دلگرم
امروز: شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۰ میلادی
زمان دقیق پذیره نویسی صندوق دارا سوم
3
زمان مطالعه: 5 دقیقه
صندوق دارا سوم از جمله صندوق های قابل معامله یا همان ETF است که دولت در تابستان یا پاییز ۹۹ عرضه می کند .

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی سوم

پذیره نویسی سهام سرمایه گذاری ETF یا دارا یکم اول خرداد به نتبیجه خود رسید و به اتمام رسید . و مابقی سهام دولت در بانک صادرات ، ملت و تجارت و بیمه البرز به مردم واگذار شد .

در پذیره نویسی سهام از طریق سامانه معاملات کارگزاری به دو روش 1. داشتن کد بورس و 2. از طریق بانک ها با در دست داشتن کدملی امکان پذیر است .

که سه میلیون و چهارصد و هشتاد و یک میلیون نفر با داشتن سرمایه بیش از پنج هزار و هشتصد و هشتاد و شش میلیارد تومان در صندوق دارا یکم ثبت نام داشتن .

که از اول تیر ماه تمامی واحدهای صندوق واسطه گری در پرتفوی (سبد سهام) افراد قرار گیرد .که افراد بتوانند در بورس خرید و فروش کنند .

هر متقاضی می‌تواند از یک واحد تا سقف تعیین شده خریداری کند. سقف خرید هر صندوق نیز متفاوت است و در زمان پذیره‌نویسی تعیین می‌شود.

به عنوان مثال برای نخستین صندوق ارائه شده هر فرد می‌توانست تا سقف دو میلیون تومان از واحدهای صندوق ETF را خریداری کند.

چگونه پذیره نویسی کنیم ؟

افرادی که کد بورسی دارند، می‌توانند صندوق ETF سهام دولت را با نماد تعیین شده در سامانه معاملاتی خود پیدا کنند. قیمت هر واحد نخستین صندوق ارائه شده با نماد «دارا یکم» ۱۰ هزار تومان است و هر کد ملی می‌توانست در زمان پذیره‌نویسی حداکثر دو میلیون تومان یعنی ۲۰۰ واحد از آن را بخرد.

صندوق واسطه گری مالی سوم (دارا سوم)

بررسی سهم ایران خودرو مشمول عرضه صندوق واسطه گری مالی سوم (دارا سوم)

از سهام خیلی خوب در سال ۹۹ است. از فروردین ۹۸ تا تیر ۹۹ با احتساب افزایش سرمایه، هر سهم «خودرو» بیش از ۲۴ برابر افزایش یافته است. انتظار داریم تا پایان سال ۹۹ هر سهم ایران خودرو از ۱۵۰۰ تومان فرا تر رود.

پذیره نویسی صندوق دارا سوم

۳۰۱ میلیارد قطعه سهم است. ۱۱ تیر ۹۹ در روز رکورد زنی تاریخی شاخص کل (با ۶۶۰۰۰ واحد مثبت) صف خرید ۶۶۳ میلیونی برایش چیده شد. ۲۲ درصد شناوری دارد و فعلا EPS منفی ۳۷۷ دارد. توجه کنید که در بورس، آینده پیش خرید می شود و تاریخ در بورس طبق اصل اول تکنیکالیست ها، تکرار شدنی است.

بررسی سهم شرکت سایپا مشمول عرضه در صندوق واسطه گری مالی سوم (دارا سوم)

خساپا یکی از سهام مشمول عرضه در صندوق پذیره نویسی سوم (دارا سوم) است. ۱۹۵ میلیارد قطعه سهم دارد و قیمت هر سهمش در روز ۱۱ تیر ۹۹، ۳۲۱ تومان بود. ۲۴ درصد خساپا شناور است و تکنیکال و بنیادی ان، از صعود در بلند مدت حکایت دارد.

پذیره نویسی صندوق دارا سوم

فعلا EPS منفی ۱۴۵ دارد. اینکه خساپا P/E منفی ۲۲.۱۴ دارد، شرط لازم یا کافی برای تحلیل خرید یا فروش این سهم نیست. خساپا احتمالا اسفند ماه امسال بالای ۱۰۰۰ تومان باشد.

بررسی سهم شرکت ملی صنایع مس ایران در صندوق واسطه گری مالی سوم

هر سهم شرکت فملی، ۱۱ تیر ۹۹ از ۳۰۰۰ تومان گذشت. تیر ۹۸ هر سهم فملی، ۴۰۵ تومان بود. فملی یکی از خوب های بورس ایران در بازه بلند مدت است.

۱۰۱ میلیارد قطعه سهم است و ۳۳ درصد شناوری دارد. میزان EPS آن ۱۲۰۱ بوده و حجم مبنای به نسبت کمی دارد که حدود ۴ میلیون سهم است. فملی را اگر در پرتفو دارید، تا بهار سال ۱۴۰۰ فروشنده نباشید.

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی سوم

بررسی سهم شرکت فولاد مبارکه اصفهان در صندوق واسطه گری مالی سوم (دارا سوم)

از سهام مشمول صندوق پذیره نویسی فلزی-خودرویی سال ۹۹، سهم فولاد مبارکه اصفهان است که از سهام عالی گروه فلزات اساسی بوده و در بازار اول بورس قرار دارد. بازه سالانه از ۳۶۸ به ۱۶۶۵تومان آمده است. ۲۰۹ میلیارد قطعه سهم بوده و اگر چه سنگین است، اما بسیار مطمئن است.

زمان پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی سوم

محبوب سهامداران بلندمدتی بوده و EPS حدود ۶۰۰ دارد. فولاد را در پرتفو داشته و نگاه بلند مدت به آن بکنید. افزایش سرمایه فولاد و تقسیم سود فولاد در یک دهه اخیر مطلوب بوده است

بورس ایران طبق فاند محکوم به صعود است. در سال ۹۹ در کلیه عرضه اولیه ها و صندوق های پذیره نویسی شرکت کنید و تا سال آینده با توجه به تورم و تحریم و رشد دلار، فروشنده نباشید. ۶۰ میلیون ایرانی کد بورس دارند.

نتیجه :

در نظر داشته باشید که برای صندوق های دارا یکم ، دارا دوم و دارا سوم، بازارگردانی در نظر گرفته می شود، یعنی اگر مردم برای فروش مراجعه کنند، خود این صندوق می ‌تواند از آنها در کوتاه مدت بخرد و پس از مناسب شدن بازار، بفروشد و این امر قابلیت نقد شوندگی را افزایش و خطر را برای پذیره نویس‌ ها کاهش خواهد داد.


امتیاز 5.0 از 5 بر اساس 3 رای

این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter