تاریخ دقیق تاسوعای حسینی در سال ۹۸ چه روزی است ؟

۱,۶۵۵
۰
۰
یکشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۳۶
روز نهم محرم که معروف به تاسوعای حسینی است به احترام مقام و جایگاه رفیع حضرت عباس(ع)، به ایشان اختصاص یافته است و در این روز نوحه خوانان برای عباس (ع) و وفاداری و شهادت مظلومانه اش نوحه سرایی می کنند. تاسوعای حسینی در تقویم 98 برابر است با دوشنبه 18 شهریور ماه. به پاس احترام به شهادت مظلوماه آن حضرت این روز تعطیل رسمی نیز می باشد.
تاریخ دقیق تاسوعای حسینی در سال ۹۸ چه روزی است ؟

تاریخ دقیق تاسوعای حسینی در سال 98

تاریخ دقیق تاسوعای حسینی در تقویم 98 مصادف است با: دوشنبه 18 شهریور (تعطیل رسمی)

separator line

تاریخ دقیق تاسوعای حسینی به قمری

تاریخ دقیق تاسوعای حسینی به قمری مصادف است با: 9 محرم (تعطیل رسمی)

separator line

تاسوعای حسینی

نهم محرم و معروف به تاسوعای حسینی است. چند روزی است که لشکر عمربن سعد راه را بر حسین (ع) و خاندان مطهر او بسته است.

آب دیگر در خیمه های حسینی یافت نمی شود؛ چرا که از روز هفتم، عمر بن سعد آب را بر آنان بست. کودکان، تشنه و گرسنه اند و بی تاب. فشارها برای این است که حسین (ع) وادار شود، با یزید، خلیفه نابحق و فاسق بیعت کند.

یزید پسر معاویه، کسی که جایگاه هدایت را از اهل بیت (ع) غصب کرده و گمراهی و شقاوت را برای مردم به ارمغان آورده است. حسین هرگز به این بیعت راضی نمی شود و می گوید: "مرگ باعزت برایم بهتر است از زندگی با ذلت."

این روز در نزد شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است. شیعیان این روز را منتسب به حضرت عباس بن علی (ع) نیز می‌دانند، و این روز را بسان روز عاشورا گرامی داشته و در آن به سوگواری می پردازند.

تاسوعا بزرگداشت شهادت اسوه ایثار، ادب و دلاوری بزرگ مردی است که با گذشت بیش از هزار و چهارصد سال ، هنوز تاریخ، روشن از کرامت های اوست و نام او با وفا و ادب و مردانگی همراه است.

separator line

شهادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

حضرت ابوالفضل ملقب به قمر بنی هاشم و سقای کربلا، فرزند برومند امیر مؤمنان از بانو ام البنین است. عباس (ع) در واقعه کربلاء حاضر بود و قهرمانانه ایمان و وفاداری خود را اثبات کرد. به همراه سه برادر خود، عثمان، جعفر و عبدالله سلام الله علیهم شهید شد. مورخان سن آن حضرت را در هنگام شهادت 34 سال گفته اند. رشادتها و رفتارهای مثال زدنی ایشان در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام در برابر ستم و استبداد امویّان آثار فراوانی داشت که از زمان و مکان واقعه طف فراتر رفته است.

بیشتر بخوانید:

دانلود پوسترهای با کیفیت برای ایام تاسوعا و عاشورا ۹۷

اس ام اس مخصوص تاسوعا و عاشورای حسینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • تاسوعای حسینی
  • تاریخ دقیق تاسوعا
  • تاریخ دقیق تاسوعا در سال 98

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter