دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
ثبت نام یارانه نوزاد چگونه انجام میشود ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای ثبت نام یارانه نوزاد به کجا مراجعه کنیم؟سامانه ثبت نام یارانه نوزاد چیست ؟

ثبت نام یارانه نوزاد

اگر نوزادی به جمع خانواده‌تان اضافه شده است، احتمالاً برایتان سوال است که چگونه ثبت نام نوزاد برای یارانه را انجام دهید؟ ابتدا باید مشخص کنید که خودتان به عنوان خانواده نوزاد تازه تولد شده مشمول واریز یارانه هستید یا خیر؟

ثبت نام یارانه نوزاد با والدینی که یارانه می‌گیرند.

اگر خانواده نوزاد یارانه بگیرند، مراحل ثبت نام یارانه نوزاد ساده است؛ کافیست، شناسنامه نوزاد را دریافت کنند! هر ماه اطلاعات هویتی نوزاد تازه متولد شده از سازمان ثبت احوال به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌شود؛ سپس، یارانه نوزاد تازه متولد شده به صورت خودکار به حساب سرپرست واریز می‌شود.

نکته: ثبت نام یارانه نوزاد با والدینی که یارانه می‌گیرند، نیاز به هیچ اقدامی به غیر از دریافت شناسنامه ندارد.

ثبت نام یارانه نوزاد چگونه انجام میشود ؟

ثبت نام یارانه نوزاد با والدینی که یارانه نمی‌گیرند.

اگر خانواده نوزاد یارانه نگیرند، مراحل ثبت نام یارانه نوزاد پیچیده است؛ چون، ابتدا باید خانواده نوزاد برای تعیین و تکلیف یارانه اقدام کنند. در ادامه، طریقه درخواست یارانه برای جاماندگان آورده شده است:

  • شما باید وارد سایت www.my.gov.ir شوید.
  • تلفن همراه و کد امنیتی را به دقت وارد کنید.
  • کد ارسال شده ۵ رقمی به تلفن همراه را وارد کنید.
  • کد پستی خود را تأیید کنید تا وارد صفحه اصلی شوید.
  • گزینه ثبت نام یارانه را برگزینید؛ سپس، کد ملی سرپرست را وارد کنید.

نکته: شما می‌توانید درخواست دریافت یارانه نوزاد را به صورت غیرحضوری در www.refahi.ir ثبت کنید یا درخواست دریافت یارانه نوزاد را به صورت حضوری در پلیس +۱۰ ثبت کنید.

استعلام ثبت یارانه نوزاد تازه متولد شده با سامانه پیشخوان۲۴

پیشخوان۲۴ سایت و اپلیکیشن در حوزه‌ی استعلام و پرداخت است که خدمات جامعی را برای شما ارائه می‌دهد. پیگیری یارانه نوزاد یک نمونه از خدمات این سامانه‌ی جامع است؛ کافیست، وارد سایت یا اپلیکیشن شوید. در ادامه، گزینه‌ی «یارانه» را انتخاب کنید؛ سپس، کد ملی، سال تولد و شماره حساب که متعلق به سرپرست خانواده است را وارد کنید.

شما می‌توانید جزئیات مرتبط با یارانه شامل مشخصات سرپرست، مشخصات حساب، اطلاعات آخرین دوره پرداخت شده، سوابق واریزی و … را مشاهده کنید. اگر یارانه نوزاد شما در کنار یارانه خودتان واریز شده باشد، مجموع مبلغ به اندازه‌ی ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits