دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نحوه ثبت نام رانندگان در سامانه سرویس مدارس سپند
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
برای ثبت نام در سامانه سرویس مدارس سپند باید به دفاتر پیشخوان شهر خود، شهرداری و یا شرکتهای مورد تأیید شهرداری مراجعه کنید.

سامانه ثبت نام سرویس مدارس

برای ثبت نام در سامانه سرویس مدارس سپند باید به دفاتر پیشخوان شهر خود، شهرداری و یا شرکتهای مورد تأیید شهرداری مراجعه کنید. (رانندگان ساکن شهر تهران به دفاتر هماهنگی امور تاکسیرانی در مناطق 22 گانه شهرداری تهران مراجعه نمایند. ).

ثبت نام در سامانه سرویس مدارس

اگر شما راننده هستید و تمایل دارید در زمینه سرویس مدارس فعالیت داشته باشید میتوانید از طریق مراحل زیر ثبت نام کنید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در سامانه سرویس مدارس سپند:

یک قطعه عکس- کارت ملی - گواهینامه - کارت ماشین - بیمه نامه- معاینه فنی
گواهی سلامت ( با اخذ معرفی نامه از تاکسیرانی/شهرداری برای دریافت گواهی سلامت اقدام شود)
گواهی عدم سوء پیشینه ( با اخذ معرفی نامه از تاکسیرانی/شهرداری برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام شود
آخرین مهلت ثبت نام، تکمیل و تأیید پرونده 15 آذرماه می باشد. مرجع تأیید ثبت نام و صدور پروانه فعالیت ، شهرداری محل فعالیت راننده است.

سامانه سرویس مدارس

حسب تصمیمات اتخاذ شده کارگروه سهمیه بندی سوخت بنزین خودروهای سرویس مدارس، مرحله اول تخصیص معادل ریالی سهمیه سوخت بنزین خودروهای سرویس مدارس، در پایان هر ماه به حساب شبای مالک خودرو واریز خواهد شد لذا در صورتیکه راننده گان سرویس مدارس مالک خودرو نمی باشند نسبت به ثبت مشخصات مالک خودرو شامل : نام و نام خانوادگی، کد ملی ، شماره تماس و شماره شبای مالک خودرو از طریق دفاتر پیشخوان ، شهرداریها و یا شرکتهای حمل ونقل در سامانه سپند ثبت نمایند .

ثبت نام رانندگان تاکسی در سامانه سرویس مدارس سپند

پیش‌تر شاهد بودیم که هر شهر برچسب سرویس مدارس خود را داشت که این امر بازرسی و نظارت در این حوزه را با مشکل مواجه کرده بود، اما با ثبت‌نام رانندگان سرویس مدارس در سامانه سپند برچسب واحدی برای آن‌ها صادر و نصب می شود که این بر چسب دارای QR کد است که می‌توان به وسیله آن کار نظارت بر روی سرویس مدارس را تسهیل کرد. پس رانندگانی که می‌خواهند در سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید فعالیت کنند باید در این سامانه ثبت‌نام خود را انجام دهند و همچنین رانندگانی که برچسب واحد عالی شورای ترافیک را نداشته باشند مشمول جریمه خواهند شد. نباید این نکته فراموش شود که برخی از والدین با ناوگان آزاد‌بر از طریق مدارس قرارداد‌هایی امضا می‌کنند که نظارت بر کار رانندگان آزاد بر به این شکل دشوار است.

نکات مربوط به ثبت نام رانندگان در سامانه سرویس مدارس سپند

در فرآیند تایید صلاحیت رانندگان سرویس مدارس، مواردی چون سوء پیشنیه، عدم اعتیاد و سلامت جسم و روان فرد مورد بررسی قرار می گیرد و از لحاظ ایمنی خودرو نیز معاینه فنی آن‌ها از سوی پلیس راهور به‌صورت دوره ای کنترل می‌شود. همچنین در سامانه سپند برنامه‌ای در اختیار والدین قرار گرفته است که می‌توانند به صورت دوره‌ای نظر خود را درباره راننده و وضعیت خودرو اعلام کنند و به طور حتم در این نظر خواهی رانندگانی که نمره قابل قبولی دریافت نکنند، حذف خواهند شد.

نحوه ثبت نام رانندگان در سامانه سرویس مدارس سپند

نحوه ثبت نام رانندگان در سامانه سرویس مدارس سپند

شرایط رانندگان سرویس مدارس

 • متاهل
 • دارای گواهینامه پایه 2
 • خودرو مدل بالا
 • ساکن شهر تهران
 • ارائه آزمایش عدم اعتیاد
 • ارائه جواب سو پیشینه
 • حداقل سن 25 سال

تجربه کاری رانندگان سرویس مدارس

در زمینه سرویس مدارس به دلیل اهمیت امنیت مسافرین راننده باید دارای حداقل 5 سال تجربه کاری در زمینه رانندگی باشد تا بتواند در ابتدا سلامت جانی دانش آموزان را برقرار کند .

انواع خودرو سرویس مدارس

رانندگان سرویس مداری میتوانند دارای خودرو سواری و یا خودرو ون باشند جهت انجام سرویس مدارس شهر تهران میتوانند فعالیت داشته باشند .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام راننده سرویس مدارس :

 1. بازدید خودرو
 2. کپی تمام صفحات شناسنامه
 3. کپی کارت ملی
 4. گواهینامه
 5. بیمه خودرو
 6. معاینه فنی
 7. جواب عدم اعتیاد
 8. جواب سو پیشینهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits