دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
لحظه ثبت رکورد محمدرضا حسن زاده مرد حافظه جهان / حفظ ۱۲۸ رقم
4
پنج شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۸:۰۸
لحظه تایید و ثبت رکورد جدید توسط محمدرضا حسن زاده / حفظ ۱۲۸ رقم !

محمدرضا حسن زاده که به مرد حافظه جهان معروف هست پیش از این هم چند رکورد را به نام خود ثبت کرده بود.

محمدرضا حسن‌زاده جوان تبریزی که خودش را دانش آموز اخراجی مدرسه اعلام می‌کند این روزها از ثبت رکورد جدید حافظه سخن می‌گوید.

او که سال گذشته در تبریز با شکستن رکورد یک خانم هندی در زمینه حافظه رکورد گینس را به نام خود ثبت کرد امروز در جمع خبرنگاران از رکورد شکنی جدید در زمینه حافظه خبر داد.

وی در ابتدا صحبت‌هایش را از بی‌حوصلگی نسبت به درس، مشق و مدرسه اعلام کرد و گفت: در دوران تحصیل دانش‌آموز درس خوانی نبوده و علاقه خاصی به تحصیل نداشتم به طوری که این موضوع باعث اخراجم از مدرسه شد، بعد از این موضوع به طور اتفاقی با یک کلاس آشنا شدم، کلاسی تحت عنوان تندخوانی و تقویت حافظه با استفاده از تکنیک‌های خاص.

حسن‌زاده نقطه عطف زندگی خود را خرید یک پکیج تقویت حافظه ذکر کرد و گفت: نقطه عطف زندگی من خرید یک پکیج زبان و تقویت حافظه بود، پکیجی که مسیر زندگی مرا عوض کرد، در این بسته آموزشی با استاد تندخوانی ایران مرتضی نصرت آشنا شدم و فایل‌های مربوطه و تکنیک‌های مربوط به تقویت حافظه را به خوبی یاد گرفتم.

راه پرفراز و نشیبی داشتم به مدت چهار، پنج سال بر روی تقویت حافظه تمرکز کردم باید دوره‌های آموزشی لازم را سپری کرده و ذهن خود را توانمند می‌کردم. بنابراین سراغ کلاس‌های آموزشی رفتم در داخل کشور تمام دوره‌های تقویت و تمرکز حافظه را شرکت کرده و سپس به نزد اساتید بین‌المللی رفتم.

متوجه شدم استاد" تونی بوزان" رئیس مسابقات جهانی حافظه، نویسنده و مشاور آموزشی و از بنیانگذاران و ارائه کنندگان تکنیک‌های نقشه‌برداری ذهنی است ‌کلاس تقویت حافظه برگزار می‌کند، در کلاس این استاد بزرگ حافظه به یادگیری تکنیک‌های مختلف پرداختم.

دانشجوی ارشد «پرفسور تونی بوزان» رئیس مسابقات حافظه جهان بودم و به صورت حضوری از مطالب جدید و کاربردی این استاد بزرگ استفاده کردم. همچنین شاگرد استاد دیوید توماس بودم

نویسنده کتاب «مولتی ویتامین ذهنی» ادامه داد: کشورهای مالزی، اتریش، کانادا و چند کشور دیگر از جمله کشورهایی بودند که برای شرکت در کلاس‌های بین‌المللی تقویت حافظه در آنجا حضور داشتم و مدارک معتبر بین‌المللی تقویت حافظه را دریافت کرده‌ام.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است