دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ صفر ۱۴۴۳ قمری و ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی
جدیدترین اخبار از بازگشایی مدارس مهر 1400
0
دوشنبه, ۰۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۱
مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس از مهر 1400 توضیحاتی ارائه کرد.

جدیدترین خبر از بازگشایی مدارس

دلگرم به نقل خبرگزاری برنا: محمد محسن بیگی درباره بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ گفت: فعلا بازگشایی حضوری مدارس تا اطلاع بعدی انجام نمی‌شود و از اول مهر آموزش غیر حضوری است.

کرونا جهش یافته با اشکال مختلف وحشی تر از قبل در کشور و جهان گسترش یافته است. هر روز اخبار متعددی درباره جهش دیگر از این ویروس و افزایش شدت وخامت حال مبتلایان به گوش می‌رسد و جدید هیچ فردی حتی کودکان هم از ابتلا به آن مصون نیستنداز این رو تصمیمات برای نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مورد توجه قرار گرفته است.

هر چند در دو سال اخیر کرونایی کیفیت آموزش را در بین دانش آموزان کاهش داده و روند پرورش هم مورد بی توجهی قرار گرفته است.

با توجه به اینکه محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به کررات از اینکه آموزش های مجازی جایگزین مناسبی برای آموزش های حضوری نیست را مطرح کرده است. در این شرایط انتظار می رود تا برنامه ریزان با توجه به کسب تجربه آموزش های مجازی در دو سال اخیر اقدامات مناسب را در دستور کار خود قرار دهند.

محمد محسن بیگی مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به خبرنگار برنا گفت: فعلا بازگشایی حضوری مدارس تا اطلاع بعدی انجام نمی‌شود و از اول مهر آموزش غیر حضوری است.

محسن بیگی افزود: هنوز شیوه نامه آموزش حضوری مدارس آماده نشده زیرا با امواج متعدد بیماری کرونا بخشی از کار تحت تاثیر قرار گرفته است.

او درباره سوالی مبنی بر اینکه بر اساس شیوه نامه های بهداشتی دانش آموزان مبتلا به بیماری زمینه‌ای چگونه باید به مدرسه بیایند؟ افزود: وقتی مدرسه حضوری نیست هیچ کسی حضور ندارد. بنابراین فرقی بین افراد نیست و همچنان از ظرفیت‌های فضای مجازی برای آموزش استفاده می‌شود.

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره شدت پذیری کرونا و روند ابتلای دانش آموزان ادامه داد: اطلاعات خاصی در این خصوص نداریم باید از وزارت بهداشت جویا شد.

محسن بیگی درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوان تاکید کرد: هنوز واکسن در ایران برای کودکان و نوجوانان تایید نشده است اما در برخی کشورها انجام می شود.

به گفته او بخش قابل توجهی از کادر آموزش واکسینه شده اند اما در این شرایط بازگشایی مدارس به وضعیت دیگر موکول می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید