روش صحیح پیاده روی با سگ

۲,۳۷۶
۱
۰
یکشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶


چگونه سگ را پیاده روی ببریم؟


سگ از هر نژادی باشد احتیاج به پیاده روی روزانه به صورت قدم زدن و دویدن دارد . بردن سگ برای پیاده روی یکی از مهمترین کارها در نگهداری از سگ می باشد. یک سگ به عنوان یک حیوان ، بطور غریزی موجودی است برای راه رفتن. گروه سگها صبح ها که از خواب بیدار می شوند شروع به راه رفتن می کنند. داشتن یک حیاط بزرگ برای سگ ، این غریزه او را تکمیل نمی کند. از دیدگاه سگ شما ، این حیاط بزرگ همانند یک تنگ آب بزرگ ماهی می ماند که در آن به دام افتاده اند. ماهی ها شنا می کنند ، پرندگان پرواز می کنند و سگ ها راه می روند...

شما باید به عنوان صاحب حیوان ، سگ خود را برای سلامتیش روزانه به پیاده روی ببرید تا انرژی جسمی و روانی او آزاد شود. روش درست راه رفتن به این گونه است که سگ بغل شما یا پشت شما راه بیاید هرگز جلو شما نباید باشد. شاید این عمل به نظر انسانها چیز مهمی نباشد ، اما برای سگ بسیار پر معنی است. غریزه سگ به او می گوید رئیس جلو راه می رود. کمبود فعالیت بدنی و آزاد نشدن انرژی روانی باعث بروز مشکلات رفتاری در سگ می شود. راه بردن سگ به روش صحیح به عنوان یک رئیس آنقدر که بنظر می رسد کار مشکلی نیست و با یادگیری آن کاملا امکان پذیر است.

سگ

چند مدت یک بار سگ را پیاده روی ببریم ؟

همانطور که گفته شد ، این سوال جواب مشخصی ندارد . اما با مطالعه و دانستن چند نکته مهم میتوان برنامه مناسبی را برای پیاده روی سگ ایجاد کرد .

بعضی از سگها تنها به یک بار پیاده روی در روز احتیاج دارند ، در صورتی که ممکن است یک سگ به چهار بار پیاده روی نیاز داشته باشد . بهترین توصیه برای شما این است که سگتان را در روز به دو پیاده روی کوتاه ( 15 دقیقه ) ببرید . می توانید برای دانستن اینکه سگتان به چند بار پیاده روی نیاز دارد با یک متخصص تربیت سگ مشورت کنید .

عوامل تاثیر گذار بر میزان نیاز سگها به پیاده روی

عوامل بسیاری وجود دارند که بر نیاز سگ شما به رفتن به پیاده روی تاثیر دارند :

  • اندازه سگ : سگهای کوچک کمتر از سگهای بزرگ به پیاده روی نیاز دارند .
  • میزان انرژی سگ : سگهای پر انرژی نیاز به پیاده روی های بلند تر یا بیشتر دارند .
  • نژاد سگ : برخی نژاد ها مثانه کوچکتری نسبت به بقیه دارند .

پیاده روی با سگ

راهنمای پیاده روی بردن سگ


ابراز عشق و محبت به حیوان خانگی همراه با صبر و زمان بر خواهد بود. تعهد و مسئولیت شخص جهت آموزش رفتاری و پیاده روی صاحب سگ لازم و ضروری است. خرید قلاده برای تعیین انتظارات و پاداش دادن به سگ برای انجام کار صحیح و درست از جمله عواملی است که عشق و دوست داشتن ما به حیوان خانگی خودمان را بیان می کند. وقت آن است که به زودی متوجه شوید چه کاری باید انجام دهید تا شما و حیوان خانگی خود بتوانید تجربه پیاده روی متفاوتی را داشته باشید.

