استفاده می کنیم. ابتدا الگوی آستین شومیز زیر را کپی کرده سپس الگوی آستین را ازطول به چهار قسمت تقسیم و شماره‌گذاری می‌کنیم. الگو را از خط آرنج جدا میکنیم و بین تکه‌های شماره ۱ و ۲ و ۳ و ۴ اوزمان‌های ۳ سانتی‌متری در ناحیه آرنج ایجاد می‌کنیم. در موقع دوخت دو قسمت جدا شده را به یکدیگر را می دوزیم.

آموزش الگو آستین در مدل‌های مختلف با توضیحات کامل + پیشنهاد استایل شخصی

آستین پاکتی فانتزی

الگو آستین ساده را آماده کنید و لبه پایین آن را به دوقسمت تقسیم کنید. از وسط به اندازه 5 الی 7 سانتیمتر علامت بزنی و از روی خط عمودی آستین هم 6 الی 8 سانتیمتر علامت زده و این دو را به هم وصل کنید. این تکه هاشور خورده را کپی کنید تا پاکتی آستین به دست بیاید. بعد از طراحی پاکتی آستین، 4 عدد از آن برش بزنید. دو عدد را لایی چسب بزنید و دو به دو به هم وصل کنید. لبه منحنی را بدوزید و اتو کنید. لبه صاف پایین به دوخت نیاز ندارد. حال درز آستین را کامل بدوزید. دو منحنی را روی هم گذاشته تا با لبه آستین هم محیط شوند. در مرحله آخر پاکتی را به صورت گرد درآورده و به داخل آستین قرار دهید. دورتادور پاکتی را به رو برگردانید و اتو کنید و یک الی دو بست به آن بزنید.

آموزش الگو آستین در مدل‌های مختلف با توضیحات کامل + پیشنهاد استایل شخصی

آستین کوهانی

الگو آستین ساده را آماده کنید. از تاج آستین 8 الی 10 سانتیمتر به طرفین علامت میزنیم. حال از تاج 3 سانتیمتر بالا میرویم و دوباره حلقه را طراحی میکنیم. قسمت بالای آستین را به چهار قسمت تقسیم میکنیم. بین هرتکه اوزمان 2 سانتیمتری میدهیم و مانند شکل تکه ها را میچینیم. الگوی آستین ما آماده است و میتوانید به راحتی آن را روی پارچه گذاشته و برش بزنید. از این الگو برای کت و مانتوهای افرادی که شانه‌های باریکی نسبت به اندام خود دارند استفاده میکنیم.

آموزش الگو آستین در مدل‌های مختلف با توضیحات کامل + پیشنهاد استایل شخصی

اکنون میخواهیم به شما یاد بدهیم چطور میتوانید با یک مدل آستین یک استایل شخصی زیبا داشته باشید!

استایل شخصی چیست؟

استایل شخصی یا همان پرسنال استایل سبکی از پوشش است که شما برای خود بر می گزینید. به طوری که افراد اغلب شما را با آن سبک پوششی می بینند. استایل شخصی در درجه اول به عواملی مثل سبک زندگی، اعتقادات ، جغرافیا، سلیقه و نگرش شما به جهان بستگی دارد بگذارید با یک مثال برای شما توضیح دهیم:

سبک زندگی:

اینکه شما زندگی مدرن یا سنتی دارید، فرد ورزشکار و فعالی هستید یا تنبل، فردی هنرمند هستید، کارمند یا دکتر هستید یا مهندس، زندگی لاکچری دارید، مستقل هستید و یا و وابسته؟ هر کدام از این دسته بندی ها باعث پوشش های متفاوتی میشود.

اعتقادات:

اکثر ما ایرانی‌ها مسلمان هستیم پس نمی توانیم تاثیر دین بر لباس و حتی نوع خیاطی را انکار کنیم. از طرفی یک فرد معتقد به پوشش چادر است یک فرد به روسری و یک فرد به ...! همینطور باقی دین‌ها نیز تاثیر مستقیم مذهبشان بر پوشش شان را حس می‌کنند.

