مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
سلبریتی به چه کسانی گفته می شود ؟

سلبریتی چیست و به چه کسانی گفته می شود ؟

سلبریتی به چه کسانی گفته می شود ؟
20
زمان مطالعه: 8 دقیقه
ستاره یا سلبریتی به شخصی اطلاق می‌شود که معمولاً در زمینه‌های موسیقی، ورزش، رسانه، رقص، ارتباط جنسی، مدل، سیاست، ادبیات، مذهبی و نظایر آن در یک جامعه یا فرهنگ عامه دارای سرشناسی و محبوبیت باشد. با ما در دلگرم همراه شوید تا سلبریتی را بیشتر بشناسیم .

سلبریتی کیست و به چه کسانی گفته می شود؟

ستاره یا سلبریتی (به انگلیسی: Celebrity) به شخصی اطلاق می‌شود که معمولاً در زمینه‌های موسیقی، ورزش، رسانه، رقص، ارتباط جنسی، مدل، سیاست، ادبیات ، مذهبی و نظایر آن در یک جامعه یا فرهنگ عامه دارای سرشناسی و محبوبیت باشد. با ما در مجله دلگرم همراه شوید .

سلبریتی به چه معناست؟

سلبریتی به انگلیسی “Celebrity”، همان افراد مشهور و یا محبوب جامعه هستند که ممکن است در زمینه های مثبت یا منفی به شهرت خاصی در اجتماع رسیده باشند مانند : موسیقی، ورزش، رسانه، رقص، مدل، سیاست، ادبیات، مذهبی و ….

شاید بهترین معنی سلبریتی به فارسی ستاره باشد و اصولا سلبریتی ها یا همان ستاره ها، همیشه مورد توجه مردم جامعه بوده و در هر شرایط و مکانی که مردم با آنها رو به رو شوند ابراز اجساسات مرتبط با آن شخص را از خود بروز میدهند.

مثلا برای شخصیت های محبوب و دوست داشتنی ابراز محبت و درخواست عکس می کنند و در خصوص چهره های مشهوری که دوستشان ندارند برعکس عمل می کنند.

یک سلبریتی ممکن است از راه‌ هایی منفی نظیر اختلاس، رسوایی جنسی، اعتیاد و … که نزد مردم غیرقابل پذیرش هستند نیز مشهورتر گردد. سلبریتی ها (ستاره‌ ها) اغلب از طریق رسانه‌ های عمومی و پر مخاطب به ویژه تلویزیون، سینما و نشریات، بیشتر به مردم معرفی شده و به خصوصیات اخلاقی و زندگی خصوصی و شخصی آنها پرداخته می شود.

سلبریتی کیست ؟

پرداختن زیاد به موضوعات سلبریتی ها برای برخی رسانه ها منبع درآمد اصلی بوده و به همین دلیل گاهی برخی از آنها برای جذب مخاطبین بیشتر، به نشر اکاذیب و یا لو دادن برخی اطلاعات که بعضا حتی سلبریتی ها آنها را مربوط به زندگی شخصی خود می دانند و از آن ناراحت می شوند، می پردازند. سلبریتی ها سوژه همیشگی رسانه‌ها و مردم جهت ایجاد شایعه و به چالش کشیدن می‌ باشند.

معنی کلمه سلبریتی چیست؟

کلمه سلبریتی که در انگلیسی Celebrity نوشته می شود، یعنی :

  • شهرت ، آوازه ، ناموری
  • شخص نامدار ، نیکنامی
  • عضو صنوف ممتازه اجتماع ، ستاره یا شخصیت برجسته ( آدم مشهور) ، آدم نامدار

سلبریتی ها چرا سلبریتی می شوند؟

روزگاری، سلبریتی ها و ستاره های سینما برای مخاطبان خود یادآور توانایی ها و استعدادهای خارق العاده شان در دنیای هنر بودند، اما امروزه، رسانه های جمعی عوامل دیگری را برای برتری و به شهرت رسیدن افراد به وجود آورده اند که همین، تشخیص خاستگاه به شهرت رسیدن آنان را دشوار می کند.

در جامعه معاصر سلبریتی بودن لزوما به این معنی نیست که یک فرد در مقایسه با میانگین افراد آن جامعه از استعداد و مهارت بیشتری برخوردار است، بلکه صرفا به این معنی است که یک نفر بهتر از دیگران توانسته کالایی را که مردم می خواهند، به خوردشانب دهد.

فرقی ندارد این کالا زیبایی ای با سبک کیم کارداشیان باشد یا فعالیت های بشردوستانه آنجلینا جولی. مهم این است که مردم با دیدن آن بتوانند رویایی از آن چه را ندارند، در سر بپرورانند.

به همین خاطر است که با بررسی سلبریتی های هر جامعه می توان به فرهنگ توده ای و شکاف های اصلی آن جامعه در یک دوره مشخص پی برد.

چرا که فرهنگ شهرت چیزی فراتر از علاقه به آدم های مشهور، انعکاسی از ارزش های جمعی و نمایش رابطه پیچیده میان انتظارات اجتماعی و واقعیت های اجتماعی- اقتصادی است.

سلبریتی ها چرا سلبریتی می شوند؟

ما طرفدار آن چیزی هستیم که نداریم و دوست داریم روزی به دست بیاوریم. ما جذب سبک زندگی، زیبایی، ثروت، شهرت و نوع دوستی سلبریتی ها می شویم، چون پکیج کاملی از همه آن چیزهایی است که در زندگی انتظارش را می کشیم.