یک قلاده افسار دار برای سگ خریداری کنید

بعد از مدتی دوست چهار پای شما تشخیص خواهد داد که با بستن قلاده افساری به گردن سگ، زمان پیاده روی است. با همین روش ساده زمانی که سگ در سنین پایین قرار دارد، سگ خود را برای آماده شدن به پیاده روی آموزش داده اید. قلاده را در دور گردن سگ قرار دهید و به سگ خود بگویید بزن بریم پیاده روی. تمام زمان پیاده روی را همراه با قلاده انجام دهید.

قلاده بسته شده را مجددا بررسی کنید، دقت کنید که شل نبوده و اندازه سفتی و محکم بودن قلاده باعث اذیت حیوان خانگی شما نگردد. یک قاعده مناسب برای تشخیص سفتی مناسب قلاده این است که بتوانید ۲ انگشت خود را بین قلاده و گردن سگ قرار دهید. قلاده نباید شل باید زیرا سگ در تلاش برای درآوردن قلاده به گوش و صورت خود آسیب وارد می کند. یا در یک حرکت سریع قلاده از گردن سگ خارج خواهد شد.

سمتی را انتخاب نمایید که سگ شما راحتتر باشد

ثبات و تداوم در پیاده روی سگ بسیار مهم است. هنگام پیاده روی با سگ، در سمتی قرار بگیرید که حیوان خانگی با شما ارتباط راحت تر و بهتری را برقرار می کند. این موضوع برای ما انسان ها هم صادق است. به طور غیر ارادی ما انسان ها نیز در هنگام پیاده روی عادت به قرار گرفتن در یکی از سمت های همراه خود داریم.

سمتی که باعث می شود از پیاده روی لذت بیشتری داشته باشیم. سگ با فهمیدن انتظار شما، با پیاده روی ارتباط بهتری برقرار خواهد کرد. تعویض پی در پی سمت چپ یا راست برای پیاده روی با سگ، موجب آشفتگی در سگ خواهد شد. پیاده روی با سگ را در زمان های مقرر شده انجام دهید، سعی نمایید در بازه زمانی خاصی به صورت مداوم با سگ پیاده روی کنید.

طناب و فاصله قلاده تا بدن خود را کاهش دهید

مهمترین جنبه یادگیری نحوه پیاده روی سگ، حفظ کنترل خود بر سگ است، به طوری که حیوان خانگی شما راه رفتن به سبک خود را نتواند به شما دیکته کند. شما رئیس هستید و این باید در روابط پیاده روی شما با سگ نیز انعکاس یابد. طناب افسار قلاده سگ را بپیچید و طول آن را کاهش دهید تا فاصله بین شما و حیوان خانگی کوتاه شود.

قلاده سگ را به سمت خود بکشید، اما اجازه دهید سگ در فاصله راحتی حرکت و پیاده روی کند. هنگامی که سگ شما متوجه می شود که انتخاب طول طناب قلاده با شما است، مقاومت کمتری نسبت به سایر پیشامدهای مسیر پیاده روی خواهد داشت.

با سگ خود صحبت کنید

فراموش نکنید تن صدای شما برای سگ کاملا قابل تشخیص است. هنگامی که سگ شما رفتار درست و مناسبی را انجام می دهد با تشویق زبانی و افزایش زمان پیاده روی پاسخ دهید. در زمان انجام کارهای اشتباه مانند ایجاد صداهای ترسناک در مکان هایی که سایر انسان ها هستند و همچنین در برخورد با سگ های افراد دیگر، با صدای ناراحت و تند با سگ صحبت کنید تا تفاوت صدای شما را درک کند. این عمل باید به صورت مداوم باشد تا در رفتار حیوان خانگی شما نهادینه گردد.

سگ خود را با رفتارهای خاص پاداش دهید

استفاده از رفتارهای مناسب و پاداشی هنگام آموزش پیاده روی به سگ، به خصوص هنگامی که شما کش یا طناب قلاده حیوان خانگی خود را می کشید، انتظار دارید رفتار متناسب با خواسته شما را داشته باشد. سگ ها بسیار مشتاق و علاقه مند به تکه های هات داگ، پنیر و حتی چرت زدن می باشند، برای تشویق رفتارهای صحیح سگ از این موارد استفاده کنید.