باقی موارد نیز به همین ترتیب بر نوع پوشش ما تاثیرگذار هستند. مثلا کسیکه گیاهخوار است حتی سعی میکند از پوست و پارچه‌های طبیعی که مرتبط با حیوانات است استفاده نکنند.

چطور به استایل شخصی برسیم؟

بعد از بررسی عواملی که بر استایل شخصی تاثیر میگذارند باید چند عامل دیگر را هم بشناسیم:

  • خلق و خو و روحیات‌مان
  • آشنایی با اندام و ایرادهای اندامی ما
  • علایق
  • کمد لباسمان

لازم نیست استایل شخصی از سر تا پای شما را در بر بگیرد، شما می توانید حتی با استفاده از یک مدل دستبند خاص و یا استفاده از یک مدل آستین خاص همیشه استایل شخصی خود را رعایت کنید به همین علت در مقاله آستین به معرفی استایل شخصی پرداختیم.

مثلاً اگر شما به آستین کلوش علاقمند هستید میتوانید از این مدل در شومیز و مانتو خود استفاده کنید و یا مثلاً اگر یاسین شومیزی مچ دار را می پسندید می توانید همیشه زیر مانتو خود یک مدل شومیز آستین مچ دار بپوشید.

هم چنین است مثلاً برخی از خانمها همیشه یک دستبند زنجیری پشت ساعت خود می‌اندازند و یا همیشه یک انگشتر در انگشت اشاره خود می کنند که این نیز مصداقی از موضوع ما است. استایل شخصی می‌تواند استفاده از یک رنگ خاص در لباس باشد (مانند رضا صادقی) و می توان یک مدل خاص از لباس را نیز یک نوع استایل شخصی دانلود مثلاً خانومی همیشه دوست دارد مانتوهای بلند بپوشد و تعداد زیادی مانتو بلند متفاوت دارد و یا خانمی دوست دارد همیشه از شومیز های سفید زیر مانتو خود استفاده کند. اینها همگی مثال‌های بارزی از استایل شخصی بود که علاقه و روحیات شما خیلی بر انتخاب آنها تاثیر دارد.

از کجا شروع کنیم؟

باید بدانیم که اساسا تغییر ناگهانی استایل و دست کشیدن از لباس‌های قدیمی مثل هر تغییر دیگری سخت است. که بخاطر عواملی مثل اعتماد به نفس، عدم ریسک پذیری، عدم شناخت درست از اندام، بی علاقگی و بی توجهی به اندام و یا بهانه نداشتن بودجه کافی است. خیلیاز افراد میگویند که خوشتیپ و استایل بودن هزینه زیادیدارد اما واقعا همیشه اینطور نیست. شما میتوانید با تغییر مدل موی خود تغییری ااس در استایل خود داشته باشید.

به هر حال همه ما نیازمند خرید پوشاک هستیم، پس چه بهتر است تا با بالا بردن دانشخود در زمینه مد و لباس، استایل شیک و مناسبی داشته باشیم. برای این کار یا میتوانید با استایلیست مشورت کنید که در کشور ما خیلی جا نیفتاده است و یا میتوانید مطالعه و کسب دانش کنید در این زمینه و آموزش ببینید. وقتی صحبت از آموزش لباس میکنیم اکثرا یاد آموزش خیاطی می‌افتیم. اما دنیای مد و لباس زمینه‌هایزیادی دارد که مجموع آنها باهم به داشتن ظاهری زیبا و برازنده منتهی میشود.

آکادمی هنرانه مجموعه‌ای در این زمینه است که با داشتن مربیان باتجربه و هنرمند خود به شما کمک میکند تا بتوانید رشته مورد علاقه خود در دنیای هنری مد و لباس را پیدا کرده و در آن آموزش ببینید. به طوری‌که بتوانید بعد از آموزش به راحتی وارد بازار کار شده و از طریق هنر خود درآمد خوبی داشته باشید. بهترین کار کاری است که به تفریح شما تبدیل شود و کارهای هنری همیشه این ویژگی راغ برای شما به همراه دارند. برای آشنایی بیشتر با مجموعه هنرانه میتوانید به آدرس سایت www.honarane.com مراجعه کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (7 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


مطالب مرتبط
hits