پس بیهوده نیست که به آن ها عشق می ورزیم و دوستشان داریم. بعنوان مثال دیوید بکهام یک سلبریتی ست نه تنها بدلیل فوتبالیست بودنش بلکه بعلت فعالیت های مربوط به فشن و ازدواج با همسر خواننده و طراح مد و فشن یعنی خانم ویکتوریا بکهام.

همانطور که گفتیم سلبریتی محدود به هنر و ورزش نیست بلکه افرادی نظیر باراک اوباما بعلت نفوذ و قدرت سیاسی و اینکه برای مردم جالب است آن ها در زندگی خود چه میکنند سلبریتی بشمار میروند.

بحث مربوط به سلبریتی مختص حالا نیست بلکه در قرون بسیار دور نیز این افراد مورد توجه بودند بعنوان مثال در زمان های بسیار دور افراد و شاعران زیادی بودند که در وصف قهرمانان کشور خود شعر می گفتند و مردم بخاطر علاقه به این افراد به شاعران پول ، هدیه و غذای رایگان می دادند.

امروزه هر منطقه سلبریتی های خاص خود را دارد همینطور هر فرهنگ یا دین . بعنوان مثال در کانادا و ایالت کبک که مردم آنجا به زبان فرانسه صحبت می کنند خود سلبریتی های مخصوص خود را دارند در حالی که ممکن است این سلبریتی ها در ایالت یا استان همسایه ناشناس باشد.

همین اتفاق درایران هم رخ میدهد که مشخصا خواننده های محلی یک منطقه یا استان خاص سلبریتی همان منطقه بشمار میروند. فرهنگ شهرت چیزی فراتر از علاقه به آدم‌های مشهور است؛ نمایش انتظارات اجتماعی و واقعیت‌های ‌اقتصادی. نباید نقش آدم‌های معروف را در انتخاب اولویت‌ها دست‌کم گرفت.

به همین دلیل است که تبلیغ‌کنندگان، میلیون‌ها دلار پول به آنها می‌دهند تا محصول خود را به فروش برسانند. آدم‌های معروف یکی از منابع مهم و مؤثر چرند و پرندهای شبه‌ دانشمندانه‌ اند و می‌توانند همۀ ما را جادو کنند.

رواج نوشیدنی‌ها، سم‌زدایی، رژیم‌های ترک اعتیاد، برنامه‌های نرمشی عجیب ‌و غریب و یک عالمه محصولات و تمرین‌های زیبایی و ضدپیری، همه‌ و همه مستقیماً با تأیید آدم‌های معروف مرتبط است.

فرهنگ شهرت چیزی فراتر از علاقه به آدم‌های مشهور است؛ انعکاسی از ارزش‌های جمعی ما و نمایش رابطۀ پیچیدۀ میان انتظارات اجتماعی و واقعیت‌های اجتماعی‌اقتصادی است.

ویژگیهای سلبریتی ها

اکثر سلبریتی ها دارای ویژگی هایی هستند که در بیشتر آنها مشترک است. زیرا افراد مشهور و سلبریتی به دلیل شهرت همیشه در چشم هستند و همه نگاه ها بسوی آنهاست .

تناسب اندام از ویژگیهای سلبریتی ها

سلبریتی ها مانند ورزشکاران حرفه ای فعال هستند. یک برنامه تمرینی مناسب انتخاب کنید و با آن هماهنگ باشید. نگه داشتن تناسب اندام علاوه بر زیبایی مزایای زیادی برای پوست و موی شما خواهد داشت.

تغذیه مناسب از ویژگیهای سلبریتی ها

وعده های غذایی نامنظم و مصرف فست فود می تواند برای سلامتی شما مشکل ایجاد کند. پوست شما نشان دهنده چیزی است که می خورید. بنابراین غذای سالم و خوب مصرف کنید. اگر از افراد مشهور پیروی می کنید می توانید رژیم غذایی آن ها را بیابید. هر برنامه ای که به سبک زندگی شما شبیه است را انتخاب کرده و از آن پیروی کنید.

مراقبت از پوست از ویژگیهای سلبریتی ها

به پوست خود بیشتر از سایر نقاط بدن توجه کنید. در حالی که آرایش می تواند یک ترفند زیبایی باشد اما مراقبت دائمی به درخشش پوست شما کمک می کند. اکثر افراد مشهور از درمان های معمولی پوست استفاده می کنند که می توان از یک متخصص پوست دریافت کرد.
علاوه بر این روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده از عینک آفتابی از ویژگیهای سلبریتی ها

یکی از چیزهایی که همه افراد مشهور در آن مشترک هستند استفاده از عینک آفتابی است. می توانید با دیدن عکس های آن ها مدل عینک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

لبخند زیبا از ویژگیهای سلبریتی ها

لبخند می تواند مسری باشد. یک دندان پزشک می تواند به سفید کردن دندان ها و درخشش آن ها کمک کند. مراقبت های خانگی مثل مسواک زدن، نخ دندان، دهان شویه و … را از یاد نبرید.

لباس مناسب از ویژگیهای سلبریتی ها

از آن جا که لباس سلبریتی ها معمولا طراحی شده و توسط خیاط مخصوص دوخته می شود و ممکن است در فروشگاه ها پیدا نشود، شما می توانید از مدل آن ها الگو برداری کنید و به کمک یک خیاط ماهر لباس مورد نظر خود را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید:

پدر باستان شناسی ایران کیست ؟

زندگی پس از مرگ چگونه اتفاق می افتد ؟

آیا می دانید پاساژ اینترنتی چیست؟

همه چیز در مورد عصر جاهلیت و آداب و رسوم آن !

قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است