پیاده روی

فواید پیاده روی برای سگ

سلامت جسمی

از آنجا که بسیاری از نژادهای سگ ظرفیت نگرانی های بهداشتی متعدد دارند، ورزش منظم می تواند بی اندازه به رفاه آنها کمک نماید. علاوه بر این، آنها از طریق تحریک فیزیکی کافی، انرژی اضافی خود را صرف خواهند کرد که به خوشحالی و از رفع مشکلات آنها کمک خواهد کرد. سگ با تناسب اندام و سالم در نگاه زیبا است.

عضلات آنها قوی و بدن آنها براق است. برای تناسب اندام و افزایش قدرت بدنی، ریه ها و عضلات نیاز دارند بطور منظم ورزش و تمرین نمایند. به سادگی بسیاری از سگ ها از مشکلات سلامتی رنج می برند، زیرا سگ هایی که اضافه وزن دارند در بین آنها مشکلات قلبی، مشکلات تنفسی و درد مفاصل شایع ترین است. حتی 30 دقیقه ورزش تند (یک پیاده روی یکنواخت و مداوم) می تواند یک شیوه طولانی برای اینکه وزن آنها را تحت کنترل حفظ نمائید.

سلامت روان

سگ ها نباید در تمام طول روز بنشینند و کاری انجام ندهند. آنها حیوانات هوشمند با حس های تیزبین هستند که به طور طبیعی می توان از آنها برای مسابقه و در برخی موارد شکار استفاده کرد. سگ شما جزء اموالتان است به صورت روزانه شما فرصت دارید از حواس و تعامل ذهنی سگتان استفاده نمایید.

فرصت های اجتماعی شدن

اجتماعی شدن یکی از کلیدهای کمک به سگ برای تبدیل شدن به یک حیوانات خانگی خوب است. از طریق ورزش منظم با آنها، شما می توانید سگ خود را به افراد جدید معرفی نمایید و تجربیاتی که برای رشد آن بسیار مهم است دریافت نمایند. گذشته از این، سگ شما فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید و نزدیکی با شما خواهد بود.

در حالی که بسیاری از مردم برای اجتماعی شدن توله سگ خود تلاش می نمایند، آنها نمی دانند که برای اجتماعی شدن باید در طول زندگی تلاش نمایند. سگ هایی که پیوسته با این ویژگی خود به طور منظم از این فرصت برای دیدار با افراد دیگر و سگ ها و همچنین برای کسب تجربه از جهان پیرامون خود از خانه خارج می شوند، چنین سگ هایی در تمام عمر خود اجتماعی باقی خواهد ماند و اغلب بیشتر و بیشتر از زمان خود لذت می برند.

فرو نشاندن انرژی بیش از حد

سگ های جوان سالم بسیار پر انرژی هستند. آنها برای جلوگیری از رفتارهای بیش تحریکی و غیر قابل کنترل در خانه نیاز به فرونشاندن انرژی خود دارند. یکی از شایع ترین مشکلات رفتاری که برخورد می کنم سگ هایی که در یک جا نشسته و بیش از حد برروی صاحب خود می پرند یا با کمترین برانگیختگی یا بدون هیچ دلیلی پارس می نمایند و یا زوزه می کشند.

وجه مشترک بسیاری از این موارد این است که سگ به ندرت و یا هرگز برای پیاده روی بیرون از خانه برده نمی شود. آنها هیچ فرصتی برای فرونشاندن انرژی خود ندارند و بنابراین به طور مستقیم به سمت صاحبان خود برای تخلیه انرژی خود تمایل پیدا می نمایند.

کاهش مشکلات رفتاری

رفتارهای منفی سگ مانند پارس بیش از حد و حفر گودال اغلب به واسطه خستگی ایجاد می شود. با در نظر گرفتن پیاده روی در خارج از خانه، شما برای آن فرصت به انجام کاری مثبت به جای رفتارهای منفی فراهم می آورید. حفر کردن، جویدن تخریبی و پارس کردن همه می توانند در اثر خستگی اتفاق افتد. سگ هیچ کار دیگری انجام نمی دهد و به این ترتیب تحرک آن تنها به فعالیت های موجود در خانه محدود می شود.

سگ خود را برای پیاده روی بیرون ببرید تا او کارهای مثبتی به جای رفتارهای تخریبی انجام دهد. هنگامی که سگ می داند او می تواند در یک پیاده روی روزانه شرکت نماید معمولا تلاش برای انجام سایر رفتارهای نامطلوب در زمانی که در خانه هست را متوقف خواهد کرد.

فرصت های آموزشی و تعاملی

با پیاده روی روزانه سگتان همراه با شما فرصت های زیادی برای آموزش چیزهای جدید پیدا خواهید کرد. او می تواند یاد بگیرند که قبل از عبور از جاده باید بنشیند، بی سر و صدا دراز بکشد در حالی که شما بر روی یک نیمکت در حال استراحت و یا خواندن مجله یا روزنامه هستید و در تمام اوقات دنبال شما بیاید یا پشت سر شما حرکت نماید.

افزایش طول عمر

از آنجایی سگتان با تمرینات منظم شما ورزیده تر و سالم تر می شود، هر دوی شما شادتر شده، مدت زمان بیشتری زندگی خواهید کرد. سگ هایی که ورزش منظم انجام می دهند دارای تناسب اندام و سالم تر از سگ هایی هستند که ورزش نمی کنند، آنها معمولا طولانی تر عمر می نمایند. همانطور که مفاصل با افزایش سن ضعیف می شوند، بسیار مهم است برای حفظ قدرت عضلات در حد ممکن به نحوی که آنها بتوانند مفاصل را حمایت نمایند تا سگ قادر به ادامه زندگی برای دوره طولانی تری تا حد ممکن باشد. ورزش روزانه با شدت متوسط در این زمینه فوق العاده می تواند کمک نماید.

ملازمت بیشتر با حیوانات همراه خود

سگ ها حیوانات همراه هستند. همراه و همدم کسی که زمان خود را برای شما صرف می نماید و کارهای خود را با شما به اشتراک می گذارد. برای دریافت بهترین نتیجه سگتان را به همراه خود خارج از خانه ببرید آنها به عنوان بخشی از اعضای خانواده، از جمله در فعالیت های خانوادگی و گردش می باشد. سگی که برای پیاده روی روزانه استفاده می شود به راحتی راهپیمایی، پیک نیک و بازدید از ساحل به همراه خانواده را افزایش خواهد داد.

لذت بردن

بسیاری از مردم به درستی احساسات انسانی خود را به سگ ها اعمال می نمایند، رفتن به پیاده روی باعث خوشحال شدن سگ خواهد شد. به محض آماده شدن برای پیاده روی در کل سگ های آرام شور و هیجان از خود نشان می دهد و بر رفتارهای صاحب خود از جمله پوشیدن لباس و کفش و غیره نظاره می نمایند.

آنها برای گرفتن یک توپ و از درب خانه خارج شدن و یا وارد ماشین شدن نمی توانند صبر نمایند. مطمئنا نمی توان نگاه لذت ناب در چهره آنها را تصور کرد زمانی که آنها را در یک فضای باز وارد می شوند و هنگامی که آنها به خانه باز می گردند، پس از بازگشت نگاه قناعت کامل در آنها وجود دارد و آنها برروی جای خواب خود برای استراحت می افتند.

سگ ها

separator line

بیشتر بخوانید:

اسهال در سگ :: علائم، تشخیص و درمان خانگی

معرفی کامل سگ نژاد آکیتا (Akita)

مسمومیت غذایی چه آسیبی به سگ می رساند؟ آیا سگ فلج می شود؟

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • سگ
  • چگونه سگ را پیاده روی ببریم؟
  • چند مدت یک بار سگ را پیاده روی ببریم ؟
  • عوامل تاثیر گذار بر میزان نیاز سگها به پیاده روی
  • فواید پیاده روی برای سگ

